İnegöl Periyodik Kontrol

İnegöl Periyodik Kontrol

İnegöl Periyodik Kontrol

İnegöl Periyodik Kontrol

İnegöl İlçesi Bursa’nın zengin orman varlığına sahip önemli ilçelerinden biridir. Bu yüzden İnegöl İlçesinde ağaç ve kereste işletmeciliği sanayinin lokomotif sektörü olmuştur. Ağaç ve işletmeciliğine bağlı mobilya ürünleri 2000 yılından sonra yurtdışına yoğun olarak ihraç edilmeye başlanmıştır. Bu ürünler çok büyük tesislerde, binlerce çalışanın emeği ile ve birçok ekipmanın yer aldığı proseslerin sonucunda piyasaya çıkmakta ve insanların hizmetine sunulmaktadır.

Mobilya fabrikalarında diğer ağır sanayi kuruluşlarında olduğu gibi iş sağlığı ve güvenliğini etkileyen birçok ekipman ve tesisat bulunmaktadır. İnegöl periyodik kontrol meselesinin önemi burada ortaya çıkmaktadır. Bu ekipman ve tesisatların yıllık olarak ve çok kullanılanların ise, kullanım sıkılığına göre 1 ay, 3 ay ve 6 aylık bağımsız muayene kuruluşlarınca periyodik kontrollerinin yapılması gerekmektedir.

İnegöl Periyodik Kontrol Yapan Firmalar

İnegöl periyodik kontrol yapan firmalar açısından, hizmet yoğunluğunun olduğu yerlerden biridir. Gerek mobilya fabrikalarında kullanılan ekipmanlar gerekse bu fabrikaların yan sanayisinde kullanılan ekipmanlar ve tesisatlar İnegöl periyodik kontrol firmaları tarafından muayene edilmektedir.

İnegöl Periyodik Kontrol Firmaları

İnegöl bulunduğu konum itibariyle TÜRKAK’tan akredite olan periyodik kontrol kuruluşlarının merkezini kurdukları bir yer değildir. Bu nedenle İnegöl periyodik kontrol firmaları tarafından periyodik muayene hizmetleri verilse bile, TÜRKAK’tan akredite olan muayene kuruluşları daha çok Bursa ve çevre illerden gelmektedir.

Norm Muayene İnegöl Periyodik Kontrol

TÜRKAK’tan akredite olmuş muayene kuruluşlarından biri de Norm Muayene Mühendisliktir. Norm Muayene İnegöl periyodik kontrol faaliyetlerine de büyük önem vermektedir. Sağlam altyapısı ve yeterli personelleri ile Türkiye çapında hizmet veren Norm Muayene İnegöl periyodik kontrol çalışmaları için Marmara Bölgesinde faaliyet gösteren firmalardan biridir.

Topraklama Ölçümü İnegöl Periyodik Kontrol

Özellikle mobilya fabrikalarında, CNC, kenar bantlama, panel bantlama, palanya, zımparalama gibi birçok elektriğe bağlı makine kullanılmaktadır. Bu nedenle bu makinaların elektrik çarpmalarına karşı oldukça hassas bir şekilde topraklamalarının yapılmış olması ve her sene topraklama değerlerinin kontrol edilmesi gerekmektedir. Bu nedenle topraklama ölçümü İnegöl periyodik kontrol faaliyetleri için olmazda olmazlardan biridir.

Topraklama Ölçümü Yapan Firmalar İnegöl Periyodik Kontrol

Topraklama ölçümü, basit bir uygulama değildir. Kalibrasyonlu cihazlarla özel eğitim almış mühendisler tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Topraklama ölçümü yapan firmalar İnegöl periyodik kontrol konusunda akredite olmuş mühendisler çalıştırması gerekmektedir. Raporlamaların uluslararası standartlara uygun olması zorunludur.

Yangın Tesisatı Periyodik Kontrolü İnegöl Periyodik Kontrol

Sanayinin ağırlıklı kısmını ağaç ve kereste işletmeciliğine dayanması, fabrikaların yangından korunmasını da daha önemli hale getirmektedir. Yangın tesisatlarının güvenirliğinin her yıl belirlenmesi büyük önemdedir. Bu nedenle yangın tesisatı periyodik kontrolü İnegöl periyodik kontrol çalışmaları açısından büyük bir yere sahiptir.

Havalandırma Tesisatı Periyodik Kontrol İnegöl Periyodik Kontrol

Mobilya sektöründe çalışan kişiler yoğun olarak odun tozuna maruz kalmakta, ayrıca solvent, tutkal boya gibi ağır kimyasalların etkisinde kalmaktadırlar. Bunlar da solunan havanın devamlı olarak temiz tutulmasını gerektirmektedir. Mevcut havalandırma tesisatı periyodik kontrol İnegöl periyodik kontrol çerçevesinde  ele alınarak, yıllık olarak periyodik kontrole tabi tutulmalıdır.

Rafların Periyodik Kontrolü İnegöl Periyodik Kontrol

Rafların periyodik kontrolü İnegöl periyodik kontrol için öne arz etmektedir. Çünkü mobilya üretiminde kullanılan malzemelerin çok sağlam raflarda istiflenmesi ve bu istiflemenin gerektirdiği raf düzeninin yıllık olarak kontrol edilmesi gerekmektedir.

Makine tezgahı Periyodik Kontrol İnegöl Periyodik Kontrol

Mobilya üretiminde birçok makine kullanılmaktadır. Yönetmelikte bu makineler makine tezgahı olarak adlandırılmaktadır. Makine tezgahı periyodik kontrol İnegöl Periyodik Kontrol için çok önemlidir. Çünkü bu makinelere doğrudan temasta olan binlerce çalışanın iş sağlığı ve güvenliği bağımsız ve akredite olan kuruluşlarca yıllık olarak yapılacak periyodik kontrollerle sağlanabilir.

2 cevaplar
 1. Meryem Türk
  Meryem Türk says:

  Merhaba ;
  İnegölde bulunan şubemizin elektrik ve mekanik muayenelerini yaptırmak istiyoruz. Bu konu hakkında bilgi almak istiyorum.

  Cevapla
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Merhaba Meryem Hanım; İnegöl Periyodik Kontrol Hizmetleri kapsamında yaptırmak istediğiniz elektrik ve mekanik periyodik muayene hizmetleri için firmamızdan uzman teklif hazırlama sorumlusu arkadaşlarımız sizlerle kontak kurup gerekli bilgileri öğrendikten sonra periyodik kontrol teklifini hazırlayıp sizlere sunacaklardır.

   İnegöl periyodik kontrol hizmetleri için; Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Cevapla

Cevapla

Yorum katmak ister misiniz?
Fikriniz Bizim İçin Önemli!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir