ATAŞEHİR PERİYODİK KONTROL

ATAŞEHİR PERİYODİK KONTROL

AtaşehirPeriyodik Kontrol

Ataşehir bölgesi, sanayi kuruluşlarından ziyade daha çok yüksek rezidanslar ve alışveriş merkezleriyle öne çıkmaktadır. Bu nedenle Ataşehir periyodik kontrol, daha çok rezidans işleticileri ve küçük çaplı sanayi kuruluşlarının gündeminde olan bir çalışma olarak karşımıza çıkmaktadır. Gecekondu mahallelerinin yoğunluğu ve daha çok üst gelir sınıfının yaşam alanlarının fazlalığı, konut kesiminin periyodik kontrol ihtiyacını öne çıkarmaktadır. Ataşehir periyodik kontrol faaliyetleri de bu kapsamda değerlendirilmesi gerekmektedir. Dolayısıyla yangın tesisatı periyodik kontrol, topraklama ölçümü, paratoner periyodik kontrol, jeneratör periyodik kontrol, havalandırma tesisatı periyodik kontrol, platform periyodik kontrol, asma iskele periyodik kontrol, kalorifer kazanı periyodik kontrol, hidrofor periyodik kontrol Ataşehir periyodik kontrol için en çok tercih edilen periyodik kontrol hizmetleridir. Küçük tekstil atölyelerinde bulunan makine tezgahı periyodik kontrol de Ataşehir periyodik kontrol hizmetleri için önem arz eden başka bir periyodik kontrol hizmetidir.

Ataşehir Periyodik Kontrol Yapan Firmalar

Ataşehir periyodik kontrol yapan firmalar için çok cazip gelmemektedir. Çünkü periyodik kontrol, periyodik kontrol yapan firmalar tarafından daha çok kaldırma iletme ekipmanları, basınçlı kaplar gibi sanayi kuruluşlarında yer alan ekipmanların periyodik kontrolü olarak düşünülmektedir. Ancak Rezidans ve toplu konut sitelerinde bu periyodik kontrolü yapılan ekipmanlardan ziyade, topraklama ölçümü periyodik kontrol, yangın tesisatı periyodik kontrol, havalandırma tesisatı periyodik kontrol, paratoner periyodik kontrol, asma iskele periyodik kontrol daha çok yapılan periyodik kontrol yapılan işlerdir. Ataşehir periyodik kontrol yapan firmalar bu periyodik kontrol işlerine daha fazla önem vermelidirler.

Ataşehir Periyodik Kontrol Firmaları

Ataşehir periyodik kontrol firmaları sayı olarak Türkiye geneline göre fazla değildir. Bu bölgeye daha çok ilçe dışından gelen periyodik kontrol yapan firmalar hizmet vermektedir. Bunun esas nedeni bölgede çok fazla sanayi kuruluşunun olmamasıdır. Bununla birlikte Ataşehir periyodik kontrol firmaları için çok fazla yatırım yapılması gereken nish periyodik kontrol hizmetlerinin yapılabileceği bir ortam sunmaktadır. Ataşehir periyodik kontrol firmaları bunun şu an için farkında olmasa da, yakın gelecekte bir çok periyodik kontrol yapan firmalar bu bölgenin önemini kavrayacaktır.

Norm Muayene Ataşehir Periyodik Kontrol

Norm Muayene, periyodik kontrol konusunda, sadece periyodik kontrol yapan bir firma olmayıp çoğu tesis ve kuruluşta periyodik kontrol yapılması gerekirken, yetkililer tarafından yapılması ihmal edilen birçok periyodik kontrol içinde farkındalık oluşturan bir firmadır. Norm Muayene Ataşehir periyodik kontrol faaliyetlerinde de böyle bir yol izlemektedir. Sanayi kuruluşlarının yanında, rezidanslar ve konut siteleri için hayatı önem arz eden yangın tesisatı periyodik kontrol, havalandırma tesisatı periyodik kontrol, paratoner periyodik kontrol gibi gri alanda kalmış periyodik kontrol faaliyetleri Norm Muayene’nin Ataşehir periyodik kontrol hizmetlerinde önemsediği faaliyetlerdendir.

Topraklama Ölçümü Ataşehir Periyodik Kontrol

Ataşehir topraklama ölçümü Ataşehir periyodik kontrol hizmetlerinin en önemli unsurlarından biridir diyebiliriz. Çünkü bu bölgede binlerce insan aynı yaşam alanında beraber yaşamaktadır.Elektrik tesisatlarını güvenliği bu açıdan çok kritik bir önem arz etmektedir. Yetkili ve yetkin akredite olmuş elektrik elektronik mühendislerinin topraklama ölçümü Ataşehir periyodik kontrol için daha fazla hassasiyet göstermeleri gerektiği açıktır.

Topraklama Ölçümü Yapan Firmalar Ataşehir Periyodik Kontrol

Topraklama ölçümü, her elektrik bilgisi ve elektriksel uygulamaları yapan kişilerin yapabileceği bir periyodik kontrol işi değildir. Özel hesaplamalar ve farklı parametrelerin dikkate alınması gereken bir işlemdir. Yaşam alanlarının yoğun olduğu bu bölgede, topraklama ölçümü yapan firmalar Ataşehir periyodik kontrol hizmetleri olarak daha fazla yetkinliğe sahip, TÜRKAK’tan akredite firmalar olmalıdır.

Yangın Tesisatı Periyodik Kontrolü Ataşehir Periyodik Kontrol

Yangın tesisatları Ataşehir İlçesinde özellikle çok katlı yaşam alanlarında önemli bir yer tutmaktadır. Yangın tesisatı periyodik kontrolü Ataşehir periyodik kontrol faaliyetleri arasında güvenlik açısından çok hassas bir konumdadır. Bu bölgede oldukça büyük yapılar vardır. Her katta çok fazla yangın dolabı ve bir rezidansta bazen binlerce sprinkler başlığı yer almaktadır. Yine binaların altında dev yangın pompaları bulunmaktadır. Bu kadar karmaşık sistemlerin bulunduğu bölgede, yangın tesisatı periyodik kontrolü Ataşehir periyodik kontrol olarak, yangın alanında çok fazla tecrübeye sahip firmalar tarafından yapılması gerekmektedir.

Havalandırma Tesisatı Periyodik Kontrol Ataşehir Periyodik Kontrol

Havalandırma sistemleri insan sağlığı açısından diğer tesisatlar kadar önemlidir. Koronavirüs ortamından dolayı solunan havanın eskiye göre daha steril olması gerekmektedir. Havalandırma sistemlerinin sık olarak periyodik kontrole tabi tutulması gerekmektedir. Havalandırma tesisatı periyodik kontrol Ataşehir periyodik kontrol faaliyetlerinde önemli bir yer tutmaktadır. Yaşam alanlarının oldukça fazla olması bunun en önemli nedenidir.

Raf Periyodik Kontrolü Ataşehir Periyodik Kontrol

Ataşehir bölgesi daha çok büyük alışveriş merkezleri ile büyük marketlerin bulunduğu yerlerdendir. Perakende zincirlerinin en çok ihtiyaç duyduğu şey ise depolama alanlarıdır. Raf periyodik kontrolü Ataşehir periyodik kontrol faaliyetleri içerisinde, diğer periyodik kontrol faaliyetleri ile beraber önemli bir yer edinmiştir. Norm Muayene Raf periyodik kontrolü Ataşehir periyodik kontrol için uluslararası standartlarda lojistik depolarının tercih ettiği raf periyodik kontrolü sistemlerini içerecek şekilde sunulmaktadır.

Kule Vinç Periyodik Kontrol Ataşehir Periyodik Kontrol

Ataşehir çevre yolundan geçen herkesin görebildiği gibi bir çok dev inşaata ev sahipliği yapan bir bölgedir. Dolayısıyla inşaatların olmazsa olmazı olan kule vinçler her taraftan görülebilmektedir. Peki kule vinç periyodik kontrol Ataşehir periyodik kontrol faaliyetleri içerisinde nasıl değerlendirilmelidir. Kule vinç periyodik kontrolü, akredite olan firmalar tarafından tekin makine mühendisleri tarafından yapılmalıdır. Zamanından ve düzenli olarak yapılmayan periyodik kontrol faaliyeti, çalışanların ve çevrenin güvenliğine zarar verebilmektedir.

2 cevaplar
 1. Asya Avcı
  Asya Avcı says:

  Merhaba, Atasehir’de iki bloğu olan bir siteyiz. Sitemizde 2 tane paratoner mevcut. Sitenin yonetimini yeni devraldik. Bu paratonerlerin kontrollerini yaptirmak zorundamiyiz. Ya da yaptirmamizin faydasi ne olacaktır? Bu konuda bize rehber olursaniz cok sevinirim. Iyi çalışmaları.

  Cevapla
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Merhaba Asya hanım,
   6331 sayılı İş Kanunu Kapsamında çıkarılan “İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği” kapsamında “Paratoner Periyodik Kontrolü” yasal zorunluluk haline getirilmiştir.Paratonerlerin konutlarda olması bu zorunluluğu ortadan kaldırmamaktadır.
   Paratoner; yıldırım darbelerini toprağa aktarmayı amaçlayan araçlardır.Yıldırım düşmesi sonucunda yapıda bulunan makineler,elektronik aletler,elektrik panoları zarar görebilir,yangın çıkabilir veya can kaybı meydana gelebilir.Bu yüzden yıldırım darbelerinin en kısa sürede toprağa iletilmesi gerekmedir.Kullanmış olduğunuz paratonerler kurulu oldukları yapıyı korumakla beraber etki alanında kalan çevredeki canlı ve cansız varlıkları da korumaktadır.
   Yıldırımdan korunma tesisinin koruma kapasitesi kesinlikle tesisi tasarlayan ve kuranın sorumluluğundadır.Paratonerin kurulumunda risk analizi yapılıp projelendirilmesi çok önemlidir.
   Periyodik kontrollerde yapıda bulunan paratoner tesisatının standartlara uygun olarak dizayn edilip edilmediğinin kontrolü yapılmaktadır.
   Bu kontrollerde 4 ana başlık vardır;
   1-)Koruma borusunun kontrolü
   2-)İndirme iletkenlerinin kontrolü
   3-)Muayene klemensinin kontrolü
   4-)Topraklama tesisatının kontrolü
   4 ana başlık altında yapılan kontrollerin bir çok alt başlığı bulunmaktadır.Paratoner kontrolü uzmanlık gerektiren bir konudur ve bu konuda sizlere daha çok yardımcı olmayı isteriz.

   Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Cevapla

Cevapla

Yorum katmak ister misiniz?
Fikriniz Bizim İçin Önemli!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir