Manisa Periyodik Kontrol

Manisa Periyodik Kontrol

Manisa Periyodik Kontrol

Manisa Periyodik Kontrol

Manisa konum olarak Ege’nin ortasında yer alan ve  Bölgen’in ikinci büyük ilidir. Şehir aynı zamanda bölgenin önemli ticaret ve sanayi merkezlerinden biridir. Ulaşım açısından da elverişli bir konumda olan şehir, firmaların üretim tesislerini kurmak için tercih ettiği bir bölgedir. Bu sebeple Manisa Periyodik Kontrol ve muayene hizmetleri büyük bir ihtiyaçtır. Bu ihtiyacı karşılamak için Manisa firmaları Periyodik kontrol işlerinin yürütülmesi için muayene kuruluşları ile iletişim halindedir.

Manisa Periyodik Kontrol Yapan Firmalar

Manisa, İzmir’e yakınlığı ile Liman ulaşımından da faydalanmak isteyen firmalar için tercih edilen bir bölgededir. Manisa Periyodik Kontrol Yapan Firmalar bu ulaşım olanağını kullanan işletmelerin hem üretim tesislerinde, hem de limanlarda periyodik muayene hizmeti vermektedir. Periyodik muayenenin öneminin arttığı günümüzde Manisa bölgesinin iş sağlığı ve güvenliği Manisa periyodik muayene kuruluşlarınca sağlanmaktadır.

Manisa Periyodik Kontrol Firmaları

Manisa ilinde ve çevresinde bir çok sanayi ve ticaret kuruluşunun bulunması Manisa Periyodik Kontrol Firmaları ihtiyacını artırmıştır. Manisa’daki işletemlerde bulunan İş Ekipmanlarının ve tesisatlarının periyodik muayenesi Norm Muayene Mühendislik tarafından yapılmaktadır. Topraklama ölçümü, havalandırma tesisiatı ölçümü, forklift, transpalet, istif makinesi gibi ekipmanların kontrolü, Hava tankı, hidrofor, genleşme tankı, boyler gibi basınçlı kapların muayenesi, Buhar kazanı, sıcak su kazanı gibi kazanların testleri,  yangın tesaisatlarının kontrolü Manisa Periyodik kontrol hizmetleri bünyesinde Norm muayene tarafından yapılmaktadır.

Norm Muayene Manisa Periyodik Kontrol

ISO/IEC 17020 kapsamında yetki verilmiş A tipi bir muayene Kuruluşu olan Norm Muayene Manisa Periyodik Kontrol işleri ile ildeki tüm işletmelere periyodik muayene hizmeti vermektedir. Norm Muayene TÜRKAK Akreditasyon sertifikasına sahip Türkiye’nin önde gelen muayene kuruluşları arasındadır. Norm Muayene, uzmanlığını, yetkinliğini Manisa dahil tüm illerimize ulaştırmaktadır.

Topraklama Ölçümü Manisa Periyodik Kontrol

Topraklama sisteminin 3 çeşidi vardır. Bunlar koruma topraklaması, gövde topraklaması ve işletme topraklamasıdır. İşletmelerin binalarındaki her panodan, prizden, makineden, tezgahtan ölçümler alınarak bu topraklamaların sağlanıp sağlanmadığı kontrol edilmelidir. Topraklama Ölçümü Manisa Periyodik Kontrol çalışmaları Elektrik İç Tesisleri Yönetmeliği ve Topraklamalar Yönetmeliği’ne göre yapılmaktadır. Bu yönetmeliklere göre topraklama ölçümlerinin yapılması ve Elektrik İç Tesisatı Uygunluk Belgesi’nin alınması yasal zorunluluktur.

Topraklama Ölçümü Yapan Firmalar Manisa Periyodik Kontrol

Ege Bölgesi’nde Topraklama Ölçümü Yapan Firmalar Manisa Periyodik Kontrol işleri kapsamında çeşitli ölçümler yapılamktadır. Paratoner, Jeneratör, akümülatör ve panoların kontrolü ile çeşitli noktalardan alınan topraklama ölçümleri bunlar arasındadır. Bu ölçümleri yaparken dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de  ölçümü uzman kişilerin yapmasıdır. İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği’ne göre bu ölçümler Elektrik-Elektronik Mühendisleri, Elektrik Mühendisleri, Elektrik Teknik Öğretmenleri ve Elektrik Teknikerleri tarafından yapılmaldıır.

Yangın Tesisatı Periyodik Kontrolü Manisa Periyodik Kontrol

Yangın Tesisatları Sulu söndürme, Köpüklü söndürme ve Gazlı söndürme sistemleri gibi çesitleri olan tesisatlardır. Firmalar kendi binalarına uygun gördükleri sistemi kurarak yangın tesisatlarını oluşturmkatadırlar. Yangın Tesisatı Periyodik Kontrolü Manisa Periyodik Kontrol bünyesinde bu sitemlerin muayenesini yaparak bölgeye hizmet verilmektedir. Manisa’da bulunan firmaların Yangın tesisatlarındaki her ekipman Manisa Periyodik Kontrol firmaları tarafından kontrol edilmektedir.

Havalandırma Tesisatı Periyodik Kontrol Manisa Periyodik Kontrol

Havalandırma Tesisatı Periyodik Kontrolü Manisa Periyodik Kontrol kapsamındaİş Güvenliği ve Sağlığı standarlarına uyun olarak yılda bir kez yapılmaktadır. Manisa’daki çalışanların sağlıklı ortamlarda çalışabilmeleri için yapılan kontrollerde havalandırma sisteminin tüm menfezlerinden, fanlarından, dvlumbazlarından ölçüm alınmaktadır.

 Raf Periyodik Kontrol Manisa Periyodik Kontrol

Firmaların bünyelerinde bulunan rafların belirli periyotlarla muayenelerinin yapılamsı zorunlusur. Bu çerçevede Raf Periyodik Kontrolü Manisa Periyodik Kontrolmakine mühendisleri tarafından kontrol edilmektedir. Manisa’da muayene kuruluşları tarafından yapılan raf kontrolleri insan hayatının koruması açısından oldukça önemlidir.

İş Makinesi Periyodik Kontrol Manisa Periyodik Kontrol

İş Makinesi Periyodik Kontrolü Manisa Periyodik Kontrol işletmeleri tarafından “İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği’ ne göre yapılmaktadır. Hem iş makinesini kullanan operatörün, hem de iş alanındaki diğer çalışanların korunması açısından İş makinesi periyodik kontrollerinin yapılması yasal zorunluluktur.

4 cevaplar
 1. Muharrem Kahya
  Muharrem Kahya says:

  Merhaba;
  Manisa’daki üretim tesisimizin elektrik tesisinde revizyon yaptık. Tesisimiz ilgili standart ve yönetmeliklere uygunluğunu denetletmek istiyoruz bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

  Cevapla
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Merhaba Muharrem Bey; Manisa Periyodik Kontrol Kapsamında yaptırmak istediğiniz elektrik tesisatı periyodik kontrolü ile topraklama ölçümü ile ilgili elektrik mühendisi arkadaşlarımız sizlere görüşecekler, sizlerden aldıkları bilgilere istinaden teklif departmanımız sizler için özel bir teklif hazırlayarak sizlere gönderecektir. Sizlerin teklifin onay mailini göndermenize istinaden planlama departmanımız programı yaparak en kısa sürede periyodik kontrol ve periyodik muayene için işletmenize alanında uzman arkadaşlarımız gelecektir.

   Manisa periyodik kontrolü için; Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Cevapla
 2. Kadir Sevenler
  Kadir Sevenler says:

  Merhaba, Manisa Turgutlu da firmamizin yeni uretim tesisi aciyoruz. Bunun icin Topraklama olcumu ve elektrik ic tesisleri uygunluk belgesi almamiz gerekiyor. Turgutlu’ya hizmet veriyirmusunuz? Tesisi acmadan önce elektik tesisatimizdaki eksiklikleri görüp gidermek istiyoruz. Bize elektrik tesisatimizla ilgili teknik destek saglayabilir misiniz? Firmaniz icin bir Isg Uzmani tanidigim referans oldu. Bu konu da yardimlarinizi bekleriz. Iyi çalışmalar.

  Cevapla
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Merhaba Kadir Bey; Manisa Periyodik Kontrol kapsamında açacağının fabrikanızın hayırlı olmasını diliyoruz. Fabrikayı hizmete açmadan önce fabrikanızda yaptıracağınız topraklama ölçümü, pano kontrolü ve elektrik iç tesisat uygunluk kontrolleri ile var olan ve olabilecek eksikleriniz tespit edilerek işletmeye başlamadan önce gereklik çalışmaların tarafınızca yapılması sağlanmaktadır. Norm Muayene firması olarak Türkiyenin her bölgesine hizmet vermekteyiz.

   Manisa periyodik kontrolü için; Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Cevapla

Cevapla

Yorum katmak ister misiniz?
Fikriniz Bizim İçin Önemli!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir