Çorlu Periyodik Kontrol

Çorlu Periyodik Kontrol

Çorlu Periyodik Kontrol

Çorlu bölgesi özellikle Çerkezköy ile birlikte Trakya bölgesinin en önemli sanayi ilçelerinden biridir. Bu özellikleri sebebi ile Çorlu’da bulunan bir çok büyük sanayi kuruluşu, iş ekipmanlarının periyodik kontrol sürecinde kaliteli hizmet almak amacıyla titizlikle araştırma yapmaktadır.

Çorlu Periyodik Kontrol Yapan Firmalar

Çorlu periyodik kontrol yapan firmalar, özellikle yangın tesisatı, havalandırma tesisatı, kompresör, kazan daireleri, hidroforlar, vinçler, caraskallar gibi bir çok iş ekipmanlarının periyodik muayenesini yaptırmaktadır. Bununla beraber akreditasyonu olan muayene kuruluşları hizmet kalitesi açısından öne çıkan firmalardır.

Çorlu Periyodik Kontrol Firmaları

Çorlu periyodik kontrol firmaları, Türkak akreditasyonu yönünden değerlendirilmeli ve seçilmelidir. Türkak tarafından belirli periyotlarda denetimi yapılan muayene kuruluşları dokümantasyon ve saha ölçüm ve kontrol hizmetleri yeterli görülerek akreditasyonu sağlanır. Bu da muayene firması hizmeti almak isteyen şirketler için kalite kriteri olarak görülmelidir.

Norm Muayene Çorlu Periyodik Kontrol

Norm Muayene Çorlu periyodik kontrol hizmeti, bölgede kaliteli hizmet veren Türkak akreditasyonu olan bir A tipi muayene kuruluşudur. Sadece İstanbul değil Trakya bölgesi, Marmara bölgesi ve tüm Türkiye’de muayene hizmeti sağlayan Norm Muayene alt yapısı ile kaliteli hizmet anlayışını mühendislik yaklaşımıyla birleştirmiş bir muayene kuruluşudur.

Topraklama Ölçümü Çorlu Periyodik Kontrol

Tesislerin en önemli ihtiyaçlarından biri de topraklama ölçümleridir. Topraklama ölçümü Çorlu periyodik kontrol, genellikle yangınlara sebep olan elektrik tesisatının direncinin belirlenmesi ve kalitesinin değerlendirilmesi sürecidir. Yılda en az bir kez yapılması gerekli olan topraklama ölçümü yetkili mühendislerimizce yapılır ve tarafınıza raporlanır.

Topraklama Ölçümü Yapan Firmalar Çorlu Periyodik Kontrol

Çorlu’da periyodik kontrol yapan firmaların verdiği hizmetlerden biri de topraklama ölçümüdür. Bu hizmetin Elektrik Mühendisleri ya da Elektrik Elektronik Mühendisleri tarafından verilmesi gerekmektedir. Topraklama dışında jeneratör, ana ve tali pano kontrolleri, kaçak akım röle testi, paratoner gibi diğer elektrik tesisatı elemanlarının da muayenesi yapılmaktadır.

Yangın Tesisatı Periyodik Kontrolü Çorlu Periyodik Kontrol

Çorlu Periyodik Kontrol

Çorlu Periyodik Kontrol

Yangın tesisatı periyodik muayenesi yılda en az bir kez iş sağlığı ve güvenliği kanununa göre yapılması zorunludur. Yangın tesisatı periyodik kontrol sürecinde yangın performans testi, sprinkler, yangın dolapları ve diğer tesisat elemanlarının kontrolü gerçekleştirilir. Gerçekleştirilen kontroller sonunda değerlendirmeler tarafınıza yetkili imzalı bir şekilde iletilir.

Havalandırma Tesisatı Periyodik Kontrol Çorlu Periyodik Kontrol

Çorlu havalandırma tesisatı periyodik kontrol sürecinde özellikle menfezlerin ölçümü, klima santrallarından ölçümlerin yapılması gereklidir. Havalandırma tesisatı iş yerlerindeki havanın tazeliği açısından kontrolünün yapılması gerçekleştirilmelidir.

Raf Periyodik Kontrolü Çorlu Periyodik Kontrol

Endüstriyel raflar, iş ekipmanları arasında yer aldığından ve firmalarda özellikle risk teşkil ettiğinden kaynaklı olarak periyodik olarak kontrol edilmesi gereklidir. Depolama raflarının yükleme boşaltma prosedürünün kontrolü, rafların fiziksel durumu, sehim-hasar durumları, montaj uygunluğu gibi bir çok etmenin periyodik kontrol sürecinde gözlemlenen kriterlerdendir.

İş Makinesi Periyodik Kontrol Çorlu Periyodik Kontrol

İnşaat sektöründe kullanılan iş makinalarının periyodik kontrolü iş sağlığı ve güvenliği kanununa göre yılda en az bir kez yapılması yasal olarak zorunludur. Bu vesile ile ekskavatörler, beton-şap makineleri, kazıcı, yükleyici gibi bir çok iş makinesi türünün periyodik kontrolü risk değerlendirmesi ile en az yılda bir kez periyodik muayenesinin gerçekleştirilmesi gereklidir.

8 cevaplar
 1. Ayşe Nazlı Askılı
  Ayşe Nazlı Askılı says:

  Çorlu da yeni devraldigimiz atölyemizde bulunan kompresörü muayene ettirmemiz gerekiyor. 1 hava tanki kompresör icin Çorlu ya gelir misiniz?

  Cevapla
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Merhaba Ayşe Hanım; Norm Muayene Mühendislik olarak Türkiye’nin her yerine hizmet vermekteyiz. Çorlu Periyodik Kontrol kapsamında atölyenizde bulunan kompresörün periyodik kontrol muayenesi için teklif hazırlama sorumlusu arkadaşımız sizlere kompresör periyodik kontrol ve muayene teklifi hazırlayıp gönderecekler. Periyodik kontrol teklifini onaylayıp gönderdikten sonra arkadaşlar sizlerle görüşüp periyodik muayene için randevu oluşturacaklar.

   Çorlu Periyodik Kontrol hizmetleri için; Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Cevapla
 2. Cemal Kaya
  Cemal Kaya says:

  İyi günler, topraklama ölçümü yaparken hangi yöntemi kullaniyorsunuz? Ölçüm yaparken Kullandığınız cihazları kalibre ettiriyor musunuz?

  Cevapla
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Çorlu Periyodik Kontrol kapsamında Topraklama ölçümü yaparken; toprağa ulaşmanın zor olduğu yerlerde çevrim empedansı yöntemini kullanmaktayız. Genellikle priz ve makineler bina içerisinde bulunduğundan toprağa ulaşmak zor olmaktadır. Paratonerin muayene klemensinden yapılacak olan ölçümlerde 2 kazıklı ölçüm yöntemini kullanmaktayız.
   Ölçüm cihazlarımızı yılda en az 1 defa Türkak’tan akredite laboratuvarlarda kalibre ettirmekteyiz. Ayrıca cihazlarımızın 3 aylık periyotlarla referans cihazlarımızla doğrulamalarını gerçekleştirmekteyiz.

   Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Cevapla
 3. Nazlı Ebru Kurum
  Nazlı Ebru Kurum says:

  Merhaba, Çorlu da bulunan fabrikamızda iki adet paratoner vardır. Çorlu periyodik kontrol islerini de yapıyor musunuz? Covid-19 a karşı aldığınız tedbirler nelerdir? Fabrikamıza gelmeden önce aldığınız önlemlerden emin olmak isteriz. Dönüşlerinizi bekler iyi çalışmalar dilerim…

  Cevapla
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Merhaba Nazlı Hanım; Çorlu Periyodik Kontrol işlerini yapıyoruz. Bu kapsamda fabrikanızda bulunan 2 adet paratoner için paratoner periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmeti ile ilgili olarak fiyat teklifi tarafınıza gönderilecek. Teklifi onayladıktan sonra Çorlu Periyodik Kontrol işleri kapsamında paratoner periyodik kontrol hizmeti için fabrikanıza elektrik elektronik mühendisi arkadaşımız yönlendirilecektir. Covid-19 kapsamında aldığımız tedbirleri internet sitemizde yayımlayarak siz değerli müşterilerimizi bilgilendirmeye amaç edindik. Sizlerin ve çalışanlarınızın güvenliği ve sağlığı bizim için herşeyden daha önemlidir.

   Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Cevapla
   • Nazlı Ebru Kurum
    Nazlı Ebru Kurum says:

    Paratoner periyodik kontrol teklifiniz geldi teşekkür ederim. Bilgilendirme ve ilgi için de teşekkür ederim. Teklifiniz değerlendirilince iletişime geçeceğiz. Kolay gelsin

    Cevapla
    • normmuayene
     normmuayene says:

     Merhaba Nazlı Hanım; Çorlu Periyodik Kontrol kapsamında yaptırmak istediğiniz Paratoner Periyodik Kontrolü ve muayenesi ile ilgili teklif hazırlama mühendisi arkadaşımız sizle telefonla görüşmüş, ve gerekli teknik bilgileri aldıktan sonra tarafınıza Çorlu Periyodik Kontrol kapsamında yapılması gereken Paratoner Periyodik Kontrol teklifini iletmiştir.

     Paratoner Periyodik Kontrolünüzü Norm Muayene firmasına yaptırarak geceleri rahat uyuyabilirsiniz.

     Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

     Cevapla

Cevapla

Yorum katmak ister misiniz?
Fikriniz Bizim İçin Önemli!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir