ÜMRANİYE PERİYODİK KONTROL

ÜMRANİYE PERİYODİK KONTROL

Ümraniye Periyodik Kontrol

Ümraniye İlçesi, İstanbul Anadolu Yakası’nın en hareketli merkezlerinden biridir. Ümraniye’de, iskan alanlarının yoğunluğu dışında başta İMES sanayi sitesi olmak üzere, ondan fazla sanayi sitesi ile beşten fazla büyük alış veriş merkezi, rezidanslar ve toplu konut siteleri yer almaktadır. Bu minvalde, güvenliğin sağlanmasında Ümraniye periyodik kontrol konusunda İstanbul Anadolu Yakası’nın en yoğun periyodik kontrol çalışmasının yapıldığı bölge diyebiliriz. Ümraniye periyodik kontrol çalışmaları, sanayi tesislerinde yapılan hava tankı periyodik kontrol, kompresör periyodik kontrol, vinç periyodik kontrol, transpalet periyodik kontrol, forklift periyodik kontrol, elektrik periyodik kontrol, buhar kazanı periyodik kontrol faaliyetlerinin  yanında, bir çok alışveriş merkezi ve konut siteleri için yangın tesisatı periyodik kontrol, havalandırma tesisatı periyodik kontrol gibi periyodik kontrol faaliyetlerini de içermektedir.

Ümraniye Periyodik Kontrol Yapan Firmalar

Yıllar öncesinden bahsedilecekse, Türkiye’de birkaç periyodik kontrol yapan firma vardı. Dolayısıyla Ümraniye periyodik kontrol yapan firmalar bu firmalara bağımlıydı. Ancak günümüzde, gerek Ümraniye’de ve gerekse İstanbul ve İstanbul dışından da Ümraniye periyodik kontrol yapan firmalar olarak zengin bir hizmet ağında sahip olmuştur. Ümraniye periyodik kontrol yapan firmalar için sadece İstanbul’un değil Türkiye’nin en çok hizmet verilen bölgeleri arasında yer almaktadır.

Ümraniye Periyodik Kontrol Firmaları

İlçenin yoğun bir sanayi kuruluşuna ev sahipliği yapması, toplu konut siteleri ve alışveriş merkezlerinin yoğunluğu, periyodik kontrol firmalarını bu bölgeye sevk etmiştir. Ümraniye periyodik kontrol firmaları gerek bu bölgede kurulmuş İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmeti veren Ümraniye periyodik kontrol firmaları olarak ve gerekse sadece bu hizmeti veren Ümraniye Periyodik Kontrol Firmaları olarak çalışmaktadır.

Norm Muayene Ümraniye Periyodik Kontrol

Ümraniye İlçesi her ne kadar periyodik kontrol firmalarının yoğun olarak kurulduğu ve bu bölgede faaliyet gösterdiği bir yer olsa da, Norm Muayene Ümraniye periyodik kontrol için her türlü ulaşım kapasitesine ve bölgede kullanılan iş ekipmanlarının muayenesini yapmaya yetkin mühendislere sahiptir. Norm Muayene Ümraniye periyodik kontrol hizmetleri için, Norm oldukça yoğun ve kaliteli bir faaliyet sergilemektedir. Norm Muayene Ümraniye periyodik kontrol çalışmalarında, bölgedeki diğer muayene faaliyetlerinin de öncüsü olmaya aday bir kuruluştur.

Topraklama Ölçümü Ümraniye Periyodik Kontrol

Yukarıda da belirtildiği gibi bölge oldukça yoğun bir sanayi kuruluşuna ve iskan alanları ile rezidanslara ev sahipliği yapmaktadır. Bu da topraklama ölçümü Ümraniye periyodik kontrol hususunu önemli kılmaktadır. Topraklama ölçümü Ümraniye  periyodik kontrol faaliyetleri arasında belki de en önemli periyodik kontrol parametresidir. Çünkü Ümraniye Anadolu Yakası’nın en yoğun nüfusunu, rezidans gibi toplu yaşam alanlarında barındıran bir lokasyondur. Dolayısıyla özellikle bu bölgede gerek rezidans ve toplu konut yönetimleri gerekse AVM yöneten şirketler topraklama ölçümü periyodik kontrol için çok hassas davranmaktadırlar. Norm Muayene topraklama Ümraniye periyodik kontrol çalışmaları, EMO’dan eğitim almış ve TÜRKAK’tan akredite olmuş elektrik elektronik mühendislerince, uzun zamandır etkin ve sorunsuz bir şekilde yürütülmektedir.

Topraklama Ölçümü Yapan Firmalar Ümraniye Periyodik Kontrol

Topraklama ölçümü, çok karmaşık ve özel bir çalışma yürütülmesini gerektiren oldukça önemli bir ölçüm faaliyetidir. Dolayısıyla topraklama ölçümü yapan firmalar Ümraniye periyodik kontrol için, sadece bir ölçüm faaliyeti değil, diğer yandan da insanların ve binaların da bir nevi güvenlik firması statüsündedirler. Her ne kadar bu tesislerin bakım ve onarım yapan elektrik mühendisleri varsa da, topraklama ölçümü yapan firmalar Ümraniye periyodik kontrol için, dışarıdan bir göz olarak güvenliğin sağlanmasına önemli ölçüde yardımcı olmaktadırlar.

Yangın Tesisatı Periyodik Kontrolü Ümraniye

Ülkemizde son yıllarda yangın tesisatlarının yıllık olarak kontrol edilmesinde ciddi bir farkındalık oluşmuştur. Özellikle uluslararası ticaret yapan firmalar ile yabancı turistlerin sık gezdiği AVM’ler için bu kontrol çok daha önemli hale gelmiştir. Bu nedenle uluslararası ticaretin yoğun yaşandığı ve ciddi sayıda AVM ve konut sitesi olması, yangın tesisatı periyodik kontrolü Ümraniye periyodik kontrol ihtiyaçları arasında önemli bir yer tutmasına sebep olmuştur.

Havalandırma Tesisatı Periyodik Kontrol Ümraniye 

Koronavirüsün hayatımızın bir parçası olduğu şu günlerde, tesislerin havalandırma sistemleri de sık olarak kontrol edilmeye başlanılmıştır. Ümraniye İlçesindeki yetkilileri sanayi tesislerindeki havalandırma sistemlerinin yanında ayrıca Havalandırma tesisatı periyodik kontrol Ümraniye periyodik kontrol için de daha hassas davranmaya başlamışlardır. Bu sebeple Norm Muayene Ümraniye periyodik kontrol hizmetlerinde havalandırma tesisatı periyodik kontrol çalışmaları da daha etkin yürütülmeye başlanılmıştır.

Raf Periyodik Kontrolü Ümraniye

Ümraniye periyodik kontrol alanında diğer önemli  bir parametre olarak raf periyodik kontrolü gelmektedir. Raf periyodik kontrolü Ümraniye periyodik kontrol için, özellikle lojistik depolarında kritik bir kontrol olarak karşımıza çıkmaktadır. Bölgenin perakende ihtiyacını sağlayan, e ticaret merkezlerinin ve diğer depolama tesislerinin raf periyodik kontrolü Ümraniye periyodik kontrol çalışmalarının önemi yüksek olan bir kısmını oluşturmaktadır.

İş Makinesi Periyodik Kontrol Ümraniye

Ümraniye ilçesi bir çok gecekondu bölgesi ile İstanbul’un son dönemlerde en çok yapılaşan ilçelerinden biridir. Ayrıca Ümraniye, yüksek katlı yapıların boy gösterdiği ve metro şantiyelerinin de yoğunlaştığı bir yerdir. Dolayısıyla iş makinesi periyodik kontrolü Ümraniye için yadsınamaz bir öneme sahiptir. Çünkü dozer periyodik kontrol, beton pompası periyodik kontrol, kule vinç periyodik kontrol, platform periyodik kontrol, manito periyodik kontrol, inşaat çalışmalarının yapıldığı alanlarda yapılması gereken en önemli periyodik kontrol faaliyetidir.

4 cevaplar
 1. Raif Özler
  Raif Özler says:

  Merhabalar, Sedex denetimi öncesinde firmamızın ekipman periyodik kontrolleri ve ortam ölçümleri konusunda sizden hizmet aldık. Denetimimiz başarı ile tamamlandı bu konuda ki katkılarınızdan ötürü firmam adına siz Norm Muayene ailesine teşekkür ederim.

  Cevapla
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Merhaba Raif Bey; Ümraniye Periyodik Kontrol hizmetleri kapsamında yapmış olduğumuz periyodik kontrol ve muayene hizmetlerinde bizleri tercih ettiğiniz için bizlerde çok mutluyuz. Sizler gibi periyodik kontrol ve muayenenin önemini bilen firmalar ile çalışmak ve varlığını görmekte sektör açısından ümit vaadetmektedir. Her yıl yapılması kanununi zorunluluk olan periyodik kontrol ve muayene işleri için sizlerle çalışmak isteriz.

   Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Cevapla
 2. Salih Yilmaz
  Salih Yilmaz says:

  Merhaba, Ümraniye deki şantiyemizdeki hidrolik beton dağıtıcının muayenesini Norm Muayene ye yaptırdık. İSG uzmanı olarak yapılan muayenenin yönetmelik ve standartlara uygun, doğru ve tam yapıldığını gördüm. Ayrıca raporları aynı gün içinde elektronik ortamda göndererek şantiyede işin devam etmesini sağlıyorlar. Norm muayenin derdimizi anlayan ve çözüm üreten ekibinden çok memnunuz. Ayrıca mekanik olarak karşılaştığımız sorunları kendileri ile iletişime geçerek destek alıyoruz. Bu konudaki destekleri de çok iyi.
  Şantiyemizdeki tüm ekipmanların muayenelerini artık norm muayeneye yaptıracağız. Kendilerine bize verdiği bu güven ve iyi hizmet için teşekkür ediyorum.

  Cevapla
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Merhaba Salih Bey; Ümraniye Periyodik Kontrol Kapsamında şantiyenizde yapmış olduğumuz hidrolik beton dağıtıcı muayenesi hizmetimizden memnun kalmanız bizleri de mutlu etti. Norm Muayene olarak periyodik kontrol ve periyodik muayene sektöründe kaliteyi artırmak için hem teknolojik yatırımlarımız hemde muayene personelimizin eğitimleri için en iyisini yapmaya çalışmaktayız.

   Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Cevapla

Cevapla

Yorum katmak ister misiniz?
Fikriniz Bizim İçin Önemli!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir