Başakşehir Periyodik Kontrol

Başakşehir Periyodik Kontrol

Başakşehir Periyodik Kontrol

BaşakşehirPeriyodik Kontrol

Başakşehir, İstanbul’un Avrupa yakasında yer alan bir ilçesidir. Başakşehir, son zamanlarda nüfusun arttış gösterdiği bölgelerimizden biridir. Bölgede büyük hastanelerin, okulların açılması, ulaşımın gelişmesi bölgeye yerleşimi artırmıştır. Bu gelişmelere paralel olarak Başakşehir’de çok sayıda firma yer almaktadır. Başakşehir de firmaların çok olması Başakşehir Periyodik Kontrol ihtiyacını da doğurmuştur.

Başakşehir Periyodik Kontrol Yapan Firmalar

Başakşehir Periyodik Kontrol Yapan Firmalar bölgenin periyodik muayene hizmeti ihtiyacını karşılamakta, firmaların İş Sağlığı ve Güvenliği açısından çözüm ortakları olmaktadır. Kaldırma İletme Ekipmanlarının, Basınçlı kapların, Kazanların, Elektrik Tesisatlarının, Topraklama Ölçümlerinin, Yangın Tesisatlarının, endüstriyel Rafların, İskelelerin, Havalandırma Tesisatlarının kontrolü ve Ortam ölçümleri Başakşehir Periyodik Kontrol yapan firmalar tarafından gerçekleştirilmektedir ve bölgeye fayda sağlamaktadır.

Başakşehir Periyodik Kontrol Firmaları

İş ekipmalarının üretilip firmalarda kurulması ve bulunturulmasından sonra düzenli olarak periyodik muayenelerinin yaptırılması yasal olarak zorunludur. Başakşehir Periyodik Kontrol Firmaları bölgede bu yasal olarak zorunlu olan muayeneleri yapmakla yükümlüdürler. Başakşehir’de bulunan işletmeler her türlü ekipmanını yasa ve yönetmelikte geçen şartlara göre belli periyotlarla kontrol ettirmek için muayene kuruluşları ile irtibata geçmektedir.

Norm Muayene Başakşehir Periyodik Kontrol

Norm Muayene, muayene söktörünün öncü kuruluşlarındandır. Başakşehir Bölgesinde Norm Muayene Başakşehir Periyodik Kontrol işlerini de gerçekleştirmektedir. İnşaat, gıda, teknoloji, turizm, eğitim, sağlık, e-ticaret, sanayi sektörleri Başakşehir’de bulunan başlıca sektörlerdir. Norm Muayene Mühendislik tüm sektörlerde olduğu gibi bu sektörlerde de Başakşehir Bölgesine Periyodik Muayene hizmetini götürmektedir.

Topraklama Ölçümü Başakşehir Periyodik Kontrol

Topraklama Ölçümü Başakşehir Periyodik Kontrol “İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği” kapsamında Norm Muayene Mühendislik tarafından yerine getilmektedir. Başakşehir’de bulunan işletmelerin topraklama ölçümleri güvenli bir şekilde deneyimli Elektrik- elektrınik mühendisleri tarafından yapılmaktadır. Ölçümler sonucunda elde edilen veriler Topraklama Ölçümü Muayene Raporu’nda düzenlenmekte ve firmalara gönderilmektedir.

Topraklama Ölçümü Yapan Firmalar Başakşehir Periyodik Kontrol

Elektrik Tesisatı periyodik kontrolü, Topraklama ölçümü, AG elektrik panosu kontrolü, kaçak akım koruma röleleri kontrolü, paratoner kontrolü, jeneratör kontrolü, akümülatör kontrolü, transformatör kontrolü ile kataodik koruma ölçümlerini içermektedir. Topraklama Ölçümü Yapan Firmalar Başakşehir Periyodik Kontrol işleri çerçeveside belirttiğimiz bu tesisatların ve ekipmaların ölçümleri yapıldıktan sonra Elektrik İç Tesisiat Uygunluk Raporu verilmektedir.

Yangın Tesisatı Periyodik Kontrolü Başakşehir Periyodik Kontrol

Davlumbaz söndürme sistemi, firmalarda davlumbazların bulunduğu yerlerde olası yangın tehlikesine karşı korunma amaçlı kullanılan yangın söndürme sistemidir. Yangın Tesisatı Periyodik Kontrolü Başakşehir Periyodik Kontrol muayeneleri arasında yer alan Davlumbaz söndürme sistemi, diğer yangın ekipmalar gibi yıllık olarak kontrol edilmekte ve raporlanmaktadır. Böylece firmaların davlumbaz kullandığı yerde çıkabilecek yangınlara karşı güvenli bir yangın söndürme sistemi olup olmadığı kontrol edilmiş olur.

Havalandırma Tesisatı Periyodik Kontrol Başakşehir Periyodik Kontrol

Davlumbaz özellikle mutfakta oluşan kirin, nemin, ısının, kokuların ortamdan atılması için kurulan sistemlerdir. Havalandırma Tesisiatı Periyodik Kontrolü Başakşehir Periyodik Kontrol işleri içerisinde yer alan Davlumbaz tesisatı periyodik kontrolü muayene kuruluşları tarafından yapılamktadır. Davlumbazlardan alınan ölçümler sonucunda davlumbazın alanı ve yüksekliğine göre İş sağlığı ve güvenliği için yeterli olup olmadığı belirlenmektedir.

Endüstriyel Rafların Periyodik Kontrolü Başakşehir Periyodik Kontrol

Bünyelerinde depoları bulunduran firmalar, raf sistemlerinin oluştururken rafların dayanıklı olmasına ve ürünleri güvenle korumasına dikkat etmektedirler. Raf sistemleri kurulduktan sonra periyodik kontrollerini yaptırmaktadırlar. Raf periyodik kontrolü Başakşehir Periyodik kontrol yapan firmalar tarafından Başakşehirdeki firmalara da yapılmaktadır. Bu kontroller sonucunda rafların çalışanlara zarar vermeyecek şekilde düzenlenmesi sağlanır.

İş Makinesi Periyodik Kontrol Başakşehir Periyodik Kontrol

Başakşehir Bölgesindeki Ekskavatör, bekoloder, dozer, greyder, yükleyici, mini yükleyici, beton mikseri, beton pompaları muayeneleri İş Makinası Periyodik Kontrolü Başakşehir Periyodik kontrol bünyesinde yapılan muayenelerdir. İnşaat, yol, köprü şantiyelerinde bulunan çalışanların güvenliği için bu ekipmaların kontrolü tehlike ve kullanım sıklığına göre yönetmeliklerde belirtilen sürelerde uzmanlar tarafından kontrol edilmelidirler.

8 cevaplar
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Merhaba Naif Bey; Başakşehir Periyodik Kontrol Kapsamında yaptıracağınız hava tankı ve kompresör periyodik kontrolü için;

   İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliğinin İş ekipmanının kontrolü başlıklı ;MADDE 7 – (1) İşyerinde kullanılan iş ekipmanının kontrolü ile ilgili aşağıdaki hususlara uyulur.

   a) İş ekipmanının güvenliğinin kurulma ve montaj şartlarına bağlı olduğu durumlarda, ekipmanın kurulmasından sonra ve ilk defa kullanılmadan önce ve her yer değişikliğinde ekipmanın, periyodik kontrolleri yapmaya yetkili kişiler tarafından kontrolü yapılır, doğru kurulduğu ve güvenli şekilde çalıştığını gösteren belge düzenlenir.” denilmektedir. Dolayısıyla periyodik kontrol ve muayenesi yaptırılan hava tankı ve kompresörün mevcut konumunda bir yer değişikliği olması durumunda hava tankı ve kompresörün periyodik kontrolünün yeniden yapılması gerekmektedir.

   Başakşehir Periyodik Kontrolü Hava Tankı ve Kompresör Periyodik Kontrolü için; Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Cevapla
 1. Murtaza Ayışığı
  Murtaza Ayışığı says:

  Başakşehir de bir tekstil atolyesiyiz. Atölyemizde ki tezgahların kontrolü zorunlu mu? Bir kere yaptırmak yeterli diye biliyorum. Periyodik olarak yaptırmanın zorunluluğu var mı?

  Cevapla
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Merhaba Murtaza Bey; Başakşehir Periyodik Kontrol kapsamında; tekstil atölyenizde bulunan makine tezgahlarının periyodik kontrolünün İş ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliğine göre yapılmaktadır. Bizler muayene kuruluşu olarak tarafsız bir bakış açısı ve gözle tezgah muayene kontrolleri ile hem servisin verdiği hizmetin kontrolünü, hem ilgili üretim standardında yapılması gereken güvenlik kontrollerini, hemde çalışanların güvenli bir ortamda çalışmalarını sağlayacak donanım ve ekipmanlarının varlığını sorgulayacak şekilde tezgah teknik kontrollerini yapmaktayız

   Başakşehir periyodik kontrol ve tezgah periyodik kontrolü için;
   Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Cevapla
 2. Kasım barıç
  Kasım barıç says:

  Tezgahlarımızın kontrolünü yapıp daha önce bilmediğimiz konularda bizi aydınlatığınız için teşekkürler

  Cevapla
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Merhaba Kasım Bey; Başakşehir Periyodik Kontrol kapsamında gerçekleştirdiğimiz Makine Tezgah periyodik kontrollerinden memnun olmanız bizleri mutlu etmiştir.

   Norm Muayene olarak Türkiyenin her yerine hizmet vermekteyiz. tezgah Periyodik Kontrol raporumuz alanında uzman makine, elektrik mühendisleri tarafından güncel standart ve yönetmeliklere göre hazırlanmış Türkiye de alanında tek Tezgah periyodik kontrol formudur.

   Başakşehir Periyodik Kontrol kapsamında hizmet verdiğimiz Tezgah Periyodik kontrolü için; Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Cevapla

Cevapla

Yorum katmak ister misiniz?
Fikriniz Bizim İçin Önemli!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir