Çatalca Periyodik Kontrol

Çatalca Periyodik Kontrol

Çatalca Periyodik Kontrol

Çatalca Periyodik Kontrol

İstanbul’un Çatalca ilçesi Avrupa yakasındadır. Çatalca kapladığı alan açısından İstanbul‘un en büyük ili olma özelliği taşımaktadır. Çatalca, İstanbul’a ve Trakya bölgesine yakınlığı ve yerleşim yerinin uygunluğu nedeniyle sanayileşmenin arttığı bir ilçedir. Bir çok sanayi ve ticaret kuruluşu Çatalca bölgesinde kurulmuştur. Bu da Çatalca Periyodik Kontrol hizmetlerinin bu bölgede arttığını göstermektedir. İnsan sağlığının öneminin anlaşıldığı bu dönemde Çatalca Periyodik Kontrol işleri itina ile takip edilmektedir.

Çatalca Periyodik Kontrol Yapan Firmalar

Çatalca Periyodik kontrol yapan firmalar tarafından önemi anlaşılmış sanayileşmenin arttığı yerdir. Periyodik kontrol, iş yerlerinin yapmakla zorunlu olduğu yasalarla kesinleşmiş muayenelerdir. Çatalca’da da bir çok sanayi, inşaat, ticaret, kamu kuruluşları bulunduğundan dolayı Çatalca Periyodik Kontrol işleri muayene kuruluşları tarafından düzenli oalrak yapılmaktadır. Periyodik kontrol yaptırmanın zamanı ve kriterleri standartlarla belirlenmiştir.

Çatalca Periyodik Kontrol Firmaları

Çatalca Periyodik Kontrol Firmaları arasında arasında bulunan Norm Muayene Türkiye’nin her yerine hizmetlerini ulaştırdığı gibi Çatalca’ya da ulaşmaktadır. Son zamanlarda yaşanan kazalar İş Sağlığı ve Güvenliği konularını gündeme getirmektedir. Firmalar mevcut kanunlara, yönetmeliklere, standartlara göre muayenelerini doğru ve zamanında yaptırıyormu? Yapılan bu kontroller devlet tarafından kontrol ediliyor mu? Bu konuların yanı sıra mevcut yasa ve yönetmeliklerin İş Sağlığı ve Güvenliği açısından yeterli olup olmadığı da tartışma konularından biridir.

Norm Muayene Çatalca Periyodik Kontrol

Norm Muayene Çatalca periyodik kontrol hizmetleri için sürekli bölgede bulunmakta ve firma ziyaretlerini gerçekleştirmektedir. Çatalca ilçesinin büyüklüğü ve firmaların sayısının artması buradaki periyodik muayene hizmetlerinin artmasına neden olmuştur. Norm Muayene de her geçen gün uzman ekibine yeni üyeler katmakta, olası kazaların yaşanmaması için mühendislerini sürekli yetiştirmektedir. Norm Muayene’nin alanında uzman mühendisleri yaptığı işin öneminin farkında olup Çatalca Periyodik Kontrol işlerini büyük bir özveri ile gerçekleştirmektedir.

Topraklama Ölçümü Çatalca Periyodik Kontrol

Akümülatör, jeneratör, elektrik panosu gibi ekipmanların kontrol edildiği periyodik kontrollerde bu ekipmanlardan ve işletmedeki her makineden topraklama ölçümü alınmaktadır. Topraklama ölçümü işletmelerde olası elektrik kaçaklarını önlemek için yapılmaktadır. Çünkü bu kaçaklar insan hayatını riske atmaktadır. Aynı zamanda işletmelerde yangın çıkmasına da neden olabilmektedir. Topraklama Ölçümü Çatalca Periyodik Kontrol ölçümleri arasında yer almaktadır. Elektrik Mühendisleri Odası’na kayıtlı Elektrik-Elektronik Mühendisler tarafından yapılan ölçümler Çatalca bölgesindeki firmaların korunmasını sağlamaktadır.

Topraklama Ölçümü Yapan Firmalar Çatalca Periyodik Kontrol

Maddenin parçacıklarının hareketleri ile oluşan enerjinin günlük yaşamda kullanılma biçimi elektriktir. Elektrik yaşamımızı kolaylaştıran, teknoloji, ekonomi, sağlık, eğitim, üretim gibi bir çok alanda vazgeçilmez bir gereksinimdir. Firmalar bu gereksinimi karşılamak için binalarına, tesislerine, elektrik tesisatını kurup bunun insanın vücut sağlığı ve bütünlüğüne zarar vermemesi için periyodik ölçümleri yaptırmak zorundadırlar. Topraklama Ölçümü Yapan Firmalar Çatalca Periyodik Kontrol olarak tüm ölçümleri gerçekleştirmekte Çatalca firmalarının tüm tesisatlarını kontrol etmektedirler.

Yangın Tesisatı Periyodik Kontrolü Çatalca Periyodik Kontrol

Yangından korunmak için alınabilecek bir çok tedbir vardır. Binalar yapılırken yanmaz malzeme kullanılması, yangın kaçış noktalarının belirlenmesi, yangın tesisatlarının ve yangın söndürme ekipmanlarının düzenli olarak periyodik kontrollerinin ve bakımının yapılaması  bu tedbirlerin başında gelmektedir. Yangın Tesisatı Periyodik Kontrolü Çatalca Periyodik kontrol muayeneleri kapsamında işletmelerin bu tedbirlerini kontrol etmek için yapılmaktadır.

Havalandırma Tesisatı Periyodik Kontrol Çatalca Periyodik Kontrol

Temiz havanın üflenerek kapalı ortamlara alınarak havanın değiştirilmesi havalandırma işlemidir. Havalandırma tesisatlarından bulunan üfleme menfezleri taze/ temiz havanın kapalı ortama girmesini sağlarken egzost menfezleri ise kirli havanın kapalı ortamdan dışarı atılmasını sağlamaktadır. Havalandırma Tesisatı Periyodik Kontrolü Çatalca Periyodik Kontrol bünyesindeki tüm firmaların bu menfezlerinden ölçümler alınarak gerçekleştirilen muayenelerdir.

Raf Periyodik Kontrolü Çatalca Periyodik Kontrol

Depolarda bulundurulacak ürünlerin özellikleri raf sistemlerinin çeşitli malzemelerden yapılmasını sağlamıştır. Ürünün yük ağırlığına göre metalden, plastikten yapılan raflar vardır. Ürünlerin raflara yerleştrilmesinde ve alınmasında çıkabilecek kazaların önlenmesi için raf sistemlerinin periyodik kontrollerinin yapılması gerekmektedir. Raf Periyodik Kontrolü Çatalca Periyodik Kontrol firmaları arasında yer alan Norm Muayene’nin alanında uzman, yetkin, dikkatli, ilgili yönetmeliklere ve standartlara hakim mühendisleri tarafından yapılmaktadır.

İş Makinesi Periyodik Kontrol Çatalca Periyodik Kontrol

Çatalca ilçesindeki bir çok firmada iş makinesi bulunmaktadır. İnşaat alanlarında kurulan mobil vinçler, her kat yükseltmesinde yeniden kurulan hidrolik beton dağıtıcıları, kazıcı ve yükleyiciler, çalışanların güvenliğinin sağlanması açısından kontrol edilmesi gereken iş makineleridir. İş Makinesi Periyodik Kontrolü Çatalca Periyodik Kontrol kapsamında ilgili yönetmeliğe ve  her makinenin özelliğine göre oluşturulan standartlara göre yapılmaktadır.

2 cevaplar
 1. Mahmut Akınlar
  Mahmut Akınlar says:

  Merhaba, Çatalca’da ki sitemizde paratoner periyodik kontrollerini yapan elektrik mühendislerine teşekkür ederim. Yalnız raporlarımız henüz elimize ulaşmadı. İlgilenirseniz memnun oluruz.

  Cevapla
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Merhaba Mahmut Bey; Çatalca Periyodik Kontrol kapsamında gerçekleştirdiğimiz paratoner periyodik kontrolü raporları periyodik kontrol işleminden sonraki 5 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Arzu etmeniz durumunda paratoner periyodik kontrol raporları tarafınıza mail olarak gönderilecektir.

   Çatalca Periyodik Kontrol kapsamındaki paratoner periyodik kontrol için Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Cevapla

Cevapla

Yorum katmak ister misiniz?
Fikriniz Bizim İçin Önemli!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir