KONYA PERİYODİK KONTROL

KONYA PERİYODİK KONTROL

Konya Periyodik Kontrol

Bildiğiniz gibi Konya, Türkiye’nin yüz ölçümü bakımından en büyük ilidir ve tarih boyunca adından sürekli söz ettiren güzide bir şehirdir. Bu şehir verimli topraklarında yetiştirilen ürünler sayesinde tahıl ambarı unvanını almıştır. Konya tarımın yanı sıra sanayisi ile de oldukça gelişmiş ve gelişmeye devam eden bir ilimizdir. Sanayisinin içerisinde bulundurduğu birçok sektörle ülkemizin lokomotifleri arasına girmeyi başarmıştır.

Konya’nın Sanayisinin Yapısı

 • Sanayi sicil kayıtlarına göre İç Anadolu Bölgesi’n deki illerin sanayi bakımından değerlendirmesi yapıldığında, %45 ile Ankara ilk sırada yer almaktadır. Ankara ilini takip eden il %24 ile Konya’dır.
 • Konya, ülkemizin makine imalat sanayi alanındaki önemli üretim merkezlerinden biridir. Ülkemizin araç üstü ekipman ve değirmen makinaları sanayinde lider firmaları Konya ilindedir.
  Değirmen makinaları imalatçıları; Türkiye’deki pazar liderliğinin yanı sıra dünyada piyasalarında önemli bir yere sahiptir.
 • Konya aynı zamanda güvenli jeopolitik konumu ile savunma sanayi sektöründe önemli bir yere sahiptir.
 • Türkiye’nin en önemli ve yüksek kapasiteli buğday unu fabrikaları ilde bulunmaktadır.
 • Konya, endüstriyel hidrolik devre elemanlarından; hidrolik silindir, hidrolik pompa ve hidrolik motor üretiminde Türkiye’nin en önemli üretim merkezlerinden biridir. Uzun ve büyük çaplı hidrolik silindir üretiminde Türkiye’de ilk sırada, Avrupa’da ise ilk 3‘tedir.
 • Ülkemizdeki en önemli motor piston ve gömlek, krank, dişli ve conta fabrikaları Konya ilinde bulunmaktadır. Alt sektördeki diğer işletmeler; şasi, aks, motor bloğu, sindir kapağı, dişli, direksiyon aksamı, krank mili, şanzıman ve aktarma organları gibi ürünleri üretmektedir.

Konya’da Personel Sayısına Göre Büyük İşletmeler

 • Eti Alüminyum A.Ş.
 • Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş.Ilgın Şeker Fabrikası
 • Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş.Ereğli Şeker Fabrikası
 • Konya şeker Sanayi ve Ticaret A.Ş.
 • Arık Bey Tekstil Enerji Sınai Yatırım AŞ.Beyşehir Şubesi

Bunların yanında; kauçuk ve plastik ürünleri imalatı, fabrikasyon metal ürünleri imalatı, kimyasal madde kimyasal ürünlerin imalatı gibi sektörlerde hizmet veren binlerce işletme vardır. Konya’daki bu işletmelerin güvenli bir şekilde çalışırlığını devam ettirmesi ülkemiz açısından çok önemlidir. Bu firmalarda on binlerce iş ekipmanı bulunmaktadır bu da Konya Periyodik Kontrol konusunun ne kadar önemli olduğunu göstermektedir.

Konya Periyodik Kontrol Yapan Firmalar

Konya Periyodik Kontrol Yapan Firmalar Türk-Ak akreditasyon kapsamı yönüyle değerlendirildiğinde sınıfta kalmışlardır. Çünkü Konya merkezli Türk-Ak tan akredite olmuş firma bulunmamaktadır. Bu nedenle işletmeler özellikle Ankara merkezli akredite firmalara yönelmişlerdir.

Konya Periyodik Kontrol Firmaları

Konya Periyodik Kontrol Firmaları genellikle OSGB’lerin bünyesinde farklı bir departman olarak hizmet vermektedir. Bu konunun Konya’da bulunan büyük işletmelerin periyodik kontrol ihtiyaçlarının Konya Periyodik Kontrol Firmaları tarafından karşılanmasının pek mümkün gözükmediğini göstermektedir.

Norm Muayene Konya Periyodik Kontrol

Norm Muayene alanında uzman mühendis kadrosuyla, geniş akreditasyon kapsamıyla Türkiye’nin her ilinde, her ilçesinde hizmet vermektedir. Şu ana kadar 40’a yakın ilde periyodik kontrol hizmeti gerçekleştirmiş olan Norm Muayene bulunduğunuz ile düşündüğünüzden çok daha yakın. Norm Muayene Konya Periyodik Kontrol hizmeti almak için yapmanız gereken tek şey +90 212 438 32 18 numaralı telefonu aramak veya istek ve taleplerinizi info@normmuayene.com.tr adresine mail atmak.

Topraklama Ölçümü Konya Periyodik Kontrol

Elektrik Tesislerinde Topraklamalar Yönetmeliğinde ve 6331 sayılı İş Kanunu Kapsamında çıkarılan “İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği” kapsamında yılda en az 1 defa Topraklama Ölçüm Zorunluluğu getirilmiştir. Topraklama ölçümü, güvenli elektrik tesisatının en önemli şartlarından birisidir. Gerek insan hayatı gerek elektronik cihazların sağlıklı kullanılabilmesi için olmazsa olmazlardandır. Topraklama Ölçümü Konya Periyodik Kontrol hizmetini Norm Muayene olarak en güvenilir şekilde gerçekleştirmekteyiz.

Topraklama Ölçümü Yapan Firmalar Konya Periyodik Kontrol

Topraklama ölçümünde şebeke tipinin doğru belirlenmesi çok önemlidir. Topraklama Ölçümü Yapan Firmalar Konya Periyodik Kontrol sırasında TT, TN, IT şebekelerin iyi analiz edilip ölçüm sonuçlarının şebeke tipine göre yorumlanması çok büyük önem arz etmektedir. Topraklamanın yanı sıra AG pano kontrolü,artık akım koruma rölesi kontrolü,paratoner kontrolü,jeneratör kontrolü de Topraklama Ölçümü Yapan Firmalar Konya Periyodik Kontrol sırasında dikkate alınmalıdır.

Yangın Tesisatı Periyodik Kontrolü Konya Periyodik Kontrol

Yangın tesisatı firmalar için hayati öneme sahip olan bir konudur. Ancak yangın anında tesisatta var olan ufak sorunlar bile işletmeler için büyük sorunlara yol açabilmektedir. Firmada onlarca yangın dolabı olsa bile yangının başladığı yerdeki yangın tüpünde yeterli basınç olmadığı zaman diğer tüm bileşenler işe yaramayabilir. Yangın tesisatı kurulum aşamasında oldukça maliyetli bir kalemdir. Bu yüzden Yangın Tesisatı Periyodik Kontrolü Konya Periyodik Kontrol firmalarına büyük bir sorumluluk düşmektedir.Yangın pompasından başlayıp tüm tesisatı eksiksiz bir şekilde incelemek gerekmektedir. İşletmerinde yasal zorunluluk olan Yangın Tesisatı Periyodik Kontrolü nü yerine getirmeleri gerekmektedir.

Havalandırma Tesisatı Periyodik Kontrol Konya Periyodik Kontrol

Havalandırma tesisatı işletmede çalışan insanların sağlığı için en önemli konulardan biridir.Havalandırma tesisatının sağlıklı bir şekilde çalışmaması her gün aynı ortamda bulunan insanların zamanla zarar görmesine neden olacaktır. Havalandırma Tesisatı Periyodik Kontrol Konya Periyodik Kontrol yapan Norm Muayene uzman mühendisleriyle tüm havalandırma tesisatı kontrollerini eksiksiz yerine getirmektedir.

Raf Periyodik Kontrol Konya Periyodik Kontrol

Raf Periyodik Kontrol Konya Periyodik Kontrol konusunda Norm Muayene özel bir ekip oluşturmuştur. Uluslarası standartlara göre kontrol formları hazırlanmıştır. Raf Periyodik Kontrol Konya Periyodik Kontrol hakkında sizlere detaylı bilgi verebilmek için0 212 438 32 18 numaralı telefonu arayınız.

İş Makinesi Periyodik Kontrol Konya Periyodik Kontrol

İş Makinesi Periyodik Kontrol Konya Periyodik Kontrol konusu Konya’da yaygınlaşması gereken bir konudur. Şantiyelerde, alt yapı çalışmalarında veya herhangi bir amaçla kullanılan hidrolik beton dağıtıcı, mobil vinç, hidrolik kazıcı yükleyici, beton trans mikser, ekskavatörler, dozerler vb.iş makinesi sınıfına girmektedir. Bu araçların bakımı ile periyodik kontrolü birbiriyle karıştırılmamalıdır. İş Makinesi Periyodik Kontrol Konya Periyodik Kontrol şartları her iş makinesinin standartlarında ayrı ayrı belirtilmiştir.

4 cevaplar
 1. Raif kelleci
  Raif kelleci says:

  Konya organize sanayi bölgesinde bulunan tartı fabrikamızın bu seneki periyodik kontrolleri için sizi tercih ettik. İstanbul merkezli olmanıza rağmen çok hızlı aksiyon aldınız. İlginiz için teşekkür ederiz.

  Cevapla
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Merhaba Raif Bey; Konya Periyodik Kontrol kapsamında yapmış olduğumuz periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetinden memnun olmanız bizleri de mutlu etmiştir. Norm Muayene olarak Türkiye’nin her bölgesine hızlı ve kesintisiz periyodik kontrol hizmetlerini vermekteyiz.

   Konya periyodik kontrolü için; Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Cevapla
 2. Zeynep Sena
  Zeynep Sena says:

  Merhabalar. Firmamızın bünyesinde bulunan elektrik tesisatı ve bazı ekipmanların kontrollerini yaptırmak istiyoruz. Konya İline de hizmet veriyor musunuz. Bir de personelinizin ekipnet kayıtları var mıdır. Kontrolden sonraki süreç nasıl işlyecek yardımcı olabilir misiniz.

  Cevapla
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Merhaba Zeynep Hanım; Norm Muayene Mühendislik olarak Türkiye’nin her yerine periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmeti vermekteyiz. Bu kapsamda Konya Periyodik Kontrol Hizmetlerini vermekteyiz.
   Periyodik kontrol ve periyodik muayene yapan personelimizin tamamı Çalışma Bakanlığının yayımlamış olduğu hükümler doğrultusunda iş ekipmanları periyodik muayene uzmanı eğitimini almış olup, ekip net üzerinden de kayıtları yapılmıştır. Konya Periyodik Kontrol kapsamında düzenlenen periyodik kontrol ve periyodik muayene raporlarında muayene personellerinin ekipnet kayıt numaralarıda yazılmaktadır.
   Ayrıca Konya Periyodik Kontrol kapsamında yapılan periyodik kontrol ve periyodik muayene raporları kontrol tarihinde 5 iş günü içerisinde tarafınıza gönderilmektedir.

   Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Cevapla

Cevapla

Yorum katmak ister misiniz?
Fikriniz Bizim İçin Önemli!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir