Silivri Periyodik Kontrol

Silivri Periyodik Kontrol

Silivri Periyodik Kontrol

Silivri Periyodik Kontrol

Silivri Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarının girişindedir. Sliviri ekonomik ve istihdam olarak bunun avantajını yaşamaktadır. Silivri de ulaşımda çok kolaydır. İstanbul’un bu ilçesinin konum olarak avantajları sanayi kuruluşlarının burda artmasını sağlamıştır. Silivri Periyodik Kontrol işleri bu sanayi kuruluşlarındaki ve diğer firmalardaki çalışanların sağlığı ve güvenliği için “İş ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği” doğrultusunda yapılmaktadır.

Silivri Periyodik Kontrol Yapan Firmalar

İş yerlerinde çalışanların sağlık ve güvenliklerini korumak, işverenin görevidir. Silivri bölgesindeki kuruluşlar Silivri Periyodik Kontrol Yapan Firmalar ile bu koruma görevini yerine getirmektedir. Bu firmalar; elektrik tesisatlarını topraklama ve termal kamera ölçümlerini yaparak, basınçlı kaplarını hisrostatik testlerini yaparak, kaldırma ve iletme ekipmanlarını yük testlerini yaparak, Yangı tesisatlarının basınç testlerini yaparak, havalandırma tesisatlarını debi ölçümlerini yaparak tamamlamaktadırlar. Bu testler ekipmanların ve tesisatların insanlara zarar vermeyecek şekilde çalıştığının belirlenmesi için yapılır.

Silivri Periyodik Kontrol Firmaları

İstanbul’un Avrupa Yakasında bulunan Silivri ilçesindeki Silivri Periyodik kontrol firmaları ilçedeki tüm işletmelerin periyodik muayene işlerini tam ve doğru şekilde yapmaktadır. Muayenelerin zamanları da çok önemlidir. Tesisatların ve iş ekipmanlarının çoğu yılda en az 1 kez yapılmaktadır. Bazı sık kullanılan ekipmanların ise 6 ay, 3 ay, 1 ay gibi sürelerle kontrollerli yapılmalıdır.

Norm Muayene Silivri Periyodik Kontrol

Norm Muayene Silivri periyodik kontrol firmaları arasında ön plana çıkan, TÜRKAK onaylı A tipi bir muayene kuruluşudur. Norm muayene sektörde emin adımlarla ilerlemekte ve yaptığı işlerle Silivri bölgesinde firmaların güvenini kazanmaktadır. Bölgedeki işletmelerin risklerini en aza indirmeyi amaçlayan Norm Muayene, her firma ile özel ilgilenmekte, firmaların iş güvenliği ve sağlığı konusundaki sorunlarını çözümlemeyi amaçlamaktadır.

Topraklama Ölçümü Silivri Periyodik Kontrol

Topraklama ölçümü, firmadaki elektrik tesisiatında temas yoluyla oluşabilecek kazaları ve ortaya çıkabilecek yangınları önlemek amacıyla periyodik olarak yapılır. Topraklama Ölçümü Silivri Periyodik Kontrol ölçümleri arasında büyük bir öneme sahiptir. Silivri bölgesineki binaların elektrik tesisatlarında yapılan ölçümler insanları ve bölgeyi korumak amacıyla yapılmaktadır. Çünkü elektrik tesisiatında oluşabilecek herhangi bir kaçak insan yaşamını riske atabilir, büyük yangınlara neden olabilir.

Topraklama Ölçümü Yapan Firmalar Silivri Periyodik Kontrol

Elektrik Tesiatının güvenli olması için alınabilecek tedbirlerin başında tesisattaki ana pano ve tali panolarda kaçak akım rölelerinin kullanılması gelmektedir. Bu rölelerin kullanılması binalarda elektrik kaynaklı çıkabilecek yangınları büyük oranda önlemektedir. Topraklama Ölçümü yapan firmalar Silivri Periyodik kontrol işleri içerisinde bu kontrolleri de periyodik olarak yapamaktadır. Böylece tesisatında kaçak akım rölesi olmayan firmaların röleleri tesis etmelerini sağlamaktadır.

Yangın Tesisatı Periyodik Kontrolü Silivri Periyodik Kontrol

İşletmeler büyüklüklerine ve çalışan sayısına göre iş yerlerinde yeterli sayıda yangın söndürme ekipmanı ve yangın algılama dedöterleri bulundurup periyidk muayenelerini yaptırmalıdır. Yangın Tesisiatı Periyodik kontrolü Silivri Periyodik Kontrol muaynelerinden biridir ve mutlaka bu bölge de de yapılması gerekmektedir. Yangın tesisatının yeterliliği çıkabilecek yangınların büyümesini ve insana zarar vermesini önlemektedir.

Havalandırma Tesisatı Periyodik Kontrol Silivri Periyodik Kontrol

Nem, sıcaklık, koku, kimyasal maddeler çalışılan ortamın havasının kirlenmesine neden olan unsurlar arasında yer almaktadır. Kirlenen ha va çalışanların sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir. İnsan sağlığının korunmasına yönelik alınan tedbirler arasında havalandırma tesisiatının tesis edilmesi de yer almaktadır. Havalandırma Tesisiatı Periyodik Kontrolü Silivri Periyodik kontrol ve ölçümleri içerisindedir. Firmada yaptırılan havalandırma tesisisatları Silivri Periyodik kontrol firmaları tarafından itina ile ölçülmektedir.

Raf Periyodik Kontrolü Silivri Periyodik Kontrol

TS EN 15635 Standardı işletmelerde rafların kullanımı ve kontrolü işlemlerini içermektedir. Raf Periyodik Kontrolü Silivri Periyodik Kontrol bu standarda göre yapılmaktadır. Rafların kurulumu, montajı, kullanıma uygunluğu, güvenliği gibi maddeler periyodik muayene firmaları tarafından kontrol edilmekte, kontrol sonucunda rafların güvenli kullanımı sağlanmaktadır. Böylece depolarda oluşabilecek iş kazalarının önüne geçilebilmektedir.

İş Makinesi Periyodik Kontrol Silivri Periyodik Kontrol

İş makinalarının çalışma alanında devrilerek insanları ezme gibi bir çok iş kazası riski vardır. Bu nedenle bu makinaların çalışırken çevresinde insan olmamasına dikkat edilmelidir. Ayrıca herhangi bir kazaya neden olamaması için periyodik kontrollerinin ve bakımlarının yapılması gerekmektedir. İş makinesi Periyodik kontrolü Silivri Periyodik kontrol hizmetleri olarak büyük bir dikkatle yapılmaktadır. Bölgedeki şantiyelerde ve çalışma alanlarında iş kazaları büyük ölçüde önlenmektedir.

2 cevaplar
 1. Kazım Kılıç
  Kazım Kılıç says:

  Gerçekleştirdiğiniz periyodik muayene hizmeti ile ilgili, iki hususu belirtme gereği duydum.
  Öncelikle genel olarak hizmetinizden memnunuz, gelen arkadaşların tavır, davranış ve yaklaşımları güzeldi. Zamanında gelindi kazanla ilgili kazancımıza bilgiler verilmiş bundan ayrıca memnun kaldık.
  Dediğiniz gibi beş iş günü içerisinde rapor gönderildi ancak bir fikir olarak söylüyorum bunu daha hızlı yapmak daha iyi olur naçizane tavsiyem bunu hızlandırmanız.

  Cevapla
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Merhaba Kazım Bey; Silivri Periyodik Kontrol ve Silivri Periyodik Muayene İşlerinde bizleri tercih ettiğiniz ve değerli tavsiyeleriniz için çok teşekkür ediyoruz.
   Raporlama süreçlerinin daha hızlı olması ve periyodik kontrol ve periyodik muayene süreçleri ile ilgili siz müşterilerimizin bütün süreçleri takip etmesi için “Normdijital” yazılım programı ile temmuz ayından itibaren sizlere hizmet vermeye başlayacağımızı bildirmek isterim.
   Silivri Periyodik Kontrol ve Silivri Periyodik Muayene işleri için bizleri çevrenizdeki firmalara tavsiye etmenizi rica ederiz.

   Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Cevapla

Cevapla

Yorum katmak ister misiniz?
Fikriniz Bizim İçin Önemli!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir