Kocaeli Periyodik Kontrol ve Muayene

KOCAELİ PERİYODİK KONTROL

KOCAELİ PERİYODİK KONTROL

Kocaeli Periyodik Kontrol ve Muayene

Aracınızın bakımı için tamirciye gidersiniz ve eğer aracınız ticari ise yılda bir defa muayenesini yaptırırsınız muayenesi için muayene kuruluşuna gidersiniz peki iş ekipmanlarızı muayene kuruluşlarına götürüyor musunuz tabii ki buna gerek yok çünkü tüm iş ekipmanları arabalarımız gibi taşınabilir ya da bir yerden bir yere götürebilir değildir Ancak iş ekipmanlarında bakımları ihtiyacı olduğu gibi yıllık muayenelerinin yapılması gerekir bu hem Kanuni bir zorunluluktur hem de çalışanlarımızı sağlığı işletmemizin güvenliği için gereklidir iş ekipmanlarınızın ve işletmenizin  Kocaeli periyodik kontrol ile güvenliğini sağlayabilirsiniz.

Kocaeli periyodik kontrol firmaları

Ülke sanayimiz de tuttuğu yer ve üretim tesisleri yadsınamaz olan Kocaeli ilimizde periyodik muayene konusunda hizmet veren firma sayısı yeterli değildir. Ancak çevre illerden de bu bölgede hizmet veren firmalar mevcuttur. Bu sayede ihtiyaç karşılanabilmektedir. bu alanda hizmet veren bağımsız Kocaeli periyodik kontrol firmaları yada Kocaeli merkezli olmayan muayene firmaları ihtiyacınız olan periyodik kontrolleri sağlayacaklardır.

Size hizmet sunacak olan Kocaeli periyodik kontrol firması iyi analiz edilmelidir.  Alanında uzman personelleri, geniş akreditasyon kapsamı ve size çözüm ortaklığı sunabilecek kapasiteye sahip olmaları istenilen özelliklerdir. bu şartların birçoğunu gözlem diyebileceğiniz türkak akreditasyon kapsamını firmanızdan isteyebilirsiniz. bu kapsamla firmanızın Türkaklı olup olmadığının ve hangi hizmetlerde haklı etti olduğunu öğrenirsiniz.

Norm Muayene Mühendislik firması

Şubelerinden bir tanesi Kocaeli’de bulunan ve bu bölgede hizmet veren norm muayene Mühendislik periyodik kontrol firması ile istediğiniz tüm hizmetleri karşılanabilir. Türkak akreditasyonuna sahip a tipi muayene kuruluşu olan norm muayene Mühendislik. İş ekipmanlarının, elektrik, yangın ve havalandırma tesisatlarının  periyodik muayenesi konusunda uzman personelleri ile hizmet vermektedir. Ekipman listenizi yada uygulanacak muayene hizmetlerini belirleyememeniz de problem değildir. Firmanıza gelerek bunları belirlemek de Norm Muayene Mühendislik firması personellerine size sunacağı hizmetlerdendir.

Topraklama periyodik Kontrol Kocaeli

Topraklama panoların, cihazların ve makinelerin belirlenen temas noktaları ile toprağa bağlı  elektrot  arasında iletken bir bağlantı kurma işlemidir.  Bu elektrot topraklama kazığı yada  topraklama levhası  benzeri  iletken bir parça olabilir. elektrot toprağa gömülerek toprak ile elektriksel bir bağlantı gerçekleştirir. Topraklamanın olmadığı yada yetersiz olduğu yerlerde toprağa aktarılamayan elektriksel yük insanlar yada makinalar üzerinden bir yol izler. Bu da elektrik çarpmalara ve makine hasarlarına yol acar. Topraklama periyodik Kontrol Kocaeli periyodik kontrol ile firmanızda ki topraklama siteminizin durumu hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Topraklama periyodik Kontrol Kocaeli periyodik kontrol firmaları topraklama ölçüm metodları için kalibrasyonu gerçekleştirilmiş cihazlar kullanırlar. Düzenli periyotlarla kalibre edilerek ölçüm hassasiyet geçekliliklerini koruyan bu cihazlar topraklama ölçümlerinin standartlara uygun yapılmasını sağlarlar. Topraklama ölçümlerinin sonuç raporuyla birlikte cihaz kalibrasyon bilgileri de muayene kuruluşundan istenilmelidir. Kalibrasyonu yapılmamış cihazlarla yapılan ölçümler geçersizdir.

Endüstriyel Raf Muayenesi

Minimal alanlarda harikalar ortaya koyan endüstriyel Raf sistemleri endüstrideki en büyük yardımcılarımızdır. Depolayacağımız malzeme tür ve boyutlarına göre çeşitlilik gösterirler Ancak çeşitlilik gösteren bütün bu rafların ortak noktaları muayene edilmelerinin gerekliliğidir Endüstriyel Raf Muayenesi ile raflarınızın eksikliklerinin tesbit etmek mümkündür. Gerekli standartla dahilinde gerçekleştirilen bu Muayenelerde uzman personeller görev alırlar.

İş makinesi kocaeli periyodik kontrol

İnsan gücünün yetmediği alanlarda enerji, , güç ve zaman kazanmanıza yarayan iş makineleri, birçok alanda kullanilirlar. Farklı kullanalim alanlarında farklı tiplerini görmek mümkündür.Her bir model ve tipin kendine özgü bir çalışma ve bakım  sistemi bulunur. Bu makinelerle ilgili bir ortak noktada periyodik muayenelerinin zorunlu oluşudur. İş makjnesi Kocaeli periyodik kontrol hizmeti iş makinelerimizin güvenli ve daha uzun ömürlü kullanımına yarayan bir hiZmrt olarak karşımıza çıkmaktadır.

2 cevaplar
 1. Abdullah Dağlı
  Abdullah Dağlı says:

  Kurduğumuz 2 cephe iskelesinin kontrolünü Norm Muayene’ye yaptırdık. Muayenelerden çok memnun kaldık. Gönderdikleri iskele raporları da çok net, anlaşılır. Kocaeli iline de hizmet verdikleri için çok teşekkür ederiz.

  Cevapla
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Merhaba Abdullah Bey; Kocaeli Periyodik Kontrol ve Muayene kapsamında yapmış olduğumuz iskele periyodik kontrolünden memnun etmeniz bizleride mutlu etmiştir. Norm Muayene olarak Türkiyenin her yerine hizmet vermekteyiz. İskele Periyodik Kontrol raporumuz alanında uzman inşaat, makine, elektrik mühendisleri tarafından güncel standart ve yönetmeliklere göre hazırlanmış Türkiye de alanında tek iskele kontrol formudur.

   Kocaeli Periyodik Kontrol ve Muayene Hizmetleri için Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Cevapla

Cevapla

Yorum katmak ister misiniz?
Fikriniz Bizim İçin Önemli!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir