Tekirdağ Periyodik Kontrol

Tekirdağ Periyodik Kontrol

Tekirdağ Periyodik Kontrol

Tekirdağ Periyodik Kontrol

Tekirdağ, sanayi ve iş gücü bakımından Trakya bölgesinin en önemli yerlerinden biridir. Üretim ve iş gücü kapasitesi bakımından gelişimini arttıran burada yer alan firmalar için en önemli konulardan biri de iş yerlerinde bulunan iş ekipmanlarının periyodik kontrolleridir. Periyodik kontroller yılda en az bir kez yapılması yasal olarak zorunlu hale gelmiştir. Bu durum da İş sağlığı ve güvenliği konusunda sorumluluklarını yerine getiren ve bilinçli olan firmaları harekete geçirmiştir.

Tekirdağ Periyodik Kontrol Yapan Firmalar

Periyodik kontrol hizmeti, bölgede yoğun olarak talep edilen bir hizmettir. Özellikle iş sağlığı ve güvenliği konularından bilinçli olarak istenen bu hizmet, firmalarda bulunan iş ekipmanlarının çalışanlar için risk değerlendirmesi yapılarak, risk teşkil eden ekipmanların test edilmesi, standartlara uygun çalışıp çalışmadığının belirlenen kriterlere göre gözlemlenmesi, kontrol edilmesi ve tarafınıza raporlanması şeklindedir.

Tekirdağ Periyodik Kontrol Firmaları

Tekirdağ ve Trakya bölgesinde yer alan kontrol firmaları arasında, özellikle akreditasyon konusu firmalar arasında seçim kriterlerini belirlemek açısından mühimdir. Bu yüzden Türkak akreditasyonu kontrol yapan firmalar arasından daha kaliteli hizmet alabilme açısından göz önünde bulundurulması gereken hususlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Norm Muayene Tekirdağ Periyodik Kontrol

Muayene sektöründe bir çok alanda hizmet veren Norm Muayene, sadece İstanbul’da değil, Türkiye’nin bir çok ilinde de hizmet vermektedir. Norm Muayene olarak, iş ekipmanlarının periyodik kontrolleri uzman mühendislerce yapılmakta olup, tarafınıza yetkili imzalı bir şekilde ulaştırılır. Tekirdağ ve tüm Trakya bölgesine hizmet veren Norm Muayene olarak kaliteli hizmet anlayışını, mühendislik yaklaşımı ve tecrübesiyle birleştirmiştir.

Topraklama Ölçümü Tekirdağ Periyodik Kontrol

Topraklama ölçümü, her iş yeri için çok önemlidir. Elektrik özellikle gelişen sanayi ile birlikte bilinçli olarak kullanılması gerektiği iş dünyası açısından anlaşılır olmuştur. İş sağlığı ve güvenliğini bilinçli olarak çalışanlara aktarılması ve hayata geçirilmesinin gerekli bir konu olduğu anlaşılmıştır. Bu yüzden elektrik tesisatı olan her iş yerinin topraklama ölçümü yapılarak elektrik tesisatı kontrolü ve topraklama direnci ölçülerek kalitesi değerlendirilir ve kontrolü gerçekleştirilir.

Topraklama Ölçümü Yapan Firmalar Tekirdağ Periyodik Kontrol

Uzman Elektrik Mühendisleri ya da Elektrik Elektronik Mühendisleri tarafından yapılan topraklama ölçümleri, iş yerlerinde yetkili mühendislerce ana ve tali pano kontrolleri, kaçak akım röle testi gibi diğer testlerle birlikte yapılabilmektedir. Bu noktada tecrübeli mühendislerce Norm Muayene tarafından yapılan topraklama direnç ölçümleri periyodik kontrollerin olmazsa olmazlarındandır.

Yangın Tesisatı Periyodik Kontrolü Tekirdağ Periyodik Kontrol

Fabrikalarda ve tesislerde bulunan yangın tesisatları olası yangın durumlarda görevini yerine getirmesi açısından yıllık olarak en az bir kez kontrol edilmesi gerekli ve son yönetmelik ve standartlara göre çalışıp çalışmadığı görülmelidir. Özellikle son yıllarda değişen yangın yönetmeliği, firmaların yangın tesisatlarında güncellemeye gitmesi gerektiğini göstermiştir. Yangın tesisatı firmalarda bulunan diğer bir çok iş ekipmanının kullanımını da etkilemektedir. Çünkü yangın sırasında kaçış yolları, sprinklerin çalışma yöntemi ve prensibi, rafların güvenli kullanımı gibi bir çok etmeni etkileyen yangın tesisatı bu denli öneme sahip olması periyodik kontrollerinin özenli ve kaliteli yapılmasını zorunlu hale getirmiştir.

Havalandırma Tesisatı Periyodik Kontrol Tekirdağ Periyodik Kontrol

Havalandırma santralleri ve menfez ölçümlerinin gerçekleştirildiği bu periyodik kontrol hizmetinde özellikle havalandırma kalitesinin değerlendirilmesi iş yerlerinde bulunan çalışanların sağlığı ve güvenliği açısından çok önemli bir yere sahiptir. Özellikle taze havanın değişim katsayısı gibi, insanların hayat kalitesini çok etkileyen havalandırma tesisatının yıllık olarak en az bir kez periyodik kontrol muayenesinin yapılması gereklidir.

Rafların Periyodik Muayenesi Tekirdağ Periyodik Kontrol

Periyodik kontrol, İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği kapsamında endüstriyel depolama raflarının periyodik kontrollerinin gerçekleştirilmesi ve güvenli yükleme boşaltma prosedürlerinin oluşturulması her firmanın yaptığı işlemlerdendir. Depolama rafları, arşiv rafları, mezanine katlı raflar gibi, kullanım çeşidine göre değişen rafların muayenesinde standartlara uygun olarak uzman mühendislerce periyodik kontroller yapılarak tarafınıza yetkili imzalı bir şekilde iletilir.

İş Makinesi Periyodik Kontrol Tekirdağ Periyodik Kontrol

Tekirdağ bölgesinde ve Trakya bölgesinde özellikle inşaat ve yapı sektöründe kullanılan iş ekipmanları kapsamında bulunan iş makinalarının periyodik kontrollerinin çalışma yoğunluğu ve risk analizi de göz önüne alınarak yılda en az bir kez kontrolünün yapılması gereklidir. İş makinelerinin mekanik kontrolleri ve fonksiyon testleri yapılarak uzman mühendislerce değerlendirilerek gerçekleştirilen periyodik kontrol ve muayeneler Norm Muayene tarafından tecrübe ile sizlere kalite, mühendislik anlayışı ile ulaştırılır.

4 cevaplar
 1. Bayram Akgün
  Bayram Akgün says:

  Merhaba, firmamız için elektrik iç tesisat muayenesi yaptırmak istiyorum. Ancak biraz eksiklerimiz var sizleri davet etmeden yapmamız gereken hazırlıklar var mı

  Cevapla
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Merhaba Bayram Bey; Tekirdağ Periyodik Kontrol Kapsamında firmanızda yaptıracağınız elektrik iç tesisat muayenesi için Norm Muayene tarafından kontroller yapıldıktan sonra tarafınıza gönderilecek raporda belirtilen eksikliklerinde giderilmesi için en kısa sürede randevu almanız gerekmektedir. Norm Muayene elektrik iç tesisat ve topraklama ölçğmlerini yaptıktan sonra sizlerin tadilat yapması daha uygun olacaktır.

   Tekirdağ Periyodik Kontrolleri kapsamında yapılacak olan elektrik iç tesisat muayenesi ve topraklama ölçümleri için; Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Cevapla
 2. Can Yağız
  Can Yağız says:

  Tekirdağ da bulunan depomuzda bazı kontroller yaptıracağız. Raf periyodik kontrolü yapiyormusunuz? İş güvenliği ve sağlığı açısından baktığıniz kriterler neler? İlk önceliğimiz şu an için raf periyodik kontrolü ama havalandırma, elektrik ve yangın tesisatı periyodik kontrolünü de yaptıracağız. Tekirdağ bölgesine keşif için geliyor musunuz?

  Cevapla
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Merhaba Can Bey; Tekirdağ Periyodik Kontrol kapsamında deponuzda bulunan Endüstriyel Rafların Periyodik Kontrolünü Yapmaktayız. Rafların periyodik muayenesi TS EN 15635 standartlarına göre yapılmaktadır. Muayene esnasında standart bazında tüm rafların ayaklar, traversler, çaprazlar, ara bağlantılar ve proje yerlesimine göre sırasıyla rafların eksen kaçıklığı, bağlantı bileşenlerinin durumu, kaynak yüzey durumları, palet yükleme pozisyon uygunlukları, uyarı-kapasite levha kontrolü, raf kurulum montaj kontrolü, PRSES ( Raf Güvenliğinden Sorumlu Personel) ataması, raf çeşidine göre korkuluk ve merdiven kontrolleri, yapısal kontroller gibi kontrol kriterlerine göre muayene yapılmaktadır. Raf taşıma kapasite belirleme çalışması periyodik muayene sırasında yapılmamaktadır. Raf taşıma kapasite raporu için ayrıca ayak ve travers detayı alınarak hazırlanır.
   Tekirdağ Periyodik Kontrol Kapsamında Raflarınızın Periyodik Kontrolünü yapmak için sizlere hizmet vermek isteriz.

   Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Cevapla

Cevapla

Yorum katmak ister misiniz?
Fikriniz Bizim İçin Önemli!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir