İstanbul Periyodik Kontrol

İstanbul Periyodik Kontrol

İstanbul Periyodik Kontrol

İstanbul Periyodik Kontrol

İstanbul Türkiye’nin önemli ekonomik kalkınma şehirlerinden biridir. Ekonominin gelişmesi için ülkemizde üretimin ve sanayinin gelişmiş olması gerekir. İstanbul da ülkemizdeki üretim, sanayi, inşaat, lojistik gibi sektörlerin oldukça fazla olduğu bir ilimizdir. Tüm bu sektörelerde İş Güvenliği ve Sağlığı’nın  önemi de ön plana çıkmaktadır. Çünkü insana yapılan yatırım ülkeye yapılan en büyük yatırımdır. İstanbul Periyodik Kontrol hizmetleri, İş Güvenliği ve Sağlığının bu şehirdeki insanlara yatırımı için düzenli olarak yapılmaktadır.

İstanbul Periyodik Kontrol Yapan Firmalar

İstanbul Periyodik kontrol yapan firmalar, Muayene kuruluşları listesinde başı çekmektedir. Bu sektörün öncü kuruluşları İstanbul’da kurulmuştur. Bu kuruluşlar başta İstanbul olmak üzere ülkedeki her sektördeki firmalara muayene hizmetlerini sunmaktadır.

İstanbul Periyodik Kontrol Firmaları

İstanbul Periyodik Kontrol Firmaları, genellikle  TÜRKAK Akreditasyonu olan firmalardır. Bu da bu işe ihtiyaç duyan firmalar açısından aranan kriterler arasındadır. TÜRKAK Akreditasyon Sertifikası, muayene işlerinin belli standart ve yönetmeliklere göre yapıldığının denetlendiğini gösteren bir belgedir. Bu nedenle çalışanlarının güvenliğini ve sağlığını önemseyen firmalar bu belgeye sahir firmaları tercih etmektedir.

Norm Muayene İstanbul Periyodik Kontrol

Norm Muayene Mühendislik firması A tipi bir muayene kuruluşudur. Norm Muayene İstanbul Periyodik Kontrol işleri için aranan niteliklere sahiptir. TÜRKAK onayı da bulunan firma, Basınçlı kapların, Kaldırma İletme Ekipmanlarının, Elektrik, Havalandırma ve Yangın Tesisatlarının periyodik kontrol işleri için İstanbul bölgesinde tercih edilmektedir.

Topraklama Ölçümü İstanbul Periyodik Kontrol

Topraklama ölçümü, elektrik tesisatının güvenli olup olmadığının tespiti için yapılması gerekli olan bir ölçümdür. Bu ölçüm firmadaki her makinadan ve her noktadan yapılması gerekmektedir. Topraklama Ölçümü İstanbul Periyodik Kontrol firmaları tarafından da yapılmaktadır.  Norm Muayene Mühendislik mühendisleri, TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası’ndan aldığı sertifika ile ölçümleri güvenli olarak yapmaktadırlar.

Topraklama Ölçümü Yapan Firmalar İstanbul Periyodik Kontrol

Topraklama Ölçümü Yapan Firmalar İstanbul Periyodik Kontrol işleri için bu şehirdeki tüm firmalara, tesislere hizmet vermektedir. Metropol şehir olan İstanbul’daki binaların elektrik tesisatlarının güvenli olması bu firmalar sayesinde olmaktadır. Bu da şehrin Yangın tehlikesinden uzaklaştığını ve korunduğunu göstermektedir.

Yangın Tesisatı Periyodik Kontrolüİstanbul Periyodik Kontrol

Tüm firmalar kurulurken mutlaka Yangın tesisatı da kurmak ve projelendirmek zorundadır. Yangın tesisatının da doğru ve tam yapıldığı periyodik kontrol ile denetlenmektedir. İstanbul’daki binaların Yangın Tesisatı Periyodik Kontrolü İstanbul Periyodik Kontrol firmaları tarafında güvenle yapılmaktadır. Muayeneler yapılırken tesisatta bulunan her pompa, yangın dolapları, sprinkler, yangın tüpleri vs. tek tek kontrol edilmektdir.

14 cevaplar
 1. Salih Koç
  Salih Koç says:

  Selamlar firmamızın elektrik ölçümlerini size yaptırdık sonrasında cıkan olumsuzlukları yaptırdık ve firmamız ciddi anlamda elektrik tasarrufu sağladı.Tekrar teşekkür ederim bundan sonra ben ve çevremdeki herkes Norm Muayene ile birliktedir.

  Cevapla
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Merhaba Salih Bey; İstanbul Periyodik kontrol kapsamında firmanızda yaptırmış olduğunuz elektrik topraklama ölçümleri ve elektrik iç tesisat kontrolü hizmeti neticesinde firmanızda tespit edilen eksikliklerin giderilmesi hem ekonomik anlamda hemde sizlerin ve çalışanlarınızın güvenliği açısından önem arz etmektedir. Firmanıza sunmuş olduğumuz hizmetten memnun olmanız bizleride mutlu etmiştir. Fatura ile birlikte firmanıza gönderilen çiçek tohumlarını bir saksıya ekerken çekilen fotoğrafları tarafımıza gönderip sosyal medya hesabından paylaşırsanız İsfanbull Eğlence Merkezine katılım için çekiliş hakkı elde edeceksiniz.

   İstanbul Periyodik Kontrol Topraklama Ölçümü ve kontrolü için; Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Cevapla
 2. yasin bektar
  yasin bektar says:

  Merhabalar, geçen sene Buhar Kazanı ve kalorifer kazanlarımızın kazan dairesine ilişkin belge almıştık. Bu sene de aynı belgeyi almamız lazım mı. Alınacaksa bu belgeyi siz verebiliyor musunuz.

  Cevapla
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Merhaba Yasin Bey; İstanbul Periyodik Kontrol firmaları arasında yer alan İstanbul Periyodik Kontrol firması olan Norm Muayeneden almış olduğunuz buhar kazanı ve kalorifer kazanı periyodik kontrollerini İŞ Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları yönetmeliğine her yıl yaptırılması kanunen zorunlu olan periyodik kontrol hizmetlerindendir. Kazan Dairesi Yerleşim Uygunluk kontrolü ise son yapılan kontrolden sonra her hangi bir değişiklik yapılmamışsa her yıl yaptırılmasına gerek yoktur.

   İstanbul periyodik kontrolü için; Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Cevapla
 3. Hüseyin DEDE
  Hüseyin DEDE says:

  Merhaba, Ömerli’deki şantiyemizde bulunan iş makinelerimizin periyodik kontrollerini size yaptırdık geçen hafta.Muayene sonrası raporlama süreciniz çok hızlıydı.Bu bizi memnun ettti.

  Cevapla
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Merhaba Hüseyin Bey; İstanbul Periyodik Kontrol kapsamında Ömerli şantiyeniz de gerçekleştirdiğimiz İş Makinesi Periyodik Kontrol Hizmetinden memnun kalmanız bizleri mutlu etmiştir.

   Norm Muayene olarak Türkiyenin her yerine hizmet vermekteyiz. İş Makinesi Periyodik Kontrol raporumuz alanında uzman makine, elektrik mühendisleri tarafından güncel standart ve yönetmeliklere göre hazırlanmış Türkiye de alanında tek İş Makinesi periyodik kontrol formudur.

   Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Cevapla
 4. Anıl Büyükburç
  Anıl Büyükburç says:

  Merhaba. Arnavutköydeki tesisimizdeki kazanlarımızı fabrika içerisinden dışarıya taşıdık. Periyodik kontrolünü bir ay önce yaptırmıştık. Yeniden kontrol yaptırmak zorunda miyiz. Ayrıca kazan dairesi uygunluk belgesi veriyor musunuz.

  Cevapla
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Merhaba Anıl Bey; İstanbul periyodik Kontrol ve Muayene kapsamında Arnavutköy’de bulunan fabrikanızdaki Kalorifer Kazanınızın periyodik kontrol ve muaynesini tekrardan yaptırmanız gerekmektedir. İş ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliğine göre; İş ekipmanının kontrolü

   MADDE 7 – (1) İşyerinde kullanılan iş ekipmanının kontrolü ile ilgili aşağıdaki hususlara uyulur.

   a) İş ekipmanının güvenliğinin kurulma ve montaj şartlarına bağlı olduğu durumlarda, ekipmanın kurulmasından sonra ve ilk defa kullanılmadan önce ve her yer değişikliğinde ekipmanın, periyodik kontrolleri yapmaya yetkili kişiler tarafından kontrolü yapılır, doğru kurulduğu ve güvenli şekilde çalıştığını gösteren belge düzenlenir. denilmektedir.

   Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Cevapla
 5. Musa ergül
  Musa ergül says:

  Merhaba,
  Geçen hafta firmamızı sizin aracılığınızla mekanik ve elektrik muayenesi yaptık. Raporlar bugün tarafımıza ulaştı. Muayene ve ölçümleri beğenmiştik. Bugün raporlardaki sadelik ve içeriği görünce bir teşekkürü kendime borç bildim.
  Artık nice ortak çalışmalarda görüşürüz.
  Saygılarımla

  Cevapla
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Merhaba Musa Bey; İstanbul Periyodik Kontrol kapsamında yaptığımız mekanik ve elektrik tesisatlarının periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri için firmamızı seçtiğiniz için teşekkür ederiz. Norm Muayene Mühendislik olarak kalite seviyemizi her geçen gün artırmak için hem muayene personelimizin teknik konfigürasyonunu artırmak hem güncel standart ve yönetmeliklere uygun periyodik kontrol ve muayene raporlarının güncellenmesi hususunda var gücümüzle çalışmaktayız. NormDijital uygulaması ile de artık tüm periyodik kontrol ve muayene sürecini tüm şeffalığı ile takip edebileceksiniz.

   Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Cevapla
 6. Muhammed katık
  Muhammed katık says:

  Merhabalar,
  İstanbul’da Bir çok periyodik kontrol firması mevcut. Bunların içinden firmamız açısından en iyisini seçmek kolay olmadı. Norm Muayene’yi aradığım ilk dakikadan itibaren sürecin her aşamasında gayet ilgili, bilgili ve güleryüzlü insanlarla karşılaştım. Periyodik kontrol süreçlerinde bu seneye kadar her zaman ilk baktığımız konu fiyattı, ancak bu sene fiyat konusunun 2.planda kalması gerektiğini öğrendim.

  Cevapla
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Merhaba Muhammed Bey; İstanbul Periyodik Kontrol hizmetleri kapsamında sizlere hizmet vermek bizim içinde çok mutluluk vericiydi. Sizler gibi tercih sebebi sadece periyodik kontrol hizmetlerinde fiyatı birincil derecede önemsemeyen firmaların niteliğine önem firmaların varlığı bizler içinde çok önemli bir konu. NormDijtal uygulaması ile periyodik kontrol ve muayene süreçlerinizin anlık olarak takip edebileceksiniz.

   Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Cevapla
 7. Akın Yaygı
  Akın Yaygı says:

  Merhaba, merkezi Beşiktaş’ta bulunan firmamızın Arnavutköy ve Tuzla da bulunan tesislerinde raf kontrollerini yaptırmak istiyoruz. Rafların kontrollerinde hangi standartların referans alındığını öğrenebilir miyim? Kontrollerde neleri kontrol ediyorsunuz?
  Kolay gelsin…

  Cevapla
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Merhaba Akın Bey; Merhabalar,

   Raf periyodik kontrol lerini TS EN 15635 standartlarına göre yapılmaktadır.
   Raf periyodik kontrol ve muayene esnasında standart bazında tüm rafların ayaklar, traversler, çaprazlar, ara bağlantılar ve proje yerlesimine göre sırasıyla rafların eksen kaçıklığı, bağlantı bileşenlerinin durumu, kaynak yüzey durumları, palet yükleme pozisyon uygunlukları, uyarı-kapasite levha kontrolü, raf kurulum montaj kontrolü, PRSES ( Raf Güvenliğinden Sorumlu Personel) ataması, raf çeşidine göre korkuluk ve merdiven kontrolleri, yapısal kontroller gibi kontrol kriterlerine göre muayene yapılmaktadır. Raf taşıma kapasite belirleme çalışması periyodik muayene sırasında yapılmamaktadır. Raf taşıma kapasite raporu için ayrıca ayak ve travers detayı alınarak hazırlanır.
   Raf periyodik kontrol işlemleri için;
   Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Cevapla

Cevapla

Yorum katmak ister misiniz?
Fikriniz Bizim İçin Önemli!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir