Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz Nelerdir?

İşletmelerde kullanılan çeşitli araçların, her türlü kaldırma işlemi yapan ekipmanların, basınçlı sistemlerin, işçi güvenliği ve işçi sağlığı açısından düzenli olarak kontrol yapılması zorunludur. Bu kontroller İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği tüzüğüne göre yapılmalıdır. Bu kontroller için yetkilendirilmiş çeşitli kuruluşlar vardır. Bu kuruluşlar kalite belgelerine sahiptir ve muayene için yetkilidirler. Firmalar yetki belgesine sahip olan firmalardan istediklerini seçerek hizmet alabilirler. Yazının devamında işlem süreci hakkında daha fazla bilgi alabileceğiniz gibi Norm Muayene olarak 0212 438 32 18 nolu telefon numarasından bizlere ulaşabilirsiniz

Hizmet kapsamında 6331 sayılı kanunda belirtilmiş olan, işçi sağlığı ve iş güvenliği için, çalışan ekipmanların sağlık ve güvenlik şartları bakımından kontrollerinin yapılmasıdır. Bunun için Türkak akreditasyonu bulunan kuruluşları uluslararası standartlara uygun olarak kontrolleri yapmaktadır. Kontroller sırasında ekipmanlar ile ilgili uygunsuzluklar belirlendiğinde, eksikliklerin en hızlı şekilde tamamlanması, mal ve can güvenliği açısından önemlidir. Belirlenen eksiklikler giderildikten sonra ek kontroller yapılır ve tüm ekipman yeniden gözden geçirilir.

Periyodik Kontrol Süreleri

İlgili yönetmelik gereği kontrol süreleri belirlenmektedir. Periyodik kontrol zaman aralığı belirtilmemiş ekipmanlar için, imalatçının belirlediği zaman aralıklarında bu işlem yapılmalıdır kontrolleri yapılmalıdır. İmalatçı tarafından da belirlenmiş bir süre bulunmadığında, çalışılan iş ortamının koşulları, ekipmanların kullanım oranı gibi faktörler göz önünde bulundurularak kontrol süreleri belirlenir. Kontrol süreleri yönetmelikte herhangi bir süre belirtilmesi yapılmadıysa bir yılı aşmamasına özen gösterilir.

Kaldırma ve İletme Makinalarının Periyodik Kontrolü

İş Makinalarının Periyodik Kontrolü

elektrik panosu

Elektrik Tesisat Muayenesi

Havalandırma ve Klima Tesisatı ve Yangın Tesisatı Periyodik Kontrolü

Basınçlı Kapların Periyodik Kontrolü

buhar kazanı

Kazan Dairesi Uygunluk Muayenesi

2 cevaplar
 1. GÖKHAN
  GÖKHAN says:

  istanbulda bulunan firmamızda beton mikseri muayenesi yaptıracaktık. Bir türlü bulamadık, bir arkadaşım senin işini çözse çözse
  NORM MUAYENE çözer aradık norm muayene yi muayenelerimizi güvenli ve kontrollü bir şekilde çözdüler.
  TEŞEKKÜRLER NORM MUAYENE

  Cevapla
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Merhaba Gökhan Bey; bu güzel iltifatlarınız bizleri çok mutlu etti. Norm Muayene olarak Türkiyenin her yerine hizmet vermekteyiz. Beton mikseri Periyodik Kontrol raporumuz alanında uzman makine, elektrik mühendisleri tarafından güncel standart ve yönetmeliklere göre hazırlanmış Türkiye de alanında tek beton mikseri periyodik kontrol formudur.

   Norm Muayene Mühendislik olarak yaptığımız işin insan hayatı ve güvenliği için ne kadar güvenli olduğunun farkındayız. Şirketimizin merkezine periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetlerinin kalitesini alarak hem muayene personelinin kalifikasyonunu artırmakta, hemde NormDijital yazılımı ile raporlama süreçlerinin daha hızlı yürütülmesini ve sizlerin bütün süreçleri şeffaf bir şekilde kontrol etmesini amaçlamaktayız.

   Beton mikseri periyodik kontrol hizmetleri hizmetleri için; Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Cevapla

Cevapla

Yorum katmak ister misiniz?
Fikriniz Bizim İçin Önemli!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir