Havalandırma Tesisatı Periyodik KontrolüHavalandırma Tesisatı Periyodik Kontrolü

Yaşam alanınıza uygun olan farklı modellerde havalandırma tesisatını bulacağınız adres. Başlıca verilen havalandırma hizmetlerine bakıldığında; davlumbaz, lokal egzoz, konfor, duman ve hava hızı gibi birçok konuda kurulumlar sağlanıyor. Havalandırma tesisatı periyodik kontrolü iş güvenliği standartlarına uygun olarak yapılıyor. Can ve mal güvenliğini garanti altına almak ve kullanılan eşyalar, nefes aldığınız her yer için kurulan havalandırma tesisatları yer alıyor. Evler, iş yerleri, restoranlar, hotel ve moteller, AVM ve diğer toplu alanlar için hava geçişlerini sağlayan tesisat döşemeleri yapılıyor.

Havalandırma Muayene Hizmetleri

Havalandırma sistemleri için kurulumu yapılan boru, elektrik ve diğer sistemler için kaliteli olan ekipmanlar tercih ediliyor. Ev içinde kullanılan havalandırmalı cihazlarınız içinde muayene yapılıyor. Örneğin; klima gibi konforlu cihazlar için kritik incelemeler ve teçhizat bakımları sağlanıyor. Hava geçişleri sağlayan boru kurulumu ve akımı için düzenli olarak tamir işlemleri gerçekleştiriliyor. Elektrik tesisatı uygunluk belgesi yönergesine göre teçhizatı yapılan tesisatlar için uygun olan teknikler tercih ediliyor. Olası en yüksek ve en düşük tehlike durumuna göre ayarlanan havalandırma tesisatı için gelişmiş güvenlik kontrolleri uzman personeller tarafından kontrol edilerek hazırlanıyor.

Tesisat Analizi ve Kritikleri

Havalandırma tesisatı periyodik kontrolü için kanunen belirlenen ve olması gereken kurallar çerçevesinde dizayn edilen havalandırma tesisatlarının bakımları yapılıyor. İnceleme sonunda hazırlanan raporlar ile eksiklikler gideriliyor ve uygun olan ekipmanlar kurulum için tercih ediliyor. Hava geçişlerinin olduğu her ortam için gerekli ve önemli olan bütün teçhizat ekipmanları sağlanıyor. Yedek parça, ekipman ve materyalleri ile her türlü yapıya uygun olan tesisat dizaynı bilgisayar üzerinde kurularak değerlendirilir. Bilgisayar ortamında 3D yapılan çalışmalar sayesinde daha önceden hazırlanan plan ve projeye göre hareket edilir.

Elektrik tesisatı uygunluk belgesi ile çalışılması verilen hizmetin garantili olduğu ve kaliteli işçilik çıkarılacağının göstergesidir. Ev, iş yeri ve toplu yaşam alanları için ihtiyaç duyulan ve can güvenliği için alınması gereken tedbirler için uygunluk belgesinde yer alan şartlara göre hareket edilerek kritikler belirleniyor. Hava akışı için gerek duyulan boru dizaynı ve ekipmanlarını bulacağınız geniş materyal yelpazesine sahiptir.

Havalandırma Tesisat Ekipmanları

Tesisat kurulumunda tercih edilen ürün ve materyallerinde kaliteli markaların seçimine dikkat ediliyor. Farklı havalandırma tesisatlarının onarımında teknik servis olarak çalışan güvenli bir firmadır. Havalandırma tesisatı periyodik kontrolü yapılırken bu konuda iyi analiz edebilen plan ve projeler değerlendirilerek sonuca ulaşılıyor. Havalandırma için gerekli olan açıcı, geçirgen ve sızma durumuna karşı geliştirilen materyaller kullanılıyor. Sıcak ve soğuk hava geçişine dayanıklı olan ekipmanları sayesinde uzun ömürlü tesisat kurulumları sizleri bekliyor.

Elektrik tesisatı uygunluk belgesi garanti kapsamın sunulan hizmetlerde toplu alanlarda can ve mal güvenliğinin yanında konforu sağlamak için gerekli olan sıcak, soğuk hava geçişleri için uygun olan işlemler yapılıyor. Kablo ve boru döşemesinde kullanılan ekipmanların hasar vermeden işlenmesi ve döşemesi yapılıyor. Ekipmanların uzun ömürlü işleyişini sağlamak için firmanın belli dönemlerde akım ve kontrol için profesyonel ekiplerini gönderdiğinin bilinmesi gerekiyor. Oluşan aksaklık ve hasarlar için teknik servisten yardım almak mümkündür.

Havalandırma Çeşitleri

Lokal havalandırma ile başlayan tesisatlarda kapalı alanlarda oluşabilecek zehirlenmelerin önüne geçer. Taze havayı her daim var eden ve akışını sağlayan havalandırma tesisat özellikleri ile ev ve ofislerde rahat bir nefes alabilirsiniz. Toplu alanlarda ise merkezi havalandırma sistemleri kullanılıyor. Olası zehirlenmeler, hava darlığı ve diğer olumsuz faktörler için havalandırma tesisatı periyodik kontrolü denetleme yapılarak aktif kullanıma getirilir.

Elektrik tesisatı uygunluk belgesi ile alınan ve geliştirilen tesisat ürünleri ile kapalı alanlarda doğal ve temiz havayı içinize çekmenin güvencesi amaç edinilmiştir. Merkezi havalandırma ile otomatik olarak bütün havalandırma fanları ve akışlarını aktif hale getirebilirsiniz. Çok katlı binalar ve kalabalık odalara sahip olan iş yerleri için merkezi havalandırma tesisatı kullanılıyor. Evler için davlumbaz, klima ve diğer kullanım cihazları için havalandırma bakımı ve teçhizatları tercih ediliyor.

Havalandırma Sisteminde Elektrik Tesisatı

Elektrik tesisatı uygunluk belgesi kurallarına ve yönergelerine göre hizmet veren firmanın tesisat kurulumu da bir o kadar güvenlidir. Zehirli gazlar, kimyasal kokular, ziraat ürünleri ve diğer kokuları hapseden yerlerde gerekli olan havalandırma için en gelişmiş ve iyi sonuçlar veren materyaller mevcuttur. Dar ve kalabalık çalışma ortamlarında nüfus eden havanın yayılması ve içeriye temiz havanın işlemesi için gelişmiş peteğe, yelpazeye ve hıza sahip olan havalandırma cihazları bulunuyor.

Havalandırma tesisatı periyodik kontrolü kurulumu yapılmış olan havalandırma cihazları, boruları, kabloları, arındırma ve temizleme bölümlerine daha fazla yapılıyor. Bu sayede havalandırma sistemine yapılan bakımlar sayesinde hem sağlık açısından hem de çalışma alanı için güvenliğiniz koruma altına alınıyor. Elektrik tesisatında tek bir düğme ile birden fazla havalandırma sistemini aynı anda çalıştırmanız mümkün. Mekana ya da ortama işlemiş olan kokuları çeken özelliğe sahip havalandırma cihazları vardır.

 • Havalandırma ve Klima Tesisat Uygunluk Muayenesi

11 cevaplar
 1. Adem Uluğ
  Adem Uluğ says:

  Merhabalar,
  Yazılım sektöründe faaliyet gösteren şirketimizin ofis alanlarında bulunan havalandırma tesisatının muayenesi sizlere yaptırdık. Göstermiş olduğunuz ilgi ve çalısmalarınızdan ötürü sizlere tesekkür ederiz.

  Cevapla
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Merhaba Adem Bey; İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği kapsamında yılda bir kere yaptırılması kanuni zorunluluk olan havalandırma ve klima tesisatı periyodik kontrolü hizmetinde İstanbul Periyodik Kontrol firması olan Norm Muayene firmasını tercih ettiğiniz için bizlerde teşekkür ediyoruz. İç Hava kalitesinin kontrolü amacıyla yapılan bu kontroller çalışanlarınızın verimini artıracak kontrollerdir. rekabetçi bir ortamda çalışan verimliği sizleri rakiplerinizin bir adım önüne geçirecektir.

   Havalandırma ve Klima Tesisatı periyodik kontrolü için; Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Cevapla
 2. serkan karadoganserkannndhf@
  serkan karadoganserkannndhf@ says:

  öncelıkle teşekkürler norm muayene şirketimiz havalandırma tesisatı muayenesini size yaptırdık gerek yapmış oldugunuz kontroller gerekse vermiş oldugunuz hizmetten çok memnun kaldım.Şirketimiz devam ettiği sürece sizi bırakmam teşekkürler.

  Cevapla
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Merhaba Serkan Bey; İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği kapsamında yılda bir kere yaptırılması kanuni zorunluluk olan havalandırma ve klima tesisatı periyodik kontrolü hizmetinde Norm Muayene firmasını tercih ettiğiniz için bizlerde teşekkür ediyoruz. İç Hava kalitesinin kontrolü amacıyla yapılan bu kontroller çalışanlarınızın verimini artıracak kontrollerdir. rekabetçi bir ortamda çalışan verimliği sizleri rakiplerinizin bir adım önüne geçirecektir.

   Havalandırma ve Klima Tesisatı periyodik kontrolü için; Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Cevapla
 3. Mert Uzun
  Mert Uzun says:

  Merhabalar tekstil imalati yapan firmamizdaki havalandirma Tesisatinin periyodik muayenesini yaptirmak istiyoruz taze hava akisi saglayan menfezlerin Bazilarini kapattik muayene yaptirirken sorun cikartirmi ayrica bunlari kapatmamiz dogrumudur tesekkurler

  Cevapla
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Merhaba Mert Bey; tekstil imalatı yapan fabrikanızda havalandırma ve klima tesisatı periyodik kontrolü kapsamında yaptırmak istediğiniz periyodik kontroller esnasında havalandırma ve klima tesisatınızın projeye uygun olup olmadığının kontrol edilmesi gerekmektedir. Anemometre cihazı ile menfez üfleme ve emiş noktalarında yapacağımız ölçümler neticesinde projede belirilen debi değerlerine uygun olup olmadığı ve ne kadarlık bir sapma olduğu tespit edilmektedir. Dolayısıyla bütün menfez klapelerinin açık olması gerekmektedir.

   Havalandırma ve klima tesisatı periyodik kontrolü için; Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Cevapla
 4. Ali Akif Can
  Ali Akif Can says:

  Merhabalar. Havalandırma tesisatımız için periyodik muayenenin sizle tanışmadan önce önemini kavrayamamıştık. Ekipmanlarımızın kontrollerini yaptırdığımız esnada bize verdiğiniz bilgiler doğrultusunda havalandırma tesisatının da muayenesinin çok büyük önem taşıdığını anladık. Yapılan kontrollerden de son derece memnun kaldık. Bu kadar titizlik ve özenle çalışmalarınızdan dolayı sizlere teşekkür etmek istiyorum.

  Cevapla
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Merhaba Ali Akif Bey; Havalandırma Tesisatı Periyodik kontrol yönetmelik kapsamında yapılması zorunlu olan periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri arasında yer almaktadır.

   Çalışan kişilerinin hem sağlığı hemde çalışma verimliliğini etkileyen sistemler arasında yer alan Havalandırma ve Klima Tesisatı Periyodik Kontrol düzenli yapıldığı takdirde, çalışanlarınızın hastalanmasını engelleyeceği gibi verimliliklerini de artıracaktır.

   Havalandırma ve Klima Tesisatı Periyodik Kontrolü ile ilgili çevrenize de Norm Muayene Mühendislik firmamızı tavsiye edebilirsiniz.

   Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Cevapla
 5. Sibel Saygı
  Sibel Saygı says:

  Merhaba, tesisimizde ki havalandırma tesisatının yeterli olup olmadığını kontrol ettirmek istiyoruz. Ölçümleri nerelerden yapıyorsun. Klimaları da kontrol ediyor musunuz? Ölçümlerde elde edilen sonuçlar güvenli mi? Ölçüm sırasında kullandığınız cihazın doğru ölçtüğünü nasıl teyit ediyorsunuz ?

  Cevapla
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Merhaba Sibel Hanım; “Havalandırma ve Klima Tesisatı Periyodik Kontrolü” İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenliği Şartları Yönetmeliği’ne göre her yıl yaptırılması zorunlu olan bir periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetidir.
   Anemometre cihazı ile temiz hava üfleme menfezleri ile kirli hava egzost menfezlerinizden hava hızlarını ölçerek hava debilerinizi hesaplayıp, projedeki belirtilen hava debisi değerlerinize uygun olup olmadığını kontrol etmekteyiz.
   Havalandırma Tesisatı Periyodik Kontrol işinde kullandığımız anemometre cihazını 17025 kapsamında akredite olmuş laoratuvarlarda kalibrasyonlarını her yıl düzenli olarak yapmaktayız. Ayrıca her ölçümden önce cihazın kendi yazılımı ile doğrulaması ile doğrulamasıda yapılmaktadır.

   Klima tesisat periyodik kontrolleri de firmamız tarafından yapılmaktadır.

   Havalandırma tesisatı periyodik kontrol ve klima tesisat periyodik kontrol işlemleri için;
   Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Cevapla
 6. Sergen
  Sergen says:

  Şirketimizin genel havalandırma tesisatı periyodik kontrolünü yaptırdık ve gerek profesyonel ekip gerekse de işçilikten çok memnun kaldık

  Cevapla

Cevapla

Yorum katmak ister misiniz?
Fikriniz Bizim İçin Önemli!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.