Esenler Periyodik Kontrol

esenler periyodik kontrol

esenler periyodik kontrol

Esenler Periyodik Kontrol

Esenler İstanbul’un Avrupa Yakası’nda bulunan gelişmiş bir ilçesidir. İlçe ekonomik olarak da oldukça gelişmiştir. Merkez ilçelerden biri olma özelliği ile işletmelerin tercih ettiği bölgelerden biridir. İnşaat, bilişim, tekstil, lojistik, teknoloji vb. gibi sektörlerin İş Sağlığı ve Güvenliği kapsamında yapılması zorunlu olan periyodik muayene hizmeti, Esenler Periyodik Kontrol firmaları tarafından gerçekleştirilmektedir.

Esenler Periyodik Kontrol Yapan Firmalar

Esenler Bölgesi’ndeki firmalar için gerekli olan TSE’nin istediği Elektrik İç Tesisat Uygunluk Belgesi, Topraklama Ölçümü raporu ve diğer ekipmanların periyodik kontrol raporu Esenler Periyodik Kontrol Yapan Firmalar tarafından sağlanmaktadır. TÜRKAK Akreditasyonu olan periyodik muayene kuruluşları Esenler’deki firmalara hizmet verdikleri gibi İstanbul’un tüm bölgelerine hizmetlerini ulaştırmaktadır.

Esenler Periyodik Kontrol Firmaları

Esenler Periyodik Kontrol Firmaları, bölgedeki OSGB’lerle birlikte çalışarak Esenlerdeki kurum ve kuruşların İş Sağlığı ve Güvenliği açısından periyodik muayeneleri yaparak raporlarını oluşturmaktadır. Muayene ve raporlama “İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği” referans alınarak yapılmaktadır.

Norm Muayene Esenler Periyodik Kontrol

Norm Muayene Mühendisliği’nin merkezi Esenler’de bulunmaktadır. Norm Muayene Esenler’den Türkiye’nin her noktasına Periyodik Kontrol hizmetini götürmektedir. Merkezine yakın olamsı nedeniyle Norm Muayene Esenler Periyodik Kontrol olarak Esenler Bölgesi’nde periyodik muayeneleri hızlıca ulaştırmaktadır.

Topraklama Ölçümü Esenler Periyodik Kontrol

Topraklama ölçümü firmaların binalarında ve tesislerinde tüm priz ve metal gövdeli makinelerden ölçüm alınarak yapılmaktadır. Aynı zamanda elektrik panolarından, jeneratörlerden de topraklama ölçümü yapılmaktadır. Topraklama ölçümü Esenler periyodik kontrol hizmetleri arasında yer alan yıllık olarak yapılması zorunlu ölçümlerden biridir.

Topraklama Ölçümü Yapan Firmalar Esenler Periyodik Kontrol

Topraklama Ölçümü Yapan Firmalar Esenler Periyodik Kontrol hizmetlerini de 21.08.2001 Tarih ve 24500 sayılı Resmî Gazete ‘de yayınlanarak yürürlüğe giren Elektrik Tesislerinde Topraklamalar Yönetmeliği ‘ne göre yapmaktadır. Ölçüm sonuçları bu yönetmlikte belirtilen kriterlere göre değerlendirilmekte ve raporlandırılmaktadır. Firma yetkilileri veya İSG uzmanları raporları inceleyerek varsa eksikliklerini bu raporlardan görerek eksikliklerini gidermektedir ve çalışanalr için güvenli ortamı sağlamaktadır.

Yangın Tesisatı Periyodik Kontrolü Esenler Periyodik Kontrol

Olası Yangın tehlikesine karşı kurum ve kuruluşların Yangın Tesisatını “Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik” kapsamında kurması yasal olarak zorunludur. Bu tesisatların yıllık olarak periyodik kontrollerinin, muayene kuruluşlarının uzman mühendisleri tarafından yapılması gerekmektedir. Bu, tesisatın yönetmeliğe göre kurulup kurulmadığını, tesisatın yeterince çalışıp çalışmadığının kontrolünü sağlar. Esenler ilçesindeki firmaların Yangın tesisatı periyodik kontrolü Esenler Periyodik kontrol kuruluşları tarafından yapılmaktadır.

Havalandırma Tesisatı Periyodik Kontrol Esenler Periyodik Kontrol

Havalandırma Tesisatı Periyodik Kontrol Esenler Periyodik Kontrol Hizmetleri arasında yer almaktadır ve Tesisatın içerisinde yer alan menfezlerden, davlumbazlardan ölçüm alınmakdatır. Ölçüm sonuçları tesasatın bulunduğu alana göre değerlendirilip yönetmelikte belirtilen kriterlere göre Yeterli olup olmadığı tespit edilir. Havalandırma Tesisatı içerisnde varsa Klimalar, klima santralleri ve chiller sistemi de periyodik olarak kontrol edilir.

Raf Periyodik Kontrolü Esenler Periyodik Kontrol

Özellikle E-ticaret ve lojistik sektöründe bulunan raf ve depolama sistemleri de periyodik olarak kontrol edilmelidir. Raf periyodik kontrolü Esenler periyodik kontrol kuruluşlarından olan Norm Muayene Mühendislik firmasının uzman mühendisleri tarafından yapılmaktadır.

İş Makinesi Periyodik Kontrolü Esenler Periyodik Kontrol

Esenler’de bulunan şantiyelerde yer alan iş makineleri, beton dağıtıcıları, beton mikserleri, greyderler, silindirler, yükleyiciler belirli periyotlarla İş Sağlığı ve Güvenliği kapsamında kontrol edilmektedir. İş Makinesi Periyodik Kontrolü Esenler Periyodik Kontrol hizmetleri arasında yer almaktadır.

4 cevaplar
 1. Elif Nilay
  Elif Nilay says:

  Esenlerde bulunan tekstil atölyemizin ütü kazanlarını periyodik muayenelerini yaptırmak istiyoruz. Ütü kazanını durdurmadan muayenesini yapabilir misiniz? Eger yapılamazsa aksam sekizden sonra durdurabiliriz o saatten sonra gelip kontrolleri gerceklestirebilir misiniz?

  Cevapla
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Merhaba elif Hanım; Esenler Periyodik Kontrol hizmetlerimiz kapsamında yaptırmak istediğini ütü buhar kazanın periyodik kontrolü için sistemin kapalı olması gerekmektedir. Mesai saatleri içerisinde sistemi durdurma şansınız yoksa akşam mesai saatinden sonra yetkili teknik personelinizin gözetiminde ütü buhar kazanının periyodik kontrol hizmetini gerçekleştirebileceğiz. Akşam mesaiden sonra yapılacak periyodik kontrol ve muayene hizmeti için tarafınıza servis ücreti yansıtılacaktır.

   Esenler Periyodik Kontrol ütü buhar kazanı periyodik kontrolü için; Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Cevapla
 2. Ayşe Yalın
  Ayşe Yalın says:

  Esenler’de bir oto ekspertiz firmasiyiz. TSE için gerekli olan periyodik kontrol raporlarına ihtiyacimiz vardır. Hava Tankı kompresör ve araç kaldırma lifti kontrollerini yapıp rapor hazırlıyor musunuz? Bu belgeler için yetkinliğiniz var mı? Ayrıca iş hijyeni ölçümlerini de yaptirmamiz gerekiyormuş fakat kaç noktadan ölçüm yapılacak bilmiyoruz. Bu konuda da uzmanliğiniz varsa yardımcı olabilir misiniz?

  Cevapla
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Merhaba Ayşe Hanım; Esenler Periyodik Kontrol kapsamında yapılmasını istediğiniz hava tankı ve kompresör periyodik kontrolü ile araç kaldırma lifti periyodik kontrolleri için Türkak’tan akredite olarak periyodik kontrol ve muayene hizmeti vermekteyiz. İş Hijyeni ölçümleri ve diğer periyodik kontrol ve muayene hizmetlerimiz için ücretsiz keşif hizmetimizden faydalanabilir, gerekli teknik bilgileri sizlere anlatabiliriz.

   Esenler periyodik kontrolü için; Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Cevapla

Cevapla

Yorum katmak ister misiniz?
Fikriniz Bizim İçin Önemli!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir