Adana Periyodik Kontrol ve Muayene

Adana Periyodik Kontrol

Adana Periyodik Kontrol

Adana PeriyodikKontrol

Adana sanayisi daha çok  tarıma dayalı  olarak gelişim göstermiştir. Tarıma dayalı tekstil ve bitkisel yağ sanayi ön plana çıkmaktadır. Adana’nın sanayi üretiminde ilk sıralarda yer almasının nedenleri; yatırım ikliminin müsait olması, hammaddenin kaynağında bulunması ve yatırım-ihracat için çok çeşitli imkan ve altyapının mevcut olmasıdır.

Akdeniz Bölgesi’ndeki illerin sanayi bakımından değerlendirmesi yapıldığında, %25‟lik bir oran ile Adana ilk sırada yer almaktadır. Adana ilini takip eden iller sırasıyla; Mersin(%19), Antalya(%16), Hatay(%13), Kahramanmaraş(%11), Burdur(%6), Isparta(%6) ve Osmaniye(%4) olarak görülmektedir.

Adana ilinde bulunan sanayi işletmelerinin sektörel dağılımına baktığımızda, %20 gıda ürünleri imalatı sektörü ilk sırada yer almaktadır.

Bunların yanında Adana’da bulunan OSB’lerde Kauçuk ve plastik ürünlerin imalatı, Fabrikasyon metal ürünleri imalatı, Kimyasalların ve kimyasal ürünleri imalatı gibi sektörlerde hizmet veren bir çok işletme vardır. Tüm Türkiye’de olduğu gibi bu bölgede de tüm işletmelerin 6331 sayılı İş Kanunu Kapsamında çıkarılan “İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği’ne uyması zorunludur.Bu yönetmeliğin en önemli içeriklerinden birisi hiç şüphesiz iş ekipmanlarının periyodik kontrolüdür.Adana Periyodik Kontrol sürecindeki her firma görevini  yerine getirmelidir.

Adana Periyodik Kontrol Yapan Firmalar

Adana Periyodik Kontrol Yapan Firmalar çoğunlukla il dışından bölgeye gelip hizmet vermektedir. Akreditasyon yönüyle değerlendirildiğinde Adana merkezli kapsamlı akreditasyona sahip periyodik kontrol firma sayısı çok azdır. İş ekipmanlarının muayenesini yaptırmak isteyen işletmeler için,seçeneklerinin az olması sebebiyle il dışından  gelen  firmaların kaliteli hizmet vermesi  büyük bir önem arz etmektedir.

Adana Periyodik Kontrol Firmaları

Periyodik kontroller, 6331 Sayılı İş Sağlığı Ve Güvenliği Kanunu kapsamında firmalar tarafından düzenli olarak yaptırılması zorunlu olan kontrollerdir. Adana Periyodik kontrol firmaları, bu bölgedeki sanayi kuruluşlarına hizmet vermektedir. Bölge işletmelerindeki çalışanların güvenli ortamda çalışabilmeleri ve ekipmanların sağlığı için firmalar, Adana Periyodik kontrol firmaları ile anlaşarak muayenelerin zamanında yapılmasını sağlamaktadır. Kontrollerlin yönetmeliklerde belirtilen sürelerin geçmeden yapılması zorunludur.

Norm Muayene Adana Periyodik Kontrol

Güçlü referanslarıyla periyodik kontrol sektöründe önemli bir muayene kuruluşu olan Norm Muayene Türkiye’nin birçok ilinde,alanında uzman mühendis kadrosuyla  hizmet vermektedir.Adana’da bulunan firmanızda ;  Elektrik tesisatı, Yangın tesisatı ,Havalandırma tesisatı ,Kaldırma ve iletme ekipmanları, Basınçlı kaplar (hava tankı, boyler,kalorifer kazanı ) ve diğer tüm iş ekipmanlarınız için Norm Muayene Adana Periyodik Kontrol hizmeti alabilirsiniz.Bize +90 212 438 32 18 numaralı telefonu arayarak veya info@normmuayene.com.tr adresine mail atarak ulaşabilirsiniz.

Topraklama Ölçümü Adana Periyodik Kontrol

Hem can hem de ekipman  güvenliği için  tesisatta elektrik ulaşan her  noktaya topraklama hattı çekilmesi zorunludur. Topraklama; elektrik tesisatındaki en önemli koruma unsurudur. Topraklama hattı çekilen noktalar her zaman korunuyor anlamına gelmez.Yapılan topraklamanın uygun olup olmadığı kontrol edilmelidir.Elektrik Tesislerinde Topraklamalar Yönetmeliğinde ve 6331 sayılı İş Kanunu Kapsamında çıkarılan “İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği” kapsamında belirtilen süreler içerisinde Topraklama Ölçüm Zorunluluğu getirilmiştir. Topraklama Ölçümü Adana Periyodik Kontrol hizmetini EMO’dan yetki almış alanında uzman Elektrik mühendislerimiz ile gerçekleştirmekteyiz.

Topraklama Ölçümü Yapan Firmalar Adana Periyodik Kontrol

Metal gövdeli elektrikli bir cihaza topraklama yapılması önemlidir ancak yapılan topraklamanın uygunluğunu öğrenmek daha önemlidir.Yapılan topraklamanın uygunluğunu öğrenmek için topraklama direnç değeri ölçülür ve süreklilik testleri yapılır. Topraklama Ölçümü Yapan Firmalar Adana Periyodik Kontrol sırasında şebeke tiplerini iyi analiz edip sonuçları değerlendirmelidir.Topraklama ölçümü firmadaki tüm panolardan, priz linyelerinden,makine gövdelerinden yapılmalıdır..

Yangın Tesisatı Periyodik Kontrolü Adana Periyodik Kontrol

6331 sayılı İş Kanunu Kapsamında çıkarılan “İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği” kapsamında yangın tesisatının kontrollerinin yapılması gerekmektedir. Yangın Tesisatı Periyodik Kontrolü Adana Periyodik Kontrol firmaları bu kontrollerde yangın tesisatını bir bütün tesisattaki yangın bileşenlerini kontrol etmelidir. Yangın pompalarında mutlaka performans testi yapılmalıdır, pompalara en uzak ve en yakın yangın dolaplarının basınçları ölçülmelidir, sprinkler kontrol edilmelidir, yangın tüplerinin basınçları kontrol edilmelidir ve diğer tüm bileşenler eksiksiz bir şekilde gözden geçirilmelidir.

Havalandırma Tesisatı Periyodik Kontrol Adana Periyodik Kontrol

Havalandırma Tesisatı Periyodik Kontrol Adana Periyodik Kontrol yaparken tesisatın iyi yorumlanması  ve sonuçların aynı hassasiyetle raporlanması gerekmektedir. Klima santralinden en uzak menfeze yapılacak ölçümler ile içerdeki taze havanın yeterli olup olmadığı hesaplanmalıdır.Havalandırma tesisatı insan sağlığı için en önemli konulardan biridir. Havalandırma tesisatının sağlıklı bir şekilde çalışmaması her gün aynı ortamda bulunan insanların zamanla zarar görmesine neden olacaktır.

 Raf Periyodik Kontrol Adana Periyodik Kontrol

Endüstriyel raflar iş ekipmanlarından ayrı düşünülmemelidir.Aksine oluşturabileceği riskler ile hem daha fazla maddi zarara hem de daha fazla çalışana zarar verebilir.Raf Periyodik Kontrol Adana Periyodik Kontrol hizmeti sektörde az bilinen bir periyodik kontrol hizmetidir ancak  önem verilmesi gereken bir konudur.

İş Makinesi Periyodik Kontrol Adana Periyodik Kontrol

Adana’daki şantiyelerde,alt yapı çalışmalarında veya herhangi bir amaçla kullanılan iş makinelerinin periyodik kontrolleri belirtilen sürelerde yapılmalıdır.  İş Makinesi Periyodik Kontrol Adana Periyodik Kontrol firmaları tarafından ilgili standartlara göre yapılmaktadır.Muayene kuruluşları gerekli incelemeleriyaptıktan  sonra firma yetkilisine ve operatöre iş makinesinde tespit edilen eksiklikler hakkında, sahada bilgi vermesi yararlı olacaktır.

2 cevaplar
 1. Salih Taşçı
  Salih Taşçı says:

  Elektrik tesisatimizin ölçümlerini gerceklestiren norm muayeneye tesekkur ederiz. Adana’ya kadar gelip olcumlerimizi yaptilar. Simdi raporlarimizi bekliyoruz. Verilen hizmetten memnun kaldik. Herkese norm muayene ile calismalarini tavsiye ederiz.

  Cevapla
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Merhaba Salih Bey; Adana Periyodik Kontrol ve Muayene hizmeti kapsamında sizlere vermiş olduğumuz elektrik topraklama ölçümü ve elektrik iç tesisatı uygunluk belgesi hizmetimizden memnun kalmanız bizleride memnun etmiştir.

   Adana Periyodik Kontrol ve Muayene hizmeti kapsamında;Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Cevapla

Cevapla

Yorum katmak ister misiniz?
Fikriniz Bizim İçin Önemli!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir