Eskişehir Periyodik Kontrol

Eskişehir Periyodik Kontrol

Eskişehir Periyodik Kontrol

Eskişehir Periyodik Kontrol

İç Anadolu’nun batıya açılan en önemli kapılarından biri olan Eskişehir; ulaşım kolaylığı, enerji olanakları, uygun tarımsal yapısı ve zengin maden kaynaklarının yanında sanayide de oldukça gelişmiş illerden birisidir.

Eskişehir‘de mevcut sanayi içinde makine imalat sanayi, ekonominin can damarı konumundadır. Gıda sanayi ile taşa ve toprağa dayalı imalat sanayileri ise en fazla katma değer üreten 2. ve 3. sektör durumundadır.

Eskişehir’in Sanayi Yapısı

 • Eskişehir’inihracat yönünden sektörel dağılımına bakıldığında ise makine imalat sanayi   %40 ile ilk sırada yer almaktadır.
 • Eskişehir’de mevcut sanayi içinde makine imalat sanayi, ekonominin can damarı konumundadır. Gıda sanayi ile taşa ve toprağa dayalı imalat sanayileri ise en fazla katma değer üreten 2. ve 3. sektör durumundadır.
 • Türkiye’nin tek Uçak Motor Fabrikası ve Dizel Lokomotif Motoru üreten fabrikası bu ildedir.
 • Yine ülkemizin en yüksek kapasiteli buzdolabı ve kompresör fabrikası da Eskişehir ilimizde bulunmaktadır.

Eskişehir’de Personel Sayısına Göre Büyük İşletmeler

 • Arçelik A.Ş.Buzdolabı Fabrikası
 • Sarar Giyim Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.
 • Tülomsaş Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayi A.Ş
 • Eti Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.
 • Ford Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. Eskişehir Tesisleri

Bunların yanında Eskişehir’de bulunan OSB’lerde Mobilya imalatı, Tekstil ürünleri imalatı, Fabrikasyon metal ürünleri imalatı, Bilgisayarların, elektronik ve optik ürünlerin imalatı, Kağıt ve kağıt ürünleri imalatı gibi sektörlerde hizmet veren bir çok işletme vardır.Bu bölgede bulunan işletmelerin herhangi bir sebeple durması gerek bölge gerekse ülkemiz için ciddi sıkıntılara yol açabilir.Bu nedenle Tüm Türkiye’de olduğu gibi bu bölgede de tüm işletmelerin 6331 sayılı İş Kanunu Kapsamında çıkarılan “İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği’ne uymak zorundadır.Bu kanunun en önemli içeriklerinden birisi hiç şüphesiz iş ekipmanlarının periyodik kontrolüdür.Eskişehir Periyodik Kontrol sürecindeki her birey görevini ivedilikle yerine getirmelidir.

Eskişehir Periyodik Kontrol Yapan Firmalar

Eskişehir Periyodik Kontrol Yapan Firmalar çoğunlukla il dışından bölgeye gelip hizmet vermektedir. Akreditasyon yönüyle değerlendirildiğinde Eskişehir merkezli kapsamlı akreditasyona sahip periyodik kontrol firması bulunmamaktadır.İş ekipmanlarının muayenesini yaptırmak isteyen işletmeler için,seçeneklerinin az olması sebebiyle il dışından  gelen  firmaların kaliteli hizmet vermesi  büyük bir önem arz etmektedir.

Eskişehir Periyodik Kontrol Firmaları

Kalorifer Kazanı, Araç Kaldırma Lifti, Genleşme Tankı, Caraskal, Makine Elektrik İzolasyon Testi, Vinçler (Gezer Köprülü Vinçler, Portal Vinç), Hava Tankları, ISG Ortam Ölçümleri, Kızgın Yağ Kazanları, Elektrik Tesisatı, Buhar Kazanları, Mekanik, Hidrolik, Pnomatik Kaldırıcılar, Kızgın Su Kazanları, Paratoner Kontrolü,Kızgın Yağ Kazanları, Transpalet gibi ekipman ve tesisatların periyodik kontrollerini standartlarda belirtilen süreler içerisinde yaptırmak zorunludur. Eskişehir Periyodik Kontrol Firmaları iş ekipmanlarındaki kontrollerini riski en aza indirmek için tarafsızlık ve bağımsız ilkesine sadık kalarak yapmalıdır.

Norm Muayene Eskişehir Periyodik Kontrol

Güçlü referanslarıyla periyodik kontrol sektöründe önemli bir kuruluş olan Norm Muayene Türkiye’nin birçok alanında yetkin mühendisleriyle hizmet vermektedir.Eskişehir’de bulunan firmanızda ;  Elektrik tesisatı, Yangın tesisatı ,Havalandırma tesisatı ,Kaldırma ve iletme ekipmanları, Basınçlı kaplar ve diğer tüm iş ekipmanlarınız için Norm Muayene Eskişehir Periyodik Kontrolhizmeti alabilirsiniz.Bize +90 212 438 32 18 numaralı telefonu arayarak veya info@normmuayene.com.tr adresine mail atarak ulaşabilirsiniz.

Topraklama Ölçümü Eskişehir Periyodik Kontrol

Topraklama; elektrik tesisatındaki en önemli koruma unsurudur.Hem can hem de ekipman  güvenliği için  tesisatta elektrik ulaşan her  noktaya topraklama hattı çekilmesi zorunludur. Yapılan topraklamalardaki direnç değeri ne kadar düşük ise yapılan topraklama o kadar sağlıklıdır. Elektrik Tesislerinde Topraklamalar Yönetmeliğinde ve 6331 sayılı İş Kanunu Kapsamında çıkarılan “İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği” kapsamında belirtilen süreler içerisinde Topraklama Ölçüm Zorunluluğu getirilmiştir. Topraklama Ölçümü Eskişehir Periyodik Kontrol hizmetini EMO’dan yetki almış alanında uzman Elektrik mühendislerimiz ile gerçekleştirmekteyiz.

Topraklama Ölçümü Yapan Firmalar Eskişehir Periyodik Kontrol

Topraklamada ölçülen değerlerin yorumlanması çok önemlidir. Topraklama Ölçümü Yapan Firmalar Eskişehir Periyodik Kontrol sırasında şebeke tiplerini iyi analiz edip sonuçları değerlendirmelidir. Topraklama ölçümü firmadaki tüm panolardan, linyelerden, makine gövdelerinden yapılmalıdır.Örnekleme yapılarak sonuçlandıran ölçümler sağlıklı olmayacaktır.

Yangın Tesisatı Periyodik Kontrolü Eskişehir Periyodik Kontrol

6331 sayılı İş Kanunu Kapsamında çıkarılan “İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği” kapsamında yangın tesisatının yılda en az 1 kere kontrollerinin yapılması gerekmektedir. Yangın Tesisatı Periyodik Kontrolü Eskişehir Periyodik Kontrol firmaları bu kontrollerde yangın tesisatını bir bütün tesisattaki yangın bileşenlerini kontrol etmelidir. Yangın pompalarında mutlaka performans testi yapılmalıdır, pompalara en uzak ve en yakın yangın dolaplarının basınçları ölçülmelidir, sprinkler kontrol edilmelidir, yangın tüplerinin basınçları kontrol edilmelidir ve diğer tüm bileşenler eksiksiz bir şekilde gözden geçirilmelidir

Havalandırma Tesisatı Periyodik Kontrol Eskişehir Periyodik Kontrol

Havalandırma Tesisatı Periyodik Kontrol Eskişehir Periyodik Kontrol yaparken tesisatın iyi yorumlanması gerekmektedir. Klima santralinden en uzak menfeze yapılacak ölçümler ile içerdeki taze havanın yeterli olup olmadığı hesaplanmalıdır.Bu hesaplamalar sırasında kullanılacak olan katsayıların ölçüm yapılan işletmeye uygun seçilmesi önemli bir husustur. Havalandırma tesisatı insan sağlığı için en önemli konulardan biridir. Havalandırma tesisatının sağlıklı bir şekilde çalışmaması her gün aynı ortamda bulunan insanların zamanla zarar görmesine neden olacaktır.

 Raf Periyodik Kontrol Eskişehir Periyodik Kontrol

Endüstriyel raflar iş ekipmanlarından ayrı düşünülmemelidir. Raflarda oluşabilecek bir sorun herhangi bir iş ekipmanın oluşturabileceği sorunlardan daha fazla zarara neden olabilir. Raf Periyodik Kontrol Eskişehir Periyodik Kontrol hizmeti sektörde az bilinen bir periyodik kontrol hizmeti olmakla beraber önem verilmesi gereken bir konudur.

İş Makinesi Periyodik Kontrol Eskişehir Periyodik Kontrol

Eskişehir’de şantiyelerde,alt yapı çalışmalarında veya herhangi bir amaçla kullanılan hidrolik beton dağıtıcı,mobil vinç, hidrolik kazıcı yükleyici, beton trans mikser,ekskavatörler,dozerler vb.iş makinesi sınıfına girmektedir.  İş Makinesi Periyodik Kontrol Eskişehir Periyodik Kontrol firmaları tarafından yapılmaktadır.Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra firma yetkilisi ve operatöre iş makinesinin oluşturabileceği riskler hakkında bilgiler verilmelidir.

2 cevaplar
 1. Aslıhan Güngör
  Aslıhan Güngör says:

  Merhaba, sizi İnternete buldum. Referanslarınız dikkatimi cekti. Eskişehir periyodik kontrol hizmetleriniz var mı? Tesisimizdeki basınçlı kapıların ve elektrik tesisatımızın kontrolünü yaptırmak istiyoruz. Kontrollerinizde uygunsuzluk cıkarsa ikinci kontrol icin ayrıca ucret alıyor musunuz? Muayeneden kaç gun sonra raporlarınız elimize ulaşır?

  Cevapla
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Merhaba Aslıhan Hanım; Eskişehir Periyodik Kontrolü kapsamında tüm Türkiye de periyodik kontrol ve muayene hizmetleri vermekteyiz. İkinci Periyodik Kontrollerde İstanbul içinde 1 ay içerisinde ücret almamaktayız. İstanbul dışında ise sadece servis ücreti almaktayız. Eskişehir Periyodik Kontrol kapsamında sizlere hizmet vermek isteriz.

   Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Cevapla

Cevapla

Yorum katmak ister misiniz?
Fikriniz Bizim İçin Önemli!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir