norm muayene

Bursa Periyodik Kontrol

2015 yılında Norm muayene hizmetlerini kurarak firmaların ihtiyaç duyacağı kontrol hizmetlerini vermeye başladık. Firmamız bünyesinde her türlü cihaz veya ekipman için Bursa periyodik kontrol desteği ve hizmeti sağlıyoruz. Firma merkez binamız İstanbul Esenler’de bulunuyor. Hizmet bölgelerimiz ise Gebze, İstanbul, Bursa, İskenderun, Kocaeli, Beylikdüzü, Tuzla ve daha birçok çevre bölgedir. Firmamız Akreditasyon Sertifikalı A tipi Muayene kuruluşudur. Sunduğumuz hizmetlerde şu prensipleri edinmiş bir şekilde hareket ediyoruz; en özenli iş takibi, güvenilir hizmet anlayışı, en uygun fiyat, doğru ölçümler, doğru yapılan testler, problemlere karşı hızlı ve etkili çözüm, yaptığımız işlemlerin tarafsız olması ve başkaları tarafından izlenebilir olması.

Bursa Periyodik Kontrol Nedir / Neden Yaptırılmalıdır?

Kontrol, koruyucu bakım da denen bir kontrol çeşididir.  Bu kontrole tabi cihaz veya ekipmanların, bütün olarak ve parçalar halinde düzenli aralıklarla çalışmasındaki düzensizlik veya aksaklıkların teşhisi için yapılması gereken, iş güvenliği ve işçi sağlığı için hayati derecede öneme sahip, ülkemizde ilgili kanun ve yönetmeliklerde yapılış şekli ve süresi belirtilen bir kontrol çeşididir. Firmamız İstanbul’da kurulmuş olmasına rağmen tüm Türkiye’de iş sağlığı ve güvenliği alanında İkitelli periyodik kontrol ve muayene hizmetleri vermekte ve bunların takibini yapmaktadır. İstanbul dışında Bursa periyodik kontrol işlemlerini de firma olarak yapmaktayız.

Periyodik Kontrol Yapılması Gereken Cihaz, Ekipman Ve Makineler

Kontrolü tabi cihazlar ilgili kanunlarda ve yönetmeliklerde belirtilmiştir. Bu kanunlar işçi sağlığını korumak amacıyla yapılmış kanunlardır. Yönetmeliklere göre kontrolü yapılması gereken ekipmanlardan, şu ekipmanların Norm Muayene periyodik kontrolünü yapmaktayız;

Basınçlı kap ve tanklar; hassas ve tehlikeli olabilecek durumlara sebep olabilecek ekipmanlar listesinde en tehlikelilerden birisi de bu tür kap ve tanklardır. Bu tankların kontrolü yaparken işçi güvenliği için risk oluşturabilecek durumların tespitiyle beraber çere kirliliğini de azaltmak için gerekli işlemleri yapıyoruz. Buhar kazanları, sıcak su kazanları veya tankları, kimyasal madde tankları, sıcak buhar kazanları, asit ve asetilen tank ve kazanları, gaz kazanları, kompresörler.

Kaldırma amacıyla kullanılan makine ve ekipmanlar; yük taşıma maksadıyla kullanılan tüm ekipmanların kontrolünü sağlıyoruz. Krikoler, palanga, vinç ve türleri. Krikolar; araba krikosunda sanayi tip krikolara kadar geniş kapsamlı bir ekipmandır. Palangalar ile ağır yükleri makara sistemiyle kaldırmak için kullanılan sistemlerdir. Vinçler kullanım şekillerine, vinç şekillerine göre çeşitli sınıflara ayrılırlar. Tüm bu vinç sınıflarıyla beraber diğer ekipmanlarında gerekli bakım ve kontrolünü en iyi hizmet prensibiyle sağlıyoruz.

Topraklama kontrolü; topraklama tüm binalarda olması gereken tehlikeli durumlara önlem amaçlı olarak kurulan bir önlem mekanizmasıdır. Endüstriyel binalarda topraklama kontrolü olmadan elektrik tesisatının açılması ve işleme konulması yapılmaz. Bu kontrolün belirli aralıklarla yapılması gerekir. Topraklama kontrolünü modern ölçüm cihazlarımızla yapıyoruz.

Elektrik tesisatı; elektrik sistemlerinin kullanıma açılmadan önce belirli kontrollerden geçmesi gerekir. Bu kontroller sonucunda sistemin çalışmaya uygun olup olmadığı belirlenir. Çalışmaya uygundur belgesi alamayan firmaların elektrik tesisatları açılmaz. Firmamız elektrik tesisatının kontrollerinin yapılması ve uygunluk belgesini verilmesi işlemlerini yapmaktadır.

Kazan dairesi ve kazan dairesi yerinin uygunluk ve sistemin çalışması kontrolü; kazan dairelerinin yerinin seçilmesi ve kazan dairesinin proje kısmında gerekli kontrollerin yapılması işlemleri önemli birer işlemdir. Kazan dairesinin kontrolü tehlikeli durumların engellenmesi açısından önemlidir.

Diğer Cihazlar Ve Sistemler: Firmamızın yaptığı diğer ekipmanlar şu şekildedir; klima havalandırma sistemleri, yangın söndürme teçhizatları, cnc torna ve tezgahları, diğer iş tezgahları, makineler, iş makineleri

Hangi Amaçlarla Periyodik Kontrol Yapılır
kontrol yapılması Türk yasa ve kanunlarında zorunlu kılınmıştır. Yasal nedenlerden ayrı olarak en temel nedenleri şunlardır; İş güvenliği ve işçi sağlığını korumak ve iş kazalarını engellemek, Arızaların ve aksaklıkların önüne geçmek, Sistemlerin daha uzun süreli olmasını sağlamak, Çevre kirliliğini azaltmak ve ortadan kaldırmak, İşçilerin ve makinelerin çalışma kalitesini artırarak daha verimli üretim ortamı oluşturmak.

Kontrol Aralıkları: Sistemlerin kontrol süreleri ilgili kanunlarda belirtilmişlerdir. Bu sürelerde kontrol yapılmazsa ilgili firmalara yaptırımlar uygulanır. Farklı durumlarda ayrı ayrı belirtilenler dışında genel olarak kontrol süresi 1 yıldır.

Raporlandırma: Kontrol yapıldıktan sonra firmanın eksikliklerini görebilmesi ve bunlara önlem alabilmesi için hazırlanan rapordur. Firmamız bu raporu hazırlayıp ilgili kuruluşa teslim eder.

6 cevaplar
 1. Gülşen Yalman
  Gülşen Yalman says:

  Merhabalar,
  Geçtiğimiz hafta Gemlik’ teki fabrikamızın elektrik ve yangın tesisatlarının periyodik muayenesini firmanızla gerçekleştirdik. Sunduğunuz güzel hizmet ve denetimin yanında çözüm adına verdiğiniz danışmanlık için teşekkürler.

  Yanıtla
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Merhaba Gülşen Hanım; Bursa Periyodik Kontrol, Gemlik Periyodik Kontrol kapsamında gıda fabrikanızda yaptırmış olduğunuz elektrik tesisatı periyodik kontrolü ile yangın tesisatının periyodik kontrolü hizmetlerimizden memnun olmanız bizleri mutlu etmiştir. Bizler Norm Muayene firması olarak periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmeti verdiğimiz müşterilerimiz ile uzun soluklu bir deneyim yaşamak istediğimiz için periyodik kontrol ve muayene süreçlerinden sonrada standart ve yönetmelik gereklilikleri konusunda gerekli paylaşımlar yapmaktayız.

   Bursa Periyodik Kontrol elektrik Tesisatı Periyodik Kontrolü ve Yangın Tesisatı Periyodik Kontrolü için; Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Yanıtla
 2. Kemal H
  Kemal H says:

  Selam Aleyküm
  Bursa periyodik kontrol
  Buradaki yetkili mühendisinizin telefonuna ulaşamadım. Lütfen en kısa zamanda bizimle iletişime geçmelerini sağlar mısınız.
  Kemal bey

  Yanıtla
 3. Kerim T.
  Kerim T. says:

  Merhaba,
  Bursa periyodik kontrol yaptırmam gerekli.
  üç tane vinç.
  2 adet hava tankı
  1 adet kazan var.
  Mailinizi bekliyorum.

  Yanıtla
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Merhaba,
   Bursa Periyodik Kontrol
   Bölge sorumlumuz en kısa zaman sizinle iletişime geçecektir.
   Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Yanıtla

Cevapla

Yorum katmak ister misiniz?
Fikriniz Bizim İçin Önemli!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir