İkitelli Periyodik Kontrol ve Muayene

İkitelli Periyodik Kontrol ve Muayene

İkitelli Periyodik Kontrol ve Muayene

İkitelli Periyodik Kontrol

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi, İstanbul Avrupa yakasındaki küçük ve orta büyüklükteki sanayi kuruluşlarını bir arada toplamaktadır. Bölgede firmalar şehir hayatına zarar vermeden faaliyetlerini yürütmektedir. Bu sanayi bölgesinede yer alan kuruluşlarda bir çok iş ekipmanı ve tesisatlar vardır. İkitelli Periyodik Kontrol işleri, İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları’nın takibi ile yapılmaktadır. İSG Uzmanları İkitelli’de çalıştıkları firmalarda bulunan ekipmaların ve tesisatların periyodik muayenelerinin yapılması için Muayene kuruluşları ile iletişime geçmektedir.

İkitelli Periyodik Kontrol Yapan Firmalar

Periyodik kontroller, 6331 Sayılı İş Sağlığı Ve Güvenliği Kanunu kapsamında firmalarca düzenli olarak yaptırılmak zorundadır. İkitelli Periyodik kontrol yapan firmalar, bu bölgedeki sanayi kuruluşlarına hizmet vermektedir. Bölgedeki çalışanların güvenli ortamda çalışabilmeleri için firmalar, İkitelli Periyodik kontrol yapan firmalar ile anlaşarak muayenelerin zamanında yapımasını sağlamaktadır. Muayenelerin süresi geçmeden yapılması zorunludur. Kullanılması sakıncalı olan ekipmaların ve tesisatların eksikliklerinin giderilmesi gerekmektedir. Bu da muayene işlerinin sürekliliğinin zorunlu olduğunu göstermektedir.

İkitelli Periyodik Kontrol Firmaları

İkitelli Sanayi Bölgesi’nde bulunan firmalarda bulunan kazanların, kompresörlerin, vinçlerin, transpaletlerin, forkliftlerin, caraskalların vs gibi ekipmanaların muayeneleri İkitelli periyodik kontrol firmaları tarafından yapılmaktadır. Bölgedeki firmalarla anlaşan periyodik kontrol kuruluşları kontrollerini ve testlerini yönetmeliklere uygun olarak yapmaktadır. Kontroller sonucunda yazılan raporları ilgili firmaya iletmektedirler. Böylece bölgedeki firmalar denetimden kolayca geçebilmektedirler.

Norm Muayene İkitelli Periyodik Kontrol

Norm Muayene İkitelli periyodik kontrol denetimleri için mühendislerinin yetiştirmekte, bölgenin güvenliği için anlaştığı firmalardaki maueyeneleri zamanında yapmaktadır. Muayeneler sonucunda ekipmalarda ve tesisatlarda tespit edilen eksiklikler firmaya yazılı rapor olarak bildirilmektedir. Eksikliklerini gören firmalar güvenli çalışmak için ekipmanların ve tesisatların bakımlarını tamamlamaktadır. Bu eksikliklerin giderildiğini tespit eden Norm Muayene ekibi firmaya eksiksiz rapor düzenlemektedir. Muayenelerin doğru ve tam yapıldığını gören firmalar Norm Muayene ile çalışmanın mutluluğunu yaşamaktadır.

Topraklama Ölçümü İkitelli Periyodik Kontrol

Topraklama Ölçümü İkitelli Periyodik Kontrol işleri içerisinde yer almaktadır. İş yerlerinde çalışılan makinelerin priz ve gövde topraklaması mutlaka yapılmalıdır. Topraklama, makinelerde olabilecek elektrik kaçağı tehlikesine karşı alınan bir önlemdir. İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’ndeki iş yerlerinin topraklama ölçümlerinin yapılarak tessiatların iş yeri sahipleri ve işçiler için güvenli hale getirilmesi gerekmektedir.

Topraklama Ölçümü Yapan Firmalar İkitelli Periyodik Kontrol

Elektrik tesisatında oluşabilecek kaçakları önlemek, dolayısı ile insan hayatını korumak için topraklama yapmak kanuni bir zorunluluktur.  Topraklamaların ölçümlerinin yılda en az 1 defa yapılması da yasal olarak zorunludur. Topraklama ölçümü yapan firmalar İkitelli Periyodik Kontrol işleri içerisinde bu ölçümlerinde yapılmasını sağlayarak bölgeyi güvende tutmaktadırlar.

Yangın Tesisatı Periyodik Kontrolüİkitelli Periyodik Kontrol

Tüm kuruluşların çıkabilecek yangınları önlemek, herhangi bir nedenle çıkan yangınları söndürmek ve hasarı en aza indirmek için kendi bünyelerinde Yangın Tesisatlarını kurmaları gerekmektedir. Bu yasal olarak zorunludur. Yangın Tesisatı Periyodik Kontrolü İkitelli Periyodik Kontrol firmaları tarafından testleri yapılarak gerçekleştirilmektedir. Yangın tesisatlarının periyodik kontrolünün yapılması zorunludur. Devlet çalışanalrın ve iş yerlerinin korunması için Yangın tesisiatın yapılamsını zorunlu kılmıştır. İkitelli Sanayi bölgesindeki firmalar da tesisatlarını kurup muayenelerinin İkitelli Periyodik kontrol firmalarına yaptırmaktadırlar.

Havalandırma Tesisatı Periyodik Kontrol İkitelli Periyodik Kontrol

Havalandırma sitemi, binaların temiz hava almasını ve kirli havanın dışarı atılmasını sağlayan sistemlerdir. Taze havanın ortama girmesi ve kirli havanın ortamdan uzaklaştırılması için yapılan menfezlerden alınan ölçümler ile Havalandırma Tesisatı Periyodik Kontrolü İkitelli Periyodik kontrol kuruluşlarınca tespit edilmektedir. Yönetmeliklerde belirlenen hesaplamalar ile mekanın büyüklüğüne göre ortamdaki havanın çalışanlar için uygun olup olmadığı belirlenir. Uygun olmayan tesisatta bakım yapılarak çalışanların rahatça ve sağlıkla çalışabileceği ortamlar oluşturulur.

Raf Periyodik Kontrolü İkitelli Periyodik Kontrol

Depolarda kaza ihtimaline karşı rafların düzeni ve kullanımı periyodik olarak kontrol edilmelidir. Raf Periyodik Kontrolü İkitelli Periyodik Kontrol firmalarından olan Norm Muayene Mühendislik firmasının uzman mühendisleri tarafından yapılmaktadır. Aynı zamanda periyodik kontrolün yanı sıra rafların statik hesaplamaları da yapılmaktadır.

İş Makinesi Periyodik Kontrol İkitelli Periyodik Kontrol

İkitelli de bulunan şantiyelerdeki İş makinelerinin periyodik olarak kontrol edilmesi gerekmektedir. İş Makinesi Periyodik Kontrolü İkitelli Periyodik Kontrol hizmetleri arasındadadır. Şantiyerledeki iş makinelerinin  belirli periyotlarla ve yer değişikliği sebebiyle sürekli muayenesi yapılmalıdır. Örneğin Hidrolik Beton Dağıtıcı ilk kurumunda 1 aylık periyotlarla kontrol edilirken, her yükseltmedeki kurulumunda muyaenesinin yenilenmesi gerekmektedir.

2 cevaplar
 1. Alper Koca
  Alper Koca says:

  Merhabalar,
  Ikitelli keresteciler sanayi sitesinde bulunan atölyemizin elektrik ve mekanik periyodik muayenelerini sizlere yaptırdık ve gayet memnum kaldık. Özellikle gelen mühendis arkadasların sorunlara çözüm önerileri sunmaları ve daha sonrasında işin takipçisi olup tekrardan muayeneye gelmelerinin bizleri çok memnun ettiğini belirtmek isteriz. Sizlere verdiğiniz hizmetler icin tesekkur ediyoruz.

  Yanıtla
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Merhaba Alper Bey; İstanbul İkitelli Periyodik Kontrol ve Muayene kapsamında keresteciler sanayi sitesindeki atölyenizde gerçekleştridiğimiz periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri ve elektrik topraklama ölçümleri ile tespit edilen eksiklikler giderilmiş olup, sizlerin ve işyerinizin güvenilir bir ortam olması sağlanmıştır. Amacımız sizlerin güvenli ortamlarda çalışmasını sağlamaktır. İkitelli Periyodik Kontrol ve Muayene hizmetleri kapsamında her yıl sizlere periyodik kontrol ve periyodik muayene ile elektrik topraklama ölçümleri teknik kontrollerini yapmak isteriz.

   Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Yanıtla

Cevapla

Yorum katmak ister misiniz?
Fikriniz Bizim İçin Önemli!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir