Çerkezköy Periyodik Kontrol ve Muayene

Çerkezköy Periyodik Kontrol ve Muayene

Çerkezköy Periyodik Kontrol

Çerkezköy Trakya bölgesinin en önemli üretim bölgelerinden biridir. Trakya bölgesinin organize sanayi bölgesi olarak Çerkezköy bölgesi bir çok ulusal ve uluslararası firmaya ev sahipliği yapmaktadır. Bu firmalardaki yıllık yapılan iş ekipmanlarının periyodik kontrol süreci de bu firmalar için önem arz etmektedir.

Çerkezköy Periyodik Kontrol Yapan Firmalar

Periyodik kontrol hizmeti, bölge genelinde oldukça yüksek oranda talep edilmektedir. Çerkezköy periyodik kontrol yapan firmalar, iş yerlerinde bulunan kaldırma iletme ekipmanlarından Vinçler, Forkliftler ve diğer iş makinaları harici, basınçlı kaplardan kompresörler, hidroforlar, yangın ve havalandırma tesisatları en çok istenen muayeneler arasındadır.

Çerkezköy Periyodik Kontrol Firmaları

Çerkezköy periyodik kontrol firmaları bölgenin ihtiyacını karşılayacak sayıda olması gerekmektedir. Özellikle Türkak akrediteli periyodik kontrol firmaları kaliteli hizmet verme açısından ayırt edici bir özellik olarak öne çıkmaktadır. İş hijyeni ölçümleri de bölgede talep edilen önemli ölçümlerden biridir. Çerkezköy periyodik kontrol firmaları bu noktada da hem fiyat hem de kapsam nedeniyle mevcut talebi karşılamadığından, bölge dışından da oldukça hizmet veren firma bu bölgede görülmeye başlanmıştır.

Norm Muayene Çerkezköy Periyodik Kontrol

Muayene sektöründe bir çok alanda hizmet veren Norm Muayene, sadece İstanbul’da değil, Türkiye’nin bir çok ilinde de hizmet vermektedir. Norm Muayene Çerkezköy periyodik kontrol hizmeti, sıklıkla bu bölgedeki firmalara verilen hizmetlerdendir. Norm muayene yetkili mühendislerince iş ekipmanlarının periyodik kontrolünde ve bunun tarafınıza raporlanması sürecinde kaliteli hizmet vermektedir.

Topraklama Ölçümü Çerkezköy Periyodik Kontrol

Tesislerin en önemli ihtiyaçlarından biri de topraklama ölçümleridir. Özellikle OSB’lerde bulunan bir çok eski tesisin, elektrik tesisatların da ciddi sıkıntılar çıkabilmektedir. Topraklama ölçümü Çerkezköy periyodik kontrol, bir çok işletmenin her sene yaptırmak zorunda olduğu ölçümlerdir. Elektrik kaçaklarının tespitinde ve panoların termal kamerayla ölçümünde topraklama ölçümü Çerkezköy Periyodik Kontrol açısından büyün önem arz etmektedir.

Topraklama Ölçümü Yapan Firmalar Çerkezköy Periyodik Kontrol

Topraklama ölçümü hizmetinin Elektrik Mühendisleri ya da Elektrik Elektronik Mühendisleri tarafından verilmesi gerekmektedir. Ayrıca bu mühendislerin Elektrik Mühendisleri Odasında aldıkları topraklama ölçümüne ilişkin eğitim sertifikaları olması gerekir. Topraklama ölçümü yapan firmalar Çerkezköy periyodik kontrol olarak ta hizmet vermekle birlikte, hizmet veren firmaların bu konudaki yetkinliğinin olması çok önemlidir. Özellikle sahada yapılan kontrollerin değerlendirilmesi ve müşterilerin doğru şekilde yönlendirilmesine ilişkin tecrübeli elektrik mühendislerinin muayene firmalarının kalitesini öne çıkaran kriterlerden biridir.

Yangın Tesisatı Periyodik Kontrolü Çerkezköy Periyodik Kontrol

Şirketlerin hemen tamamının tesislerinde ya da fabrikalarında yangın tesisatı bulunmaktadır. Yangın tesisatlarının da senede bir kez İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliğine göre kontrolünün yapılması gerekir. Yangın tesisatı periyodik kontrolü Çerkezköy periyodik Kontrol kuruluşlarınca da karşılanmaktadır. Yangın tesisatı periyodik kontrolü özellikle iş yerlerinde bulunan çalışanların iş sağlığı ve güvenliği açısından yaptırılması önemlidir. Ayrıca kontrollerin yetkili ve alanında uzman mühendislerimizce yapılmakta ve tarafınıza raporlanmaktadır.

Havalandırma Tesisatı Periyodik Kontrol Çerkezköy Periyodik Kontrol

Çerkezköy havalandırma periyodik kontrol ve muayenesi, özellikle iş yerlerinde bulunan çalışanların sağlığı ve güvenliği açısından önem arz etmekte olup, menfezlerin hava akış hızı ve tesisattaki havanın sürekliliğinin kontrolü sürecini kapsamaktadır.

Raf Periyodik Kontrolü Çerkezköy Periyodik Kontrol

Endüstriyel Rafların Periyodik Kontrolü Çerkezköy Periyodik Kontrol ise uzun zamandır ihmal edilmiş bir kontrol olarak karşımıza çıkıyor. Oysa rafların hasar görmesi ve montajının uygun yapılmamış olması çalışanlar açısından bir çok güvenlik riskini de beraber getirmektedir. Bu yüzden rafların güvenli yükleme boşaltma yapılması, güvenli palet boşlukları gibi çeşitli etmenlerin kontrol edilmesi elzemdir. Rafların statik taşıma kapasite raporu hizmetini de Norm Muayene uzman ekibiyle sizlere sağlamaktadır.

İş Makinesi Periyodik Kontrol Çerkezköy Periyodik Kontrol

Çerkezköy iş makinelerinin periyodik kontrollerinde daha çok inşaat alanında kullanılan mobil vinç, hidrolik kazıcı yükleyici, beton transmikseri gibi araçlarıdır. İş makinelerinin periyodik muayeneleri yılda en az bir kez yapılması gereklidir. Bunun yanında kontrol personeli yaptığı risk değerlendirmesi ile söz konusu ekipmanın çalışma ortamı ve sıklığına göre bu periyodu kısaltabilmektedir. Siz de iş makineleri periyodik kontrollerini yaptırarak önlemini alınız.

2 cevaplar
 1. Cihan Ali Aksak
  Cihan Ali Aksak says:

  Çerkezköy de faaliyet göstermekteyiz. Çerkezköy periyodik kontrol işlerini gerceklestiriyor musunuz? Bir adet perdah makinemiz var. Perdah makinesinin periyodik kontrolünü yapiyor musunuz? Yapıyorsanız bu makineler için hangi standartları baz aliyorsunuz? Akredite bir kuruluşsunuz. Perdah makinesi için TURKAK akreditasyon veriyor mu bilmiyorum. Bu konularda desteğinizi bekliyorum. İyi çalışmalar…

  Cevapla
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Merhaba Cihan Bey; Çerkezköy Periyodik Kontrol ve Muayene işleri kapsamında perdah makinenizin periyodik muayenesini yapmaktayız. Perdah makinesi periyodik kontrolü TÜRKAK Akreditasyonu kapsamında yapılan bir işlem değildir.
   Çerkezköy Periyodik Kontrol ve Muayene işleri kapsamında diğer ekipman ve tesisatlarının periyodik kontrol ve muayeneleri için Detaylı bilgi almak için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Cevapla

Cevapla

Yorum katmak ister misiniz?
Fikriniz Bizim İçin Önemli!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir