Gebze Periyodik Kontrol ve Muayene

gebze periyodik kontrol

Gebze periyodik kontrol

Gebze Periyodik Kontrol

Kocaeli Gebze sanayi alanında gelişmiş birçok firmaya ev sahipliği yapmaktadır. Bu firmaların büyük bir çoğunluğu iş sağlığı güvenliği açısından tehlikeli ve çok tehlikeli işler sınıfında yer almaktadır. Gebze Periyodik Kontrol hizmeti veren farklı sektörlere hitap eden firmalar bulunmaktadır. İhtiyacımız olan alanı kapsamında bulunduran firmaları değerlendirmemize alabiliriz.

Gebze Periyodik Kontrol Yapan Firmalar

Gebze Periyodik Kontrol Yapan Firmalar Türkak Akreditasyonu bulunan ve bulunmayan olarak iki ana başlıkta incelenebilir. Bu açıdan Türkak Akreditasyonunun ne anlama geldiğini bilmek iyi olacaktır. Türkak Akreditasyonu firmaların sunduğu hizmetlerin standartlar dahilinde gerçekleşmesini sağlayan bir üst kontrol mekanizmasıdır. Türkak Akreditasyonuna sahip bir firmadan alınan hizmet Türkak kalitesiyle güvence altına alınmaktadır.

Gebze Periyodik Kontrol Firmaları

Gebze Periyodik Kontrol Firmalarını incelerken konuyu sadece Türkak Akreditasyonu olarak ele almak yeterli olmayacaktır. İkinci adım firma kapsamı olmalıdır. Firma Kapsamı Firmanın sunabileceği hizmetler bütününü ifade eder. Örneğin bir periyodik muayene firması Mekanik muayenelerle ilgili hizmet veriyorken Elektriksel periyodik kontrollerle ilgili hizmet vermiyor olabilir. Eğer paratoner muayene hizmeti alacaksanız bu firma size yardımcı olamayacaktır.

Norm Muayene Gebze Periyodik Kontrol

Türkak akreditasyonu bulunan Norm Muayene Gebze Periyodik Kontrol hizmeti açısından kapsam genişliği yüksek bir firmadır. Basınçlı kaplar, kaldırma ve iletme ekipmanları ve elektriksel muayeneler konularında akreditasyon sahibi olan Norm Muayene Mühendislik ayrıca yangın tesisatı, iş makineleri ve havalandırma tesisatı konularında da hizmet vermektedir.

Topraklama Ölçümü Gebze Periyodik Kontrol

Sanayide ortaya çıkan yangınlar incelendiğinde genellikle elektrik kaynaklı olduğu anlaşılmaktadır. Bunların tasarımdan, hatalı kullanımdan yada yetersiz bakım ve kontrolden kaynaklandıkları anlaşılmaktadır.

Elektrik kaynaklı iş kazalarında topraklama ölçümü çok önemli bir yer tutmaktadır. İş makinalarının ve elektronik cihazların şebeke kaynaklı aşırı akım ve gerilimlerden etkilenmemesi için doğru topraklama şarttır. Tesisatınızdaki topraklamanın var olup olmadığını anlamak ya da doğru topraklama yapılıp yapılmadığını anlamak için Topraklama Ölçümü Gebze Periyodik Kontrol gereklidir.

Topraklama Ölçümü Yapan Firmalar Gebze Periyodik Kontrol

Topraklama ölçümünün doğruluğu ise ölçümü yaptırdığınız firmanın personelinin uzmanlığına ve kullandığı ölçüm cihazının doğru kalibrasyonuna bağlıdır. Topraklama Ölçümü Yapan Firmalar Gebze Periyodik Kontrol alanında hizmet sunacak işletmenin gerekli şartları taşıyıp taşımadığın bakılmalıdır. Yanlış firma seçimi daha büyük aksaklıklara neden olabilir.

Yangın Tesisatı Periyodik Kontrolü Gebze Periyodik Kontrol

Maddi ve manevi en büyük hasarlara neden olan yangınlar sanayi bölgelerinde tedbir alınması gereken risk faktörlerinin başında gelir. Yangın çıkış nedenleri, etkilediği alanlar ve potansiyel riskleri dikkatle değerlendirilip önlem alınması gereken bir konudur. Peki nereden başlamalı? Bu konuda danışmanlık hizmeti sunan birçok firma bulunmaktadır. Ayrıca birçok periyodik kontrol firması da periyodik muayenenin yanında danışma imkânı sunmaktadır. Bu şekilde Yangın Tesisatı Periyodik Kontrolü Gebze Periyodik Kontrol danışmanlığı alınarak başlanılabilir.

Havalandırma Tesisatı Periyodik Kontrol Gebze Periyodik Kontrol

Havalandırma tesisatları firmamız bünyesinde bulunan havalandırma kanalları yardımıyla kirli havayı emen ve temiz hava üfleyen sistemlerdir. Bulunacağı mekâna, kullanım amacına, hizmet vereceği kapasiteye göre çeşitlilik gösterirler. İş ekipmanlarının kullanımında sağlık ve güvenlik şartları gereği Havalandırma Tesisatı Periyodik Kontrolü Gebze Periyodik Kontrol hizmeti zorunludur. Bu hizmeti almak sizin ve çalışanlarınızın soluyacağı havanın kalitesini belirleyecektir.

Endüstriyel Rafların Periyodik Kontrolü Gebze Periyodik Kontrol

Statik ve mukavemet hesapları gerçekleştirilerek kurulan endüstriyel raflarda kullanıma bağlı olarak zamanla yapısal deformasyonlar görülebilmektedir. Endüstriyel Rafların Periyodik Kontrolü Gebze Periyodik Kontrol ile bu deformasyon ve uygunsuzluklar zamanında tespit edilebilir. Bu işletmemizin iş sağlığı ve güvenliği yönünden önemli bir proaktif önlem alma olacaktır.

İş Makinesi Periyodik Kontrol Gebze Periyodik Kontrol

İş makineleri genellikle yol inşaat makineleri, tarım, sanayi, bayındırlık ve milli savunma gibi alanlarda kullanılır.İş makineleri çeşitli kuruluşların iş ve hizmetlerinde kullanılan; iş amacına göre üzerine çeşitli ekipmanlar monte edilmiş araçlardır. Çekici, Greyder, Silindir, Beton Pompası, beton mikseri araç üstü Crane vb. iş makinelerine örnek olarak verilebilir. Bu tarz iş makinelerinin periyodik kontrolü kanuni bir zorunluluk (Makine Emniyet Yönetmeliği ve İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği) olmanın yanında hayati öneme sahiptir. Çünkü bu tarz ekipmanlar devasa hasarlara neden olabilecek güce ve ağırlığa sahiptirler. Uygun çalışma şartlarının sağlanmaması durumunda ciddi iş kazaları kaçınılmazdır. Bu nedenle İş Makinesi Periyodik Kontrol Gebze Periyodik Kontrol konusunda uzman kişilerin hassas ölçümleriyle gerçekleşmelidir.

3 cevaplar
 1. mete kılıç
  mete kılıç says:

  Merhabalar firmamıza ait hava tankı ve kompresörün periyodik kontrollerini yaptırmak istiyoruz.ekipmanı yeni aldık ve garantili bir cihaz yinede yapmamız gerekir mi teşekkürler.

  Cevapla
 2. GÖKHAN
  GÖKHAN says:

  Gebzede bulunan firmamızda yaptırdığımız iş ekipmanlarının muayenesinden dolayı başta norm muayenesine ve yiğit beye teşekkür ediyorum.

  Cevapla
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Merhaba Gökhan Bey; Norm Muayene ailesi olarak Türkiye’nin bütün bölgelerinde periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmeti vermekteyiz. Bu kapsamda Gebze Periyodik Kontrol ve Muayene kapsamında hizmet verdiğimiz firmanızda sizlerin iş güvenliği konusundaki hassasiyetiniz için bizlerde çok teşekkür ediyoruz. Yiğit Beye; sizlerin bu değerli görüşleri doğrultusunda firmamızdan teşvik kapsamında bir ödül verilecektir. Bizde Yiğit Bey’e teşekkür ediyoruz.
   Gökhan Bey; Gebze Periyodik Kontrol ve Muayene için etrafınızdaki dostlarınızada tavsiye etmenizi ve bu hizmetten faydalanmaları için değerli yönlendirmelerinizi bekliyoruz.
   Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Cevapla

Cevapla

Yorum katmak ister misiniz?
Fikriniz Bizim İçin Önemli!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir