Pendik Periyodik Kontrol

Pendik Periyodik Kontrol

Pendik Periyodik Kontrol

Pendik Periyodik Kontrol

Pendik, Sabiha Gökçen Havalimanı’nın da içinde olduğu, İstanbul’un Gebze’den önceki ikinci ilçesidir. Sahil İlçesi olmanın yanında, büyük yaşam alanlarından, sanayi kuruluşlarına kadar birçok tesisin bulunduğu bir ilçedir Pendik. Dolayısıyla Pendik periyodik kontrol konusunda yoğun olmasa da birçok çalışmanın yürütüldüğü ilçelerden biridir.

Pendik  Periyodik Kontrol Yapan Firmalar

Bölgenin hem yaşam alanlarına, özellikle havalimanı, hastane, otel gibi tesislere hem de sanayi kuruluşlarına ev sahipliği yapması nedeniyle Pendik periyodik kontrol yapan firmaların hizmet çevreleri içerisinde yer almaktadır. Sanayi kuruluşlarının daha yoğun olduğu Tuzla İlçesine bitişik olmasından dolayı Pendik periyodik kontrol yapan firmaların bazılarının merkezlerini bu lokasyona  kurmaları sonucunu doğurmuştur.

Pendik  Periyodik Kontrol Firmaları

Pendik periyodik kontrol firmaları Basınçlı kap periyodik kontrol, kompresör hava tankı periyodik kontrol, kompresör periyodik kontrol, hava tankı periyodik kontrol, kazanı periyodik kontrol, buhar kazanı periyodik kontrol, kalorifer kazanı periyodik kontrol, sıcak su kazanı periyodik kontrol, kızgın su kazanı periyodik kontrol, kızgın yağ kazanı periyodik kontrol, kaldırma iletme ekipmanları periyodik kontrol, transpalet periyodik kontrol, forklift periyodik kontrol, vinç periyodik kontrol, caraskal periyodik kontrol, kule vinç periyodik kontrol, mobil vinç periyodik kontrol, elektrik tesisatı periyodik kontrol, topraklama ölçümü, yangın tesisatı periyodik kontrol, yangın tüpü periyodik kontrol, havalandırma tesisatı periyodik kontrol hizmetleri vermektedir. Ancak periyodik kontrol yaptırmak isteyen işletmelerin Pendik kontrol yapan firmalar gibi İstanbul merkezli diğer periyodik kontrol yapan firmaları da araştırmaları yararlı olacaktır.

Norm Muayene Pendik Periyodik Kontrol

Pendik İlçesi her ne kadar İstanbul’un Gebze tarafında yer alsa da, gelişen ulaşım kolaylıkları mesafelerin önemini yitirmesi nedeniyle periyodik kontrol yaptırmak isteyen firmalar için, periyodik kontrol yapacak firmanın, tesislerine yakın olmasının önemi kalmamıştır. Norm Muayene periyodik kontrol hizmetlerinde Türkiye çapında hizmet veren bir kuruluş olarak Pendik bölgesinde de oldukça büyük çalışmalar yapmaktadır.

Topraklama Ölçümü Pendik Periyodik Kontrol

Pendik İlçesi Kartal İlçesindeki gibi devasa hizmet kuruluşlarının yanında büyük sanayi kuruluşlarının da olduğu bir ilçedir. Bu tesislerin hemen hepsinde yasal olarak yılda en az bir kez topraklama ölçümünün yapılması gerekmektedir. Bu yüzden diğer her yerde olduğu gibi  Topraklama ölçümü Pendik  periyodik kontrol hususunda da kritik bir öneme sahiptir.

Topraklama Ölçümü Yapan Firmalar Pendik Periyodik Kontrol

Topraklama ölçümü bütün periyodik kontrol yapan firmaların verdiği bir hizmet değildir. Bu hizmetin bir periyodik kontrol kuruluşu tarafından verilebilmesi için, gerekli eğitimleri almış elektrik elektronik mühendislerinin bu periyodik kontrol kuruluşunda sigortalı olarak çalışması gerekmektedir. Topraklama ölçümü yapan firmalar Pendik periyodik kontrol hizmetlerini de bu firmalar bünyesindeki elektrik elektronik mühendisleri tarafından vermektedirler. Bunun yanında topraklama ölçümü yapan firmalar Pendik periyodik kontrol çalışmaları için TÜRKAK’tan akredite olmaları daha güvenli bir periyodik kontrol hizmeti verilmesini sağlayacaktır.

Yangın Tesisatı Periyodik Kontrolü Pendik Periyodik Kontrol

Yangın tesisatlarının yıllık bakımlarının yanından yapılması gereken en önemli çalışmalardan birisi, yılda en aza bir kez periyodik kontrole tabi tutulmalarıdır. Yangın tesisatı periyodik kontrolü Pendik periyodik kontrol, bu ilçede faaliyet gösteren firmalar için oldukça önemli bir yer edinmiştir. Özellikle akredite olan periyodik kontrol firmalarının rağbet ettiği çalışmalardan birisi de yangın tesisatı periyodik kontrolü Pendik periyodik kontrol işleridir.

Havalandırma Tesisatı Periyodik Kontrol Pendik Periyodik Kontrol

Havalandırma tesisatı periyodik kontrolü Pendik periyodik kontrol çalışmaları arasındadır. Diğer periyodik kontrol faaliyetleri gibi bu tesisatlarında yılda en az bir kez periyodik kontrole tabi tutulması gerekmektedir. Havalandırma tesisatı Pendik periyodik kontrol hizmetleri, bölgedeki hastane, okul, kampüs, fabrika ve diğer tesislerin yılda en az bir kez yaptırması gereken periyodik kontrollerdendir.

Raf Periyodik Kontrolü Pendik Periyodik Kontrol

Pendik ilçesi içerisinde büyük raf sistemlerinin bulunduğu birçok lojistik depolama tesisinin yer aldığı ilçelerdendir. Bu yüzden Raf periyodik kontrolü Pendik periyodik kontrol çalışmaları içerisinde son yıllarda önemini arttırmış bir periyodik kontrol çeşididir

İş Makinesi Periyodik Kontrol Pendik Periyodik Kontrol

İş makinesi periyodik kontrol Pendik periyodik kontrol ise, bölgedeki inşaatlarda çalıştırılan iş makinelerinin yıllık veya daha fazla periyotlarda yapılan periyodik kontrollerdendir.

4 cevaplar
 1. Yadigâr Işıl
  Yadigâr Işıl says:

  Teşekkürler, geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiğini Z periyodik muayene işlerinde gösterdiğiniz hassasiyetten ötürü teşekkür etme gereği hissettim denetimimiz öncesinde raporu bir sonraki güne yetiştirerek bizim büyük bir problemimizi çözdünüz belki sizin için normal bir durum ancak ben firmam adına teşekkür ediyorum. Teşekkürler Norm Muayene 👏

  Cevapla
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Merhaba Yadigâr Bey; Pendik Periyodik Kontrol kapsamında firmanızda gerçekleştirdiğimiz periyodik kontrol ve muayene hizmetlerimizin hem hizmet kalitesinden hem de raporlama sürecinin hızlı olmasından memnun olmanız bizleri de mutlu etmiştir. Norm Muayene firması tarafında kullanılan NormDijital uygulaması ile muayene uzmanları tarafından sahada tablet ile yapılan muayeneler ile raporlama süreçlerimiz 1 iş günü içerisinde teknik müdür kontrolünden geçtikten sonra tarafınıza mail olarak gönderilmektedir.

   Pendik periyodik kontrolü için; Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Cevapla
 2. Aycan Sakin
  Aycan Sakin says:

  Kazan dairesi yerleşim uygunluk belgesi almak istiyoruz. Bunun için TURKAK akreditasyonunuz var mı? Kontrollerde hangi kıstaslara bakıyorsunuz? Firmamız Pendik de. Yardımcı olabilir misiniz?

  Cevapla
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Merhaba Aycan Hanım;Pendik Periyodik Kontrol kapsamında Türkak’tan akredite olarak Kazan Dairesi Yerleşim Uygunluk Belgesi hizmeti vermekteyiz. KOntroller esnasında Binaların Yangından Korunmasındaki Yönetmelik başta olmak üzere diğer sair yönetmelik ve standartlara göre kontroller yapılmaktadır.

   Pendik periyodik kontrolü için; Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Cevapla

Cevapla

Yorum katmak ister misiniz?
Fikriniz Bizim İçin Önemli!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir