Dilovası Periyodik Kontrol

Dilovası Periyodik Kontrol

Dilovası Periyodik Kontrol

Dilovası Periyodik Kontrol

Bursa ve İstanbul arasında bulunuşu dolayısıyla birçok sanayi dalının yer aldığı Kocaeli Dilovası kritik bir öneme sahiptir.Metal, gemicilik, kimya, geri dönüşüm, otomotiv sektörleri burada yer alan firma alanları olarak sıralanabilir. Bu sektörlerden otomotiv sektörünü ele alalım. Üretilen her türlü ürünün dünya standartlarına tabi olduğu otomotiv sektöründe bulunmak birçok açıdan sorumlulukları gerektirmektedir. Sektörün zorunlu tuttuğu kalite yönetim sistemleri üretimde yer alan tüm ekipmanların periyodik muayenesini şart koşmaktadır. Bu nedenlerle Dilovası Periyodik Kontrol açısından farkındalığın yüksek olduğu bir bölgedir denilebilir.

Dilovası Periyodik Kontrol Yapan Firmalar

Bu bölgede yer alan firmalar periyodik kontrol hizmeti alacakları Dilovası Periyodik Kontrol Yapan Firmalarda genellikle kalite standartlarını yerine getirme adına Türkak Akreditasyonu aramaktadırlar. Türkak uygunluk denetleme belgelendirme ve test laboratuvarları başta olmak üzere birçok alanda firmaları akredite eden ve standartlarını korumalarını sağlayan bir kuruluştur.

Dilovası Periyodik Kontrol Firmaları

Bu bölgeye hizmet veren birçok firma bulunmakla beraber sadece bu bölgede hizmet veren Dilovası Periyodik Kontrol Firmaları bulunmamaktadır. Bu nedenle hizmet alma ihtimalimiz bulunan birçok firma bulunuyor diyebiliriz. Firma seçimi ilk ve en önemli adımdır. Doğru firmayı seçerek işinizin büyük bir kısmını tamamlamış olacaksınız.

Norm Muayene Dilovası Periyodik Kontrol

Türkak akreditasyonu bulunan ve Dilovası bölgesinde hizmet veren firma denilince akla ilk gelecek olan Norm Muayene Dilovası Periyodik Kontrol firmasıdır. Muayene kapsam genişliği, firma vizyonu ve işletmelere yaklaşım biçimiyle muayene firmaları arasında seçkin bir konumda yer almaktadır. Basınçlı kaplar, iş makineleri,makine tezgâhları, elektrik yangın ve havalandırma tesisatlarıyla ilgili yetkinliği bulunan Norm Muayene Mühendislik doğru tercih olacaktır.

Topraklama Ölçümü Dilovası Periyodik Kontrol

Sanayide ortaya çıkan yangınlar incelendiğinde genellikle elektrik kaynaklı olduğu anlaşılmaktadır. Bunların tasarımdan, hatalı kullanımdan yada yetersiz bakım ve kontrolden kaynaklandıkları anlaşılmaktadır.

Topraklama Ölçümü Dilovası Periyodik Kontrol elektrik kaynaklı iş kazalarının önüne geçme adına proaktif bir çözüm sunmaktadır. Sorunla karşılaşmadan önce sorunun temeline odaklanarak çözüme ulaşma anlamına gelen proaktif yaklaşım periyodik muayenenin temelini oluşturmaktadır. Bu yaklaşım ile iş kazalarını gerçekleşmeden önce önlemek mümkündür.

Topraklama Ölçümü Yapan Firmalar Dilovası Periyodik Kontrol

Proaktif yaklaşım ile elektrik tesisatlarımızla ilgili önlem almanın ilk adımı tesisatımızın topraklama alt yapısının uygun ve gerekli topraklama değerlerini sağlayıp sağlamadığını öğrenmektir. Bu ancak Topraklama Ölçümü Yapan Firmalar Dilovası Periyodik Kontrol ile mümkündür. Topraklama Ölçüm sonuç raporu elektrik tesisatınızla ilgili kesin ve doğru bilgiler verecektir. Bu raporun öncülüğünde gerekli tedbirleri alarak firmamızı daha güvenli bir hale getirebiliriz.

Yangın Tesisatı Periyodik Kontrolü Dilovası Periyodik Kontrol

Yangın için önlem almak yangın sonrası aksiyon almaktan kolaydır. Bilimsel yaklaşımlarla büyük oranda nedenleri ve kaynakları anlaşılabilen yangın için doğru müdahale ve ihbar yöntemlerini kullanmak hayat kurtarıcı olacaktır. Yangın Tesisatı Periyodik Kontrolü Dilovası Periyodik Kontrolile bu önlemlerle ilgili nasıl bir yol izleneceği ortaya çıkacaktır. İş güvenliği anlamında ilk adım sistemin ya da eylemin analizi olmalıdır. Periyodik kontrol ve muayeneler sistem analizlerimiz adına uygulanacak mükemmel yöntemlerdir. Yangın tesisatımızın periyodik muayenesini gerçekleştirerek eksiklikleri görebilir ya da tesisatımızın uygun olduğundan emin olabiliriz.

Havalandırma Tesisatı Periyodik Kontrol Dilovası Periyodik Kontrol

Lokal ve merkezi olarak çeşitleri bulunan havalandırma sistemlerinin temel amacı ortamda bulunan havalandırma kanalları yardımıyla kirli havayı uzaklaştırıp ve temiz hava üfleyen sistemlerdir. Klima santralleri, fan, motor, filtreler, hava kanalları vb. bileşenleri bulunan havalandırma tesisatları kullanım amacına, hizmet vereceği kapasiteye göre çeşitlilik gösterirler. Havalandırma Tesisatı Periyodik Kontrolü Dilovası Periyodik Kontrol hizmeti bu hassas sistemlerin verimli çalışması için gerekliliktir.Periyodik kontroller ile solunacak havanın kalitesi artacaktır.

Endüstriyel Rafların Periyodik Kontrolü Dilovası Periyodik Kontrol

Stoklama ve depolamanın temel unsuru endüstriyel raflardır. Endüstriyel raflar statik, mukavemet, malzeme bilimi alanlarında bilgi harmanlanmasıyla üretilen ürünlerdir. Dayanım hesapları gerçekleştirilerek kurulan endüstriyel rafların kullanım süresince belirli aralıklarla periyodik muayenesi gereklidir. Endüstriyel Rafların Periyodik Kontrolü Dilovası Periyodik Kontrol ile de formasyon ve uygunsuzluklar zamanında tespit edilerek önlenir. Bu işletmemiz ekipmanlarımız ve çalışanlarımız adına daha güvenli bir hal alacaktır.

İş Makinesi Periyodik Kontrol Dilovası Periyodik Kontrol

Çekici, Greyder, Silindir, Beton Pompası, beton mikseri araç üstü Crane vb.iş makineleri bir çok alanda hizmet etme fırsatı bulmaktadır. İş makinelerine iş amacına göre çeşitli ekipmanlar monte edilmekte ve bu şekilde amaçları doğrultusunda kullanılmaktadırlar. Boyutları ve kullanım amaçları çeşitlilik gösteren iş makineleri bir çok noktada büyük iş kazası riskleri taşımaktadırlar.Bu riskleri minimuma indirmek İş Makinesi Periyodik Kontrol Dilovası Periyodik Kontrol ile mümkün. İş makinesinin periyodik kontrolü esnasında öncelikle iş makinesinin emniyetli çalışıp çalışmadığı, gerekli sesli ve ışıklı uyarı işaretleri bulunup bulunmadığı kontrol edilir. Ayrıca hidrolik pistonlar, gall zincirleri, çelik halatlar ve hareketli aksamları emniyet yönünden kontrol edilmektedir.

4 cevaplar
 1. Musa Kapı
  Musa Kapı says:

  Dilovasında bulunan deri ürünleri firmamda iş ekipmanlarının muayenesinde bu yıl sizinle çalışma fırsatı bulduk.Daha önce bu kontollere verdiğim parayı boşa harcanmış gibi görüyordum.Periyodik kotrollere bakış açımı değiştirdiniz.Teşekkür ediyorum.İyi çalışmalar diliyorum.

  Cevapla
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Musa Bey merhaba; Dilovası Periyodik Kontrol hizmetlerimiz kapsamında deri organize sanayi bölgesinde bulunan fabrikanızda gerçekleştirdiğimiz periyodik kontrol ve periyodik muayene çalışmalarımızdan memnun olmanız bizleri de mutlu etmiştir. Fabrikalara olan faydası gri alanda olduğundan dolayı direk maddi olarak gözükmediğinden dolayı işletmelere olan katma değeri yeterince anlaşılamamaktadır. Bizler Norm Muayene olarak periyodik kontrol ve muayene hizmetlerini çok önemsiyoruz. Yaptığımız işin ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Gelecek yıllarda sizlere ve tedarikçi firmalarınızada Dilovası Periyodik Kontrol kapsamında periyodik kontrol hizmeti vermekten gurur duyacağız.

   Dilovası Periyodik kontrolü için; Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Cevapla
 2. Kemal Öztürk
  Kemal Öztürk says:

  Merhabalar,
  Geçen hafta firmamızda bulunan ekipmanların periyodik kontrollerini gerçekleştirmiştiniz. Yaklaşık 8 yıldır bu firmada isg uzmanı olarak görev yapmaktayım ve her sene düzenli periyodik muayene yaptırırım ekipmanlar için. Ekibinizin titizlikle yaptığı işler beni oldukça mutlu etti.Sizinle tanışmakta büyük mutluluk duydum. Sorunsuz, samimi bir ortam sağladığınız için çok teşekkür ederim tüm Norm Muayene çalışanlarına.

  Cevapla
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Sevgili Kemal Bey; Dilovası periyodik Kontrol kapsamında firmanızda bulunan basınçlı kapların, kaldırma ve iletme makinalarının, yangın tesisatının, rafların ve tezgahların periyodik kontrolünü yapmış bulunmaktayız. Periyodik kontroller kapsamında tespit edilen az sayıdaki eksikler kısa sürede tarafınızca sağlanmış olup, 1 ay içerisindeki üretsiz kontrol hizmetimizden faydalanmış bulunmaktayız. NormDijital uygulamamız ile bütün periyodik kontrol ve periyodik muayene süreçlerini takip edebilirsiniz.
   Dilovası periyodik kontrol için bizleri dostlarınıza tavsiye ederseniz mutlu oluruz.

   Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Cevapla

Cevapla

Yorum katmak ister misiniz?
Fikriniz Bizim İçin Önemli!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir