Hadımköy Periyodik Kontrol

Hadımköy Periyodik Kontrol

Hadımköy Periyodik Kontrol

Hadımköy Periyodik Kontrol

Hadımköy, İstanbul şehrinin Arnavutköy ilçesine bağlıdır. Hadımköy’de bir çok fabrika, üretim tesisi vb. işletme bulunmaktadır. Bu nedenle Hadımköy Periyodik Kontrol hizmetleri bu bölgede büyük bir önneme sahiptir. İşletmelerdeki Yangın Tesisatlarının Kontrolü, Elektrik Tesisatlarının Ölçümü, İş ekipmanlarının muayenesi Hadımköy Periyodik Kontrol firmaları tarafından yapılmaktadır.

Hadımköy Periyodik Kontrol Yapan Firmalar

Periyodik Kontrol yasal olarak yapılması zorunlu olan, çalışanların sağlığını ve güvenliğini koruyan bir çok ölçümlerden oluşan hizmetlerdir. Hadımköy Periyodik Kontrol yapan firmalar arasında bulunan Norm Muayene Mühendislik Hizmetleri bu bölgede de muayenelerini gerçekleştirmektedir. Son zamanlarda haberlerde duyduğumuz kazan patlamaları, caraskal düşmesi, forkliftin yan yatması gibi haberler bizleri bu kontrollerin önemi noktasında uyarmaktadır. Bu tarz kazaların olmaması için işletmelerin Periyodik kontrollerini düzenli şekilde yaptırmaları gerekmektredir.

Hadımköy Periyodik Kontrol Firmaları

Hadımköy Periyodik Kontrol Firmaları, Arnavutköy ilçesindeki tüm kurumlara muayene hizmetlerini sunmaktadır. Hastaneler, okullar, fabrikalar, oteller, depolar, üretim tesisleri, atölyeler, laboratuvarlar, restoranlar vb. gibi periyodik mauyenelerin yapıldığı bir çok kurumdan bazılarıdır. Hadımköydeki bu kurumların kazanların testleri, kaldırma iletme ekipmanlarının yük testleri, paratoner ölçümü, gövde topraklamaları vs. Hadımköy Periyodik kontrol firmaları tarafından yapılmaktadır.

Norm Muayene Hadımköy Periyodik Kontrol

Norm Muayene Mühendislik Hizmetleri Tic. Ltd. Şti., İş Sağlığı ve Güvenliği kapsamında periyodik muayeneleri uzman, deneyimli mühendisleri ile gerçekleştirmktedir. Norm Muayene Hadımköy Periyodik Kontrol işlerini de takip etmekte, ihtiyaç duyulan her an ekibiyle bölgedeki firmalara anında hizmet götürmektedir. Hadımköy bölgesindeki kuruluşlarca tanınınan Norm Muayene, referanslarını her geçen gün artırmaktadır.

Topraklama Ölçümü Hadımköy Periyodik Kontrol

Gövde topraklaması, tesisteki/ binadaki tüm panoların topraklamasının yapılmasıdır. Bunun yanısıra tesiste bulunan makinelerin, tezgahların üzerinden topraklama hattı çekilmesidir. Topraklama Ölçümü Hadımköy Periyodik Kontrol işleri içinde hayati öneme sahiptir. Hadımköy bölgesindeki tüm firmaların topraklama ölçümlerini yaptırıp olası tehlikelerden çalışanlarını ve binalarını korumaları gerekmektedir. Elektrik kaçaklarından kaynaklanan kazanların ve yangınların önlenmesi için bu ölçümleri yaptırıp gerekli önlemleri almak gerekir.

Topraklama Ölçümü Yapan Firmalar Hadımköy Periyodik Kontrol

Topraklama Ölçümü yapan firmalar Hadımköy Periyodik Kontrol hizmetleri kapsamında İş Sağlığı ve Güvenliği’ni korumaktadırlar. Yapılan ölçümlerin sonucu, Elektrik İç Tesisleri Yönetmeliği’ne göre kontrol edilmekte, binalardaki her pano, priz, makinelerin uygun olup olmadığı tespit edilmektedir. Ayrıca varsa jeneratörlerinde topraklaması ölçülmektedir. Yapılan bu işlemler, firmaları ve çalışanları korumak içindir. Bu ölçümleri yapan firmaların muayene konusunda yeterli olması gerekmektedir.

Yangın Tesisatı Periyodik Kontrolü Hadımköy Periyodik Kontrol

Firmalar kurulurken işletme ruhsatı almak zorundadır. Bu ruhsatı alabilmek içinde Yangın Tesisatlarını kurup projelerini çizdirmeleri gerekmektedir. Bu proje ile İtfaiye Uygunluk Belgesi alan kurum, işletmesini açabilmektedirler. Firmalar Yangın Tesisiatlarının yeterli olup olmadığını, yangın ekipmanlarının doğru yerleştirilip yerleştirilmediğini, basınç testlerini kısacası projeye uygun olup olmadığını yıllık olarak kontrol ettirmek zorundadırlar. Yangın Tesisatı Periyodik Kontrolü Hadımköy Periyodik Kontrol hizmetleri içindedir ve bu mahaldeki tüm firmaları yangından korumak için yapılmaktadır.

Havalandırma Tesisatı Periyodik Kontrol Hadımköy Periyodik Kontrol

İşletme sahipleri çalışanların sağlığını korumak ve verimliliği artırmak amacıyla, firmalarındaki kapalı ortamların havasını değiştirmek/ yenilemek için davlumbaz, klima gibi çeşitli araçlarla temiz havanın içeri girmesini, kirli havanın da dışarı çıkmasını sağlayan havalandırma tesisatını kurarlar. Aynı zmanda bu tesisatların yeterli düzeyde çalışıp çalışmadığını en az 1 yıl da bir kontrol ettirmekle yükümlüdürler. Havalandırma Tesisatı Periyodik Kontrolü Hadımköy Periyodik Kontrol hizmetleri çerçevesinde Norm Muayene Mühendislik olarak yapılmaktadır.

Raf Periyodik Kontrolü Hadımköy Periyodik Kontrol

Endüstriyel Raflar, özellikle E-Ticaret yapan firmaların büyük depolarında kurulan sistemlerdir. Hadımköy konumunda bulunan firmaların depolarındaki Raf Periyodik Kontrolü Hadımköy Periyodik Kontrol işlerinin en başında gelmektedir. Raflara projelerine uygun olarak yük yerleştirilip yerleştirlmediği, rafların yerleşim düzeni, uyarı işaretleri gibi önemli noktalar muayene sırasında kontrol edilmektedir.

İş Makinesi Periyodik Kontrol Hadımköy Periyodik Kontrol

Hadımköy’de bulunan inşaat alanlarında, fabrikalarda bir çok iş makinesi vardır. İş Makinesi Periyodik Kontrolü Hadımköy Periyodik Kontrol alanında Hidrolik beton dağıtıcı, fore kazık, Mobil Vinç, kazıcı yükleyici gibi ekipmalar kontrol edilmektedir. İşçilerin ve operatörlerin güvenliği açısından bu makinelerin kullanım sıklığına göre 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık, 1 yıllık gibi periyotlarla yapılamsı gerekmektedir. Hadımköy işletmeleri Hadımköy Periyodik Kontrol kapsamında İş makinesi Periyodik kontrollerini gerekli olan periyotlarla yaptırmaktadır.

4 cevaplar
 1. Fatma Yüce
  Fatma Yüce says:

  Merhabalar,
  Geçen sene yaptırmış olduğumuz periyodik kontrollerde, yaptırdığımız firma ile sorunlar yaşamıştık. Bu sene internet siteniz üzerinden sizlerle tanıştım. Verdiğiniz hizmet kalitesi için çok çok teşekkür ederim. Sorunsuz bir şekilde bir muayene gerçekleştirmek firmamız için bir ilk oldu. Tüm tanıdıklarıma sizden övgü ile bahsediyorum. Her şey için çok teşekkür ederim.

  Yanıtla
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Merhaba Fatma Hanım; Hadımköy Periyodik Kontrol kapsamında firmanıza vermiş olduğumuz periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetimizden memnun olmanız bizleride memnun etmiştir.
   Norm Muayene Mühendislik olarak yaptığımız işin insan hayatı ve güvenliği için ne kadar güvenli olduğunun farkındayız. Şirketimizin merkezine periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetlerinin kalitesini alarak hem muayene personelinin kalifikasyonunu artırmakta, hemde NormDijital yazılımı ile raporlama süreçlerinin daha hızlı yürütülmesini ve sizlerin bütün süreçleri şeffaf bir şekilde kontrol etmesini amaçlamaktayız.
   Hadımköy Periyodik Kontrol hizmetlerimiz için Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Yanıtla
 2. Ahmet Usta
  Ahmet Usta says:

  Bugün Hadımköy de bulunan şantiyemizdeki hidrolik beton dağıtıcı nin muayenesini gerçekleştiren Norm muayene mühendislerine teşekkür ederiz. Verdiğiniz hizmetten ve olumlu iletişim den memnun kaldık. Yakın zamanda kuracağımız kule vinçlerimizin muayeneleri için de sizleri bekliyoruz.

  Yanıtla
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Merhaba Ahmet Bey; Hadımköy Periyodik Kontrol kapsamında Hadımköy şantiyenizde gerçekleştirdiğimiz hidrolik beton dağıtıcı muayenesinden memnun kalmanız bizleri mutlu etmiştir.

   Norm Muayene olarak Türkiyenin her yerine hizmet vermekteyiz. Hidrolik Beton Dağıtıcı Periyodik Kontrol raporumuz alanında uzman makine, elektrik mühendisleri tarafından güncel standart ve yönetmeliklere göre hazırlanmış Türkiye de alanında tek Hidrolik Beton Dağıtıcı periyodik kontrol formudur.

   Hadımköy Periyodik Kontrol kapsamında Hidrolik Beton Dağıtıcısı Periyodik Kontrol ve Muayene için; Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Yanıtla

Cevapla

Yorum katmak ister misiniz?
Fikriniz Bizim İçin Önemli!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir