Gaziantep Periyodik Kontrol

Gaziantep Periyodik Kontrol

Gaziantep Periyodik Kontrol

Gaziantep Periyodik Kontrol

Gaziantep, sanayi ve ticaret yapısı ileülkemiz ekonomisinde önemli bir yer tutmaktadır. Gaziantep’te kurulu büyük sanayi işletmeleri sayısı, Türkiye genelinin %4’ünü; küçük sanayi işyerleri sayısı ise %6’sını oluşturmaktadır. Bu yapısıyla bölgede önemli bir istihdam kaynağı oluşturmuştur.

Gaziantep Sanayisinin Yapısı

 • Gaziantep sanayisinde imalat sektörü genişbir yer tutmaktadır.
 • Gaziantep’te bulunan işletmelerin %43’ü tekstil sektöründe %22’si gıda sektöründe hizmet vermektedir.
 • Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki illerin sanayi bakımından değerlendirmesi yapıldığında, %65’lik bir oran ile Gaziantep ili ilk sırada yer almaktadır.

Gaziantep ’de Personel Sayısına Göre Büyük İşletmeler

 • Merinos Halı Sanayi ve Ticaret A.
 • Naksan Plastik Sanayi ve Ticaret A.Ş
 • Gülsan Sentetik Dokuma Sanayi ve Ticaret A.Ş
 • Şireci Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş
 • Sanko Tekstil İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş

Bunun yanında; giyim eşyası imalatı, kürkün işlenmesi ve boyanması, kimyasalların ve kimyasal ürünlerin imalatı, ana metal sanayi, mobilya imalatı mobilya imalatı gibi sektörlerde hizmet vere birçok işletme vardır. Gaziantep’te bulunan işletmelerin herhangi bir sebeple durması ya da işlerinin aksaması gerek bölge gerekse ülkemiz için ciddi sıkıntılara yol açabilir. Bu nedenle Tüm Türkiye’de olduğu gibi Gaziantep’te de tüm işletmelerin 6331 sayılı İş Kanunu Kapsamında çıkarılan “İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği’ne uymak zorundadır. Bu kanunun en önemli içeriklerinden birisi hiç şüphesiz iş ekipmanlarının periyodik kontrolüdür.  Gaziantep Periyodik Kontrol sürecinde; işletme sahipleri, İSG uzmanları ve periyodik kontrol uzmanları üzerlerine düşen görevlerin ivedilikle yerine getirmelidir.

Gaziantep Periyodik Kontrol Yapan Firmalar

Gaziantep Periyodik Kontrol Yapan Firmalar genellikle bu ilde şubeleşmeye giden firmalardır. Akreditasyon yönüyle değerlendirildiğinde Gaziantep merkezli kapsamlı akreditasyona sahip periyodik kontrol firması sayısı ilin periyodik kontrol ihtiyacını karşılamamaktır. İş ekipmanlarının muayenesini yaptırmak isteyen işletmeler için, seçeneklerinin az olması sebebiyle il dışından gelen firmaların kaliteli hizmet vermesi büyük bir önem arz etmektedir.

Gaziantep Periyodik Kontrol Firmaları

İşletmeler Kalorifer Kazanı, Araç Kaldırma Lifti, Genleşme Tankı, Caraskal, Vinçler, Hava Tankları, ISG Ortam Ölçümleri, Kızgın Yağ Kazanları, Elektrik Tesisatı, Buhar Kazanları, Mekanik, Hidrolik, Pnomatik Kaldırıcılar, Kızgın Su Kazanları, Paratoner Kontrolü, Kızgın Yağ Kazanları, Transpalet gibi ekipman ve tesisatların periyodik kontrollerini standartlarda belirtilen süreler içerisinde yaptırmak zorunludur. Gaziantep Periyodik Kontrol Firmaları iş ekipmanları kanununda belirtilen ekipmanların kontrollerini gerçekleştirirken ilgili standartlara ve yönetmeliklere bağlı kalmalıdırlar.

Norm Muayene Gaziantep Periyodik Kontrol

Norm Muayene alanında uzman mühendis kadrosuyla, geniş akreditasyon kapsamıyla Gaziantep’te de hizmet vermektedir.Şu ana kadar birçok ilde periyodik kontrol hizmeti gerçekleştirmiş olan Norm Muayene Gaziantep’e düşündüğünüzden çok daha yakın.Norm Muayene Gaziantep Periyodik Kontrol hizmeti  almak için yapmanız gereken  tek şey  +90 212 438 32 18 numaralı telefonu aramak veya istek ve taleplerinizi info@normmuayene.com.tr adresine mail atmak.

Topraklama Ölçümü Gaziantep Periyodik Kontrol

Topraklama her işletmenin elektrikten kaynaklı sorunlara karşı yapmak zorunda olduğu, koruma yöntemlerinin en etkilisidir. Elektrik Tesislerinde Topraklamalar Yönetmeliğinde ve 6331 sayılı İş Kanunu Kapsamında çıkarılan “İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği” kapsamında Topraklama Ölçüm Zorunluluğu getirilmiştir.Topraklama ölçümü, güvenli elektrik tesisatının en önemli şartlarından birisidir.Bölge ve ülkemiz için çok önemli bir yere sahip olan Gaziantep işletmelerinin de topraklama ölçümünü yaptırması hem çalışan güvenliği hem de elektriğe bağlı cihazların sağlığı için kaçınılmazdır. Topraklama Ölçümü Gaziantep Periyodik Kontrol hizmetini Norm Muayenenin uzman elektrik mühendisleriyle gerçekleştirmekteyiz.

Topraklama Ölçümü Yapan Firmalar Gaziantep Periyodik Kontrol

Topraklama ölçümünde dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunmaktadır.Topraklama Ölçümü Yapan Firmalar Gaziantep Periyodik Kontrol sırasında TT,TN,IT şebekelerin iyi analiz edilip ölçüm sonuçlarının  şebeke tipine göre yorumlanması çok büyük önemlidir.Topraklamanın yanı sıra AG pano kontrolü,artık akım koruma rölesi kontrolü,paratoner kontrolü,jeneratör kontrolü de Topraklama Ölçümü Yapan Firmalar Gaziantep Periyodik Kontrol sırasında dikkate alınmalıdır.Elektrik tesisatı bir bütündür ve bütün elektrik hatlarının ivedilikle kontrol edilmesi gerekmektedir.

Yangın Tesisatı Periyodik Kontrolü Gaziantep Periyodik Kontrol

Yangın tesisatı firmalar için hayati öneme sahip olan bir konudur. Yangın anında tesisatta var olan ufak sorunlar bile işletmeler için büyük sorunlara yol açabilmektedir.Örneğin;firmada onlarca yangın dolabı olsa bile yangının başladığı yerdeki yangın tüpünde yeterli basınç olmadığı zaman diğer tüm bileşenler işe yaramayabilir.6331 sayılı İş Kanunu Kapsamında çıkarılan “İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği” kapsamında yangın tesisatının yılda en az 1 kere kontrollerinin yapılması gerekmektedir. Bu yüzden Yangın Tesisatı Periyodik Kontrolü Gaziantep Periyodik Kontrol firmalarına büyük bir sorumluluk düşmektedir. Yangın pompasından başlayıp yangın söndürme cihazlarına kadar tüm tesisat ve söndürme ekipmanları eksiksiz bir şekilde kontrol edilmesi gerekmektedir.

Havalandırma Tesisatı Periyodik Kontrol Gaziantep Periyodik Kontrol

Havalandırma tesisatı periyodik kontrolü birçok işletmenin çok uzak olduğu bir konudur.Ancak Havalandırma tesisatının periyodik kontrolü işletmede çalışan insanların sağlığı için önemli konulardan biridir.Havalandırma tesisatının sağlıklı bir şekilde çalışmaması her gün o ortamda bulunan insanların zamanla zarar görmesine neden olacaktır. Havalandırma Tesisatı Periyodik Kontrol Gaziantep Periyodik Kontrol yapan Norm Muayenenin uzman mühendisleri havalandırma santralinden başlayıp tüm emiş ve üfleme menfezlerinden aldıkları ölçümlerle sağlanan hava miktarının yeterli olup olmadıklarını raporlamaktadır.

 Raf Periyodik Kontrol Gaziantep Periyodik Kontrol

Raf Periyodik Kontrol Gaziantep Periyodik Kontrol konusunda Norm Muayenenin raf sektörünün öncüleri ile çalışmaları olmuştur.Bu çalışmalar sonucundauluslara arası standartlara göre kontrol formları hazırlanmıştır.Endüstriyel rafların kontrol edilmemesi işletmeler için istenilmeyen sonuçlara yol açabilir.Raf Periyodik Kontrol Gaziantep Periyodik Kontrol hakkında sizlere detaylı bilgi verebilmek için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu arayınız.

İş Makinesi Periyodik Kontrol Gaziantep Periyodik Kontrol

Bölgenin sanayi bakımından en gelişmiş ili olan Gaziantep çevre illerden göç almaya devam etmektedir.İlde şantiyeler ve alt yapı çalışmaları sürekli olarak sürmektedir.Bu çalışmalar sırasında kullanılan mobil vinç, hidrolik kazıcı yükleyici, beton mikseri, ekskavatörler, dozerler gibi iş makinelerinin sürekli olarak periyodik kontrolleri yapılmalıdır.Bu kontroller bakımlar ile karıştırılmamalıdır. İş Makinesi Periyodik Kontrol Gaziantep Periyodik Kontrol şartları her iş makinesinin standartlarında ayrı ayrı belirtilmiştir.

8 cevaplar
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Merhaba Enver Bey; Norm Muayene firması Türkak’tan akredite bir firma olarak Türkiye’nin her bölgesine ve şehrinede periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmeti vermekteyiz. Gaziantep Periyodik Kontrol kapsamında sizleri de bu hizmet kalitesinden faydalandırmak isteriz.

   Gaziantep periyodik kontrolü için; Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Cevapla
 1. Hamza
  Hamza says:

  Merhabalar firmamıza periyodik kontroller için gelmistiniz ve bazı eksiklikler bulmuşsunuz ama buhar kazanlarindaki eksiklik dikkatimi çekti 2004 model ile 2014 model iki adet buhar kazanlarımız var 2004 model olan buhar kazanımıza iki adet su göstergesi yok yazılmış ama 2014 model olan buhar kazanımıza aynı madde uygun verilmişsiniz bunun yönetmelikte yeri varmı varsa bizi bilgilendirme bilirmisiniz

  Cevapla
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Merhaba Hamza Bey; Norm Muayene olarak Gaziantep periyodik kontrol hizmetleri kapsamında buhar kazanlarınızın periyodik kontrol ve muayene hizmetlerini alanında uzman muayene personeli tarafından gerçekleştirilmiştir. Alev dumanlı buhar kazanlarda 11.2011 tarihinden sonra TS EN 12953-6 standardına göre üretilmiş buhar kazanlarında enaz 1 adet su seviye göstergesi yeterlidir. İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği yapılacak periyodik kontrollerde ilgili üretim standartlarını dikkate almamız gerektiğini belirtmektedir. Buhar Kazanı periyodik kontrol raporunuzda ki belirtiğiniz farklılıklar ilgili standart maddesinden kaynaklanmaktadır.

   Gaziantep periyodik kontrol hizmetleri için; Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Cevapla
 2. Remzi
  Remzi says:

  Merhabalar bizim firmamiz da periyodik muayene yapıldı ve hava tankımıza uygunsuz rapor verildi test kısmında emniyet ventili 1.1 de açmadığı için uygunsuz olduğu söyledin bu 1.1 bir ibaresi yönetmeliğin neresinde geçiyor açıklıya bilir misiniz şimdiden teşekkür ederim

  Cevapla
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Merhaba Remzi Bey;03.01.2016 tarih ve 29877 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Basit Basınçlı Kaplar Yönetmeliği Hava tankı gibi basınçlı kapların sağlık ve güvenlik kurallarını düzenlenmektedir. Yöneteliğin EK:1 numaralı ekinin “2.Kap Tasarımı” bölümünün “ii” bendinde iç basıncın azami çalışma basıncını sürekli olarak geçmemesi gerektiği, çalışma basıncı çok kısa sürelerle ancak % 10 oranında(yani azami çalışma basıncının 1,1 katında) aşılması gerektiği belirtilmektedir. Dolayısıyla azami çalışma basıncının aşılmasını engelleyen emniyet ventillerinin de bu sınır değere göre ayarlanmış olması gerekmektedir. Bununla birlikte, TS ISO 4126-1 “TS EN ISO 4126-1 Aşırı basınca karşı koruma için emniyet cihazları – Bölüm 1: Emniyet vanaları” standardının 5.1.8 maddesi gereğince emniyet ventillerinin çalışma basıncının 1,1 katında açması gerektiği açıkça belirtilmiştir.

   Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Cevapla
 3. Nadir Ali Güleryüz
  Nadir Ali Güleryüz says:

  İyi günler, fabrikamızda yangın tesisatınin periyodik kontrollerini yaptırmak istiyoruz. Önceki yaptirdigimiz muayenelerden ve sunulan raporlardan memnun kalmadik. Bir İSG uzmanı tanıdığım sizi tavsiye etti. Biz tesisatimizdaki bütün ekipmanlarimizin test edilmesini istiyoruz. Eksiklerimizi görüp bakımlarimizi ona göre yaptıracağız. Yangın tesisatında neleri kontrol edip test ediyorsunuz. Yönetmeliklerde belirtilen tüm hususlara standartlara göre bakıyor musunuz? Açıkçası işini düzgün yapan firma ile çalışmak istiyoruz.

  Cevapla
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Merhaba Nadir Bey; Gaziantep Periyodik Kontrol Kapsamında fabrikanızdaki yangın tesisatının periyodik kontrolünü; İş ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği; Binaların Yangından Korunması Hakkındaki Yönetmelik; TS EN 671-1-2-3 stndardardı TS EN 12845 standartları ve diğer TSE ve NFPA standartlarına göre kontrolleri yapılmaktadır. Talep etmeniz doğrultusunzda zoom programı üzerinden sizler detaylı bir bilgilendirme yapılacaktır.

   Gaziantep Periyodik Kontrol kapsamında Yangın Tesisatının Periyodik Kontrolü ve Muayene hizmetleri için sizlerle her türlü bilgi paylaşımını ve gerekli danışmanlığı yapacağımızı bildirmek isteriz.

   Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Cevapla

Cevapla

Yorum katmak ister misiniz?
Fikriniz Bizim İçin Önemli!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir