Sarıyer Periyodik Kontrol

Sarıyer Periyodik Kontrol

Sarıyer Periyodik Kontrol

Sarıyer Periyodik Kontrol

Sarıyer İstanbul’da Avrupa Yakasında bulunan bir ilçedir. Sarıyer, Karadeniz ve İstanbul Boğazı ile çevrilidir. Doğal güzellik olarak halkın ziyaret etmeyi tercih ettiği bir bölgedir. Bölgede bir çok restoran, otel, konak, eğlence mekanı olduğu gibi firmaların ofisleri yer almaktadır. Sarıyer ekonomik olarak gelişmiş bir ilçedir. Sarıyer Periyodik Kontrol hizmetlerinin yoğunlukla yapıldığı bölgedir. Restoranlardaki davlumbaz kontrolleri, otellerideki kazanların kontrolleri, tüm işletmelerin tüm periyodik kontrolleri Sarıyer Periyodik Kontrol çerçevesinde yapılmaktadır.

Sarıyer Periyodik Kontrol Yapan Firmalar

Sarıyer Periyodik Kontrol yapan firmaların hizmetlerini götürdüğü bir ilçedir. İstanbul’un konum olarak en gözde bölgelerinden biri olan Sarıyer periyodik kontrol açısından da muayene kuruluşlarının tercih ettiği bir bölgedir. Sarıyer’de bir çok üniversitenin kampüsleri de vardır. Bunlar dan bazıları şunlardır:

  • İstanbul Teknik Üniversitesi,
  • Yıldız Teknik Üniversitesi,
  • Boğaziçi Üniversitesi,
  • Marmara Üniversitesi gibi

Sarıyer Periyodik Kontrol Yapan Firmalar Üniversitelerin bu bölgede bulunan kampüslerinde de Kazanlar, tanklar ile Elektrik, Yangın, Havalandırma tesisatlarının ölçümlerini ve testlerini de yapmaktadır.

Sarıyer Periyodik Kontrol Firmaları

Sarıyer Periyodik kontrol firmaları, Sarıyer’ de olduğu gibi İstanbul’un her yerine muayene tecrübelerini götürmektedir. Bu firmalar TÜRKAK Akreditasyon’nu almış, denetimlerini  standartlara uygun oalrak yerine getiren firmalardır. Sarıyer bölgesinde faaliyette bulunan her türlü işletme ve kamu kuruluşu bu firmalardan muayene ve ölçüm hizmetini satın alabilmektedirler.

Norm Muayene Sarıyer Periyodik Kontrol

Norm Muayene Sarıyer Periyodik Kontrol işlerini Sarıyer ilçesinden iletişime geçen her firmaya ulaşmaktadır. Norm Muayene Mühendislik, çeşitli bölge temsilcilikleri ile  Türkiye’nin her yerine hizmet sunmaktadır. Çalışanların iş sağlığını ve güvenliğini maksimum düzeyde önemseyen Norm Muayene Mühendislik uzman ekibiyle Sarıyer Periyodik Kontrol işlerini yerine getirmektedir.

Topraklama Ölçümü Sarıyer Periyodik Kontrol

Topraklama ölçümü topraklama test cihazları ile yapılmaktadır. Bu cihazlarla tesisdeki tüm noktalardan ölçüm alınmaktadır. Panoların, makinelerin, prizlerin, jeneratörlerin topraklama ölçümü Sarıyer Periyodik Kontrol hizmetleri arasında bu cihazlarla yapılmaktadır. Cihazların en az yılda bir kere kalibrasyonlarının yapılması gerekmektedir. Ölçümlerden doğru ve güvenilir sonuçlar almak için ölçüm cihazlarının kalibrasyonun yapılması şarttır.

Topraklama Ölçümü Yapan Firmalar Sarıyer Periyodik Kontrol

Topraklama ölçümü, elektrik tesisatlarının güvenli bir biçimde çalıştığının tespiti ve binalardaki can ve mal kaybının önlenmesi için yapılması yılda bir zorunlu olan periyodk kontrollerdir. Topraklama ölçümü yapan firmalar Sarıyer Periyodik kontrol bölgesinde bulunmakta ve işletmelere, kamu binalarına hizmet vermektedir. Yaptığı ölçümlerle Sarıyer ilçesindeki tüm işletemlerin elektrik tesisatlarını kontrol etmektedirler.

Yangın Tesisatı Periyodik Kontrolü Sarıyer Periyodik Kontrol

Yangın Algılama ve Uyarı sistemlerinin periyodik kontrollerinde sistemde bulunan dedektörlerinin, butonlarının çalışıp çalışmadığı test edilmekte, tesis için bu ekipmaların yeterli olup olmadığı da tespit edilmektedir. Binadaki Yangın algılama ve alarm sistemi, projeleri ile karşılaştırılmakta, varsa uyumsuzluklar tespit edilmektedir. Yangın Tesisatı Periyodik Kontrolü Sarıyer Periyodik Kontrol bünyesinde Yangın Algılama ve Uyarı sistemleri kontrol edilmektedir.

Havalandırma Tesisatı Periyodik Kontrol Sarıyer Periyodik Kontrol

Özellikle restoranların mutfaklarında bulunan davlumbazların yıllık olarak periyodik muayenesinin yapılması gerekmektedir. Davlumbazın kirli havayı yeterli düzeyde emmesi emiş debilerinin ölçümü ile belirlenmektedir. Havalandırma Tesisatı Periyodik Kontrolü Sarıyer Periyodik Kontrol işleri arasında bütün restoranlarda yapılmaktadır. Davlumbazların dışında işletemlerde bulunan klimalar da bu kapsamda kontrol edilmektedir.

Endüstriyel Rafların Periyodik Kontrolü Sarıyer Periyodik Kontrol

İşletme bünyesinde bulunan raflar, senede bir kere İş güvenliği ve sağlığı kapsamında kontrol edilmelidir. Çalışanların can güvenliği bu kontrollere bağlıdır. Endüstriyel rafların periyodik kontrolü Sarıyer Periyodik Kontrol firmaları tarafından gerçekleştirilerek çalışanalrın İş Güvenliği ve Sağlığı korunmaktadır. Aynı zmanda bu kontroller firmanın mal/ ürün güvenliğini de sağlamaktadır.

İş Makinesi Periyodik Kontrol Sarıyer Periyodik Kontrol

İş makineleri, diğer iş ekimlarının kontrolü gibi kullanım sıklığına göre yılda en az bir kere kontrol edilmelidir. İş makinesi periyodik kontrolü Sarıyer Periyodik Kontrol muayeneleri içinde yer alan kontroller arasındadır. Sarıyerdeki inşaat alanlarında bulunan dozer, kepçe, kazıcı yükleyici, beton mikserleri, beton dağıtıcıları periyodik kontrollerinin yapıldığı ekipmanlar arasında yer almaktadır.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum katmak ister misiniz?
Fikriniz Bizim İçin Önemli!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir