Hatay Periyodik Kontrol ve Muayene

Hatay Periyodik Kontrol

Hatay Periyodik Kontrol

Hatay Periyodik Kontrol

Hatay iklim koşulları açısından dört mevsim üretim yapılabilen ilimizdir. Ayrıca Hatay ilinde çok çeşitli tarım ürünleri yetişmektedir. Mandalina, pazı, maydanoz, zeytin, erik, havuç, pamuk, yenidünya ve turunçgil üretiminde üst sıralarda yer alan Hatay sadece tarımda değil sanyi alanında da gelişmektedir.

Demir-çelik, filtre, mobilya, ayakkabıcılık, zeytinyağı, pamuk sektörü Hatay’da oldukça gelişmiştir. Bu sektörlerde bölgede bir çok işletme vardır. Hatay ilinde sanayi, tarım, ticaret kuruluşların fazla olması Hatay Periyodik Kontrol muayenelerine ihtiyacı artırmıştır.

Hatay Periyodik Kontrol Yapan Firmalar

Hatay ilinde bir çok OSB vardır. Antakya, Payas, İskenderun I, İskenderun II, Erzin, Altınözü Enek Tarıma Dayalı İhtisas OSB bunların başında yer almaktadır. Hatay Periyodik Kontrol Yapan firmalar bu bölgeleri iyi tanımakta ve ihtiyaca göre İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları ile birlikte çalışarak muayene işlerini gerçekleştirmektedir. OSB’lerdeki işletmelere ve diğer kuruluşlara her zaman kaliteli, hızlı, güvenli, standarlara uygun hizmet sunan Hatay Periyodik Kontrol Yapan firmalar muayene söktörünün öncü kuruluşları arasında yer almaktadır. Bu kurluşlardan biri de Norm Muayene Mühendislik Hizmetleri Ticaret Ltd. Şti’dir.

Hatay Periyodik Kontrol Firmaları

Hatay Periyodik Kontrol Firmaları, Hatay ili ve çevresinde bulunan Organize Sanayi Bölgeleri’ne, Sanayi Siteleri’ne, Üretim firmalarına, Ticaret merkezlerine, Hastanelere, Eğitim kuruluşlarına, Alışveriş Merkezlerine, otellere, restoranlara vs. gibi hizmet sağlamaktadır. Hatay periyodik kontrol firmalarının çoğu Türkak onaylı firmalardır. Bu firmaların işletmelere sunduğu hizmetler çevrede memnuniyetle karşılanmaktadır.

Norm Muayene Hatay Periyodik Kontrol

Norm Muayene Hatay Periyodik Kontrol muayene hizmetlerini doğru, tam ve zamanında gerçekleştirmektedir. Norm Muayene’nin deneyimli mühendisleri muayene periyotlarına göre Hatay ilindeki tüm periyodik kontrol işlerini gerçekleştirmektedir. Kaldırma iletme ekipmanlarının, kazanalrın, basınçlı kapların testleri, elektrik tesisatı topraklama ölçümleri, Cephe iskelesi kontrolleri, Yangın tesisatı kontrolü, endüstriyel rafların kontrölleri, Havalandırma tesisatı muayeneleri Norm Muayene bünyesinde Hatay Periyodik Kontrol çerçevesinde gerçekleştirilmektedir.

Topraklama Ölçümü Hatay Periyodik Kontrol

İşletmelerin bünyelerinde bulunan elektrik tesisatı kontrollerinde elektrik panolarının, trafoların, sayaçların kontrolü yapılamakta, tesisteki gövde, koruma, işletme topraklaması ölçümleri gerçekleştirilmektedir. Aynı zamanda termal kamera ile de ölçümler alınmaktadır. Topraklama ölçümü Hatay periyodik kontrol işleri kapsamında elektrik tesisatlarında bu saydığımız kontroller ve ayrıca paratoner ölçümleri de yapılmaktadır.

Topraklama Ölçümü Yapan Firmalar Hatay Periyodik Kontrol

Topraklama Ölçümü Yapan Firmalar Hatay Periyodik Kontrol hizmetleri arasında yaptığı bu ölçümlerle kurum ve kuruluşların elektrik tesisatlarından kaynaklanabilecek iş kazası, yangın gibi tehlikeli durumları en aza indirmektedir. Elektrik İç Tesisatları Uygunluk Belgesi alan firmalar hem denetimlerden kolaylıkla geçmekte, hemde çalışanlarının iş sağlığını ve güvenliğini üst düzeyde sağlamaktadırlar.

Yangın Tesisatı Periyodik Kontrolü Hatay Periyodik Kontrol

Yangın Tesisatı periyodik kontrolünde Yangın pompaları, yangın dolapları, taşınabilir yangın söndürme cihazları, yangın hidrantları, davlumbaz söndürme siztemleri, sprinkler sistemi, yangın algılama ve alarm sistemleri kontrol edilmektedir. Yangın tesisatı periyodik kontrolü Hatay periyodik kontrol muayeneleri arasındadır. Hatay bölgesinde bulunan işletmelerin yangın tesisatları periyodik muayene firmaları tarafından kontrol edilmektedir.

Havalandırma Tesisatı Periyodik Kontrol Hatay Periyodik Kontrol

Kapalı ortamlarda çalışan insanların fiziki ve ruhsal yönden sağlıklarının korunması, verimliliğin artması için havalandırma tesisatlarının kurulması ve yıllık olarak periyodik kontrollerinin yapılması gerekmektedir. Havalandırma Tesisatı Periyodik Kontrol Hatay Periyodik Kontrol ölçümlerinde çalışanların sağlıkları korunmakta, ayrıca verimlilikleri artırılmaktadır. Klimaların, Chiller sistemlerinin kontrolü, davlumbazların, fanların, menfezlerin debi ölçümleri yapılmaktadır.

Raf Periyodik Kontrol Hatay Periyodik Kontrol

Uzun süre kullanım, raf düzeninde değişikliklerin olması, çarpma kaynaklı kazalar rafların taşıma kapasitesini etkilemektedir. Bu da raflardan kaynaklanan İş kazalarını ve yaralanmaları artırmaktadır. İşletmelerin depolarındaki raf sistemleri, Raf Periyodik Kontrol Hatay Periyodik Kontrol hizmetleri çerçevesinde yapılmaktadır. Yapılan kontrollerle Hatay bölgesindeki firmaların depolarında çalışan insanların kazalardan korunması sağlanmış olmaktadır.

İş Makinesi Periyodik Kontrol Hatay Periyodik Kontrol

Hatay ili ve çevresinde yer alan şantiyelerde bulunan iş makinaları İş güvenliği uzmanları tarafından belirlenen aralıklarla İş Makinesi Periyodik Kontrol Hatay Periyodik Kontrol bünyesinde muayene kuruluşları tarafından gerçekleştirilmektedir. Muayeneler gerçekleştirilirken kontrol edilen kriterler yönetmelik ve standartlara göre belirlenmektedir.

4 cevaplar
 1. Sarp Andaç
  Sarp Andaç says:

  Periyodik Kontrollerde bizlere her anlamda çok yardımcı oldunuz. Merkeziniz İstanbulda olmasına rağmen tüm kontroller zamanında ve eksiksiz yerine getirildi.

  Cevapla
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Merhaba Sarp Bey; Hatay Periyodik Kontrol ve Muayene hizmetimizden memnun olmanız bizleri mutlu olmuştur. Norm Muayene firması merkezine iş kalitesini ve müşteri memnuniyetini koymuştur. Sizlerden gelen bu güzel geri dönüşler vizyonumuzun ne kadar doğru olduğunu göstermektedir.

   Hatay periyodik kontrol ve muayene için; Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Cevapla
 2. Savaş Yılmaz
  Savaş Yılmaz says:

  Güvenli Kaldırma Planlarini size hazirlatttik. Planlariniz cok acik ve aydinlatici. Gorsellerle desteklediginiz guvenli kaldirma planlari bize cok iyi referans oldu. Mühendislerinize ve tum ekibinize tesekkur ederiz. Iyi günler.

  Cevapla
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Merhaba Savaş Bey; Hatay Periyodik Kontrol ve Muayene hizmeti kapsamında almış olduğunuz Güvenli Kaldırma Planı hizmetimizden memnun olmanız bizleri mutlu etmiştir. Güvenli Kaldırma Planlarının hazırlanması esnasında sahada 1 aylık yaptığımız çalışmaları mühendislik ile birleştirince ortaya gerçekçi ve çözüm sunan güvenli kaldırma planları işi ortaya çıkmıştır.

   Hatay Periyodik Kontrolü ve muayene hizmeti için; Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Cevapla

Cevapla

Yorum katmak ister misiniz?
Fikriniz Bizim İçin Önemli!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir