Arnavutköy Periyodik Kontrol

Arnavutköy Periyodik Kontrol

Arnavutköy Periyodik Kontrol

Arnavutköy Periyodik Kontrol

Arnavutköy, Çatalca Yarımadası’nda yer almaktadır. İstanbul’un Avrupa yakasındadır. İlçe’nin Karadeniz’e kıyısı vardır. Yeni Havalimanı Arnavutköy ilçe sınırları içerisine kurulmuştur. Bu da bölgenin ekonomik olarak büyümesi için önemli bir gelişme olmuştur. Gerek Yeni Havalimanı şantiyelerinde gerekse ilçe sınırları içerisinde yer alan firmaların Arnavutköy periyodik kontrol işleri  muayene kuruluşları tarafından yerine getirilmektedir.

Arnavutköy Periyodik Kontrol Yapan Firmalar

Arnavutköy Periyodik Kontrol Yapan Firmalar Yeni Havalimanı şantiyerinde cephe iskelesi muayeneleri, Kule vinç, mobil vinç, sapan, asılı erişim donanımı muayenelerini gerçekleştirdiği gibi topraklama ölçümlerini de yapmaktadır. Şantiyedeki İş güvenliği ve sağlığı periyodik kontrollerle sağlanmaktadır. Ayrıca Arnavutköy ilçesinde bulunan bir çok işletme ve fabrikadaki periyodik kontrol işleri, Arnavutköy Periyodik Kontrol yapan firmalar tarafından itina ile gerçekleştirilmektedir.

Arnavutköy Periyodik Kontrol Firmaları

Arnavutköy Periyodik Kontrol Firmaları, bölgedeki muayene, test ve ölçüm işlerini “İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık Ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği” kapsamında belirli standartlara göre gerçekleştirmktedir. Her ekipmanın veya tesisatın yönetmelikte geçen standartlara göre testi yapılmakta ve raporu düzenlenmektedir.

Norm Muayene Arnavutköy Periyodik Kontrol

Norm Muayene Arvavutköy Periyodik Kontrol işlerini  bölgeye gönderdiği uzman ekiple yapmakta ve raporlandırmaktadır. Norm Muayene’nin geliştiridiği NORM DİJİTAL yazılım uygulaması ile işletmeler ekipmanlarını yazılım üzerinden takip etmektedir. Mauyene raporları yazılıma yüklenen firmalar, ekipmanlardaki eksikliklerini görmekte ve bu raporlardaki tespitlere göre bakımlarını yaptırmaktadırlar. Uygulama aynı zamanda muayene tarihlerini takip etmeyi sağlamaktadır.

Topraklama Ölçümü Arnavutköy Periyodik Kontrol

Topraklama direnci, toprağın elektrik akımına karşı gösterdiği dirençtir. Topraklama ölçümü, bu direnci topraklama diranci test cihazı ile ölçmekle gerçekleştirilir. Topraklama Ölçümü Arnavutköy Periyodik Kontrol bünyesinde bölgedeki firmaların elektrik tesisatları periyodik olarak kontrol edilir.

Topraklama Ölçümü Yapan Firmalar Arnavutköy Periyodik Kontrol

Topraklama direnci ölçülürken, 2 kazıklı yani 3 proplu ölçüm yöntemi en çok kullanılan ölçüm yöntemidir. Topraklama Ölçümü Yapan Firmalar Arnavutköy Periyodik Kontrol işleri arasında Elektrik İç tesisiat Uygunluk raporu da vermektedirler. Ayrıca Paratoner ölçümü ve jeneratör, trasfarmatör ve akümülatör ölçümleri de topraklama ölçümü yapan firmalar tarafından yapılmaktadır.

Yangın Tesisatı Periyodik Kontrolü Arnavutköy Periyodik Kontrol

İşletmelerin binalarında çıkabilecek yangın tehlikesine karşı yangın tesisatını kurmaları zorunludur. Yangın pompaları, dolapları, hidrantları, tüpleri bu tesisiat içinde binalara uygun yerlerde konumlandırılmalıdır. Bu ekipmanların dışında Yağmurlama sistemindeki başlıkalr ve Yangın algılama ve uyarı sistemindeki dedektörler ile butonlar da Yangın Tesisiatı Periyodik Kontrolü Arnavutköy Periyodik Kontrol işleri arasında yapılmaktadır.

Havalandırma Tesisatı Periyodik Kontrol Arnavutköy Periyodik Kontrol

Klimalar, işletmelerde çalışanların sağlıklı ve verimli çalışması için çalışma ortmalarının havasını soğutan, tozları filtre eden, soğuk olduğunda havayı ısıtan ekipmanlardır. Klimalar işletmelerde kurulabileceği gibi araçlarda ve konutlarda da kurulabilir. Havalandırma Tesisiatı Periyodik Kontrolü Arnavutköy Periyodik Kontrol çerçevesinde klimalar da kontrol edilir. Aynı zmandan havalandırma tesisatındaki menfezlerden, davlumbazlardan da ölçüm yapılır.

Raf Periyodik Kontrolü Arnavutköy Periyodik Kontrol

Sırt sırta, yüksek irtifa, içine girebilir, hafif ve orta yük, platform ve çelik raf sistemleri depolarda kurulan raf sistemleridir. Raf periyodik kontrolü Arnavutköy Periyodik Kontrol firmaları tarafından yerine getirilmektedir. Raf periyodik kontrolü, işletmelerde hangi tip raf sistemi kurulmuş olursa olsun ilgili standartlara göre yapılmakta ve işçilerin sağlığı ve güvenliği korunmaktadır.

İş Makinesi Periyodik Kontrol Arnavutköy Periyodik Kontrol

İş makinesi, yapı, inşaat sektöründe bir çok işte kullanılan çok amaçlı makinelere denir. İş makinesi periyodik kontrolü Arnavutköy periyodik kontrol olarak inşaat firmalarının şantiyelerinde yerine getirilmektedir. Her iş makinesinin periyodik kontrolü belirlenen standarda göre ve yönetmeliklerde belirlenen sürelerde belirli periyotlarla yapılmaktadır.

4 cevaplar
 1. İbrahim
  İbrahim says:

  Arnavutköy Taya kadın da bulunan firmamızda elektrik ve mekanik periyodik muayeneleri yapılmıştı ilginiz alakanız için çok teşekkür ederim inşallah seneye tekrar dan görüşmek dileğiyle iyi günler dilerim

  Cevapla
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Merhaba İbrahim Bey; Arnavutköy Periyodik Kontrol kapsamında firmanıza vermiş olduğumuz elektrik tesisatı periyodik kontrolleri, topraklama ölçümü ile mperiyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetlerinden memnun olmanız bizleri mutlu etmiştir. Norm Muayene olarak yapmış olduğumuz işin ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Yaptığımız işin neticesi direk insanların güvenliğini ilgilendiriyor. Norm Muayene firmamız periyodik kontrol ve periyodik muayene sektöründe hizmet kalitesini, teknik bilgi ve donanımı düzeyini sürekli olarak artırmaktadır.
   Sizlerden gelen bu şekildeki olumlu geri dönüşlerde bizlerin motivasyonunu daha çok artırmaktadır.

   Arnavutköy periyodik kontrolü için; Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Cevapla
 2. Hakan Martılı
  Hakan Martılı says:

  Arnavutköy de bulunan firmamız da bulunan yangın pompalarının performans testini yaptırmak istiyoruz. Siz bu hizmeti veriyor musunuz?

  Cevapla
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Merhaba Hakan Bey; Arnavutköy Periyodik Kontrol Kapsamında yaptırmak istediğinin Yangın Tesisatı Periyodik kontrolleri içerisinde yer alan pompa performans testi hizmetini ultrasonik debi ölçer cihazı firmamız vermektedir. Alanında uzman muayene personeli ile ve güncel yönetmelik ve TS EN standartları ve NFPA normlarına göre hazırlanmış kontrol formlarımızla yangın pompası performans testleri firmamızca yapılmaktadır.

   Arnavutköy periyodik kontrolü için; Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Cevapla

Cevapla

Yorum katmak ister misiniz?
Fikriniz Bizim İçin Önemli!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir