Edirne Periyodik Kontrol

Edirne Periyodik Kontrol

Edirne Periyodik Kontrol

Edirne Periyodik Kontrol

Edirne ulusal ve uluslararası firmaların bulunduğu ve üretimin yoğun olduğu bölgelerden biridir. Özellikle ulusal ve uluslararası bu firmaların iş ekipmanlarının periyodik kontrol muayenesi önem arz etmektedir. Periyodik kontrollerin yapılmasında muayene firması seçerken Türkak akrediteli muayene kuruluşları öne çıkmaktadır.

Edirne Periyodik Kontrol Yapan Firmalar

Periyodik kontrol hizmeti için periyodik kontrol yapan firmalardan seçim yapmak için özellikle Türkak akreditesi önemli bir kriterdir. Türkak akreditesi olan muayene firmaları, Türkak tarafından düzenli olarak denetlenmektedir. Bu da kontrol yapan muayene kuruluşlarının hizmet kalitesini arttıran bir husustur.

Edirne Periyodik Kontrol Firmaları

Edirne periyodik kontrol firmalar, özellikle inşaat alanında olanlar için iş makineleri, fabrika ve üretim yapan yerler için ise, basınçlı kaplar (kompresör-hava tankı, hidrofor, genleşme tankı, kalorifer kazanı vb.), kaldırma iletme ekipmanlarında ise (Vinç, caraskal, forklift, platform vb.) gibi en çok aranan periyodik kontrol muayeneleri arasındadır.

Norm Muayene Edirne Periyodik Kontrol

Muayene sektöründe bir çok alanda hizmet veren Norm Muayene, sadece İstanbul’da değil, Türkiye’nin bir çok ilinde de hizmet vermektedir. Norm Muayene Edirne periyodik kontrol hizmeti, sıklıkla bu bölgedeki firmalara verilen hizmetlerdendir. Norm muayene yetkili mühendislerince iş ekipmanlarının periyodik kontrolünde ve bunun tarafınıza raporlanması sürecinde kaliteli hizmet vermektedir.

Topraklama Ölçümü Edirne Periyodik Kontrol

Topraklama direnci, elektrik tesisatlarında olan kaçaklardan kaynaklanan yangın vb. kazaların önüne geçilmesi açısından çok önemlidir. Topraklama ölçümü ile firmalar hem elektrik tesisatlarının sağlıklı çalışıp çalışmadığını ayrıca iş yerinde bulunan makinaların da güvenli çalışmasına olanak sağlamaktadır. Topraklama ölçümü ile siz de iş yerinizde bulunan makine ve ekipmanlarınızın güvenli çalışmasını sürdürebilirsiniz.

Topraklama Ölçümü Yapan Firmalar Edirne Periyodik Kontrol

Topraklama ölçümü hizmetinin Elektrik Mühendisleri ya da Elektrik Elektronik Mühendisleri tarafından verilmesi gerekmektedir. Sahada bulunan elektrik mühendislerince yapılan kontroller arasında topraklama ölçümü, kaçak akım röle testi, ana ve tali pano kontrolleri, paratoner, jeneratör gibi kontrol ve muayeneler sağlanmaktadır. Yapılan elektriksel kontroller ile tüm tesisatın muayenesi yapılır ve tarafınıza raporlanır.

Yangın Tesisatı Periyodik Kontrolü Edirne Periyodik Kontrol

Yangın tesisatlarının da senede bir kez İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliğine göre kontrolünün yapılması gerekir. Yangın tesisatı muayenesi özellikle bir yangın olasılığında çalışanların kaçış yolları, yangın motor performansı ile sprink ve yangın dolaplarının kontrolleri sağlanarak bu gibi durumlarda olası senaryolarda yeterli kaçış süresi olup olmadığı gibi sahada prosedürler uygulanır ve kontroller sağlanır.

Havalandırma Tesisatı Periyodik Kontrol Edirne Periyodik Kontrol

Edirne havalandırma periyodik kontrol ve muayenesi, özellikle iş yerlerinde bulunan çalışanların sağlığı ve güvenliği açısından önem arz etmekte olup, menfezlerin hava akış hızı ve tesisattaki havanın sürekliliğinin kontrolü sürecini kapsamaktadır.

Raf Periyodik Kontrolü Edirne Periyodik Kontrol

Endüstriyel Rafların Periyodik Kontrolü Edirne firmaları için iş ekipmanlarının kullanımında İş Sağlığı ve Güvenliği Şartları Yönetmeliğine göre yapılması gerekmektedir. Depolama raflarının kontrollerinde bir çok husus bulunmaktadır. Rafların kullanımında yükleme ve boşaltmanın güvenli bir şekilde olması ve rafların eleman ve aksesuarlarından olan ayak, travers, çapraz takımı ve ara bağlantıların güvenli ve yeterli olup olmadığı kontrol edilir. Ayrıca Norm muayene olarak raf statik raporu hazırlanarak raflarınızın güvenli çalışmasını sürdürmelisiniz.

İş Makinesi Periyodik Kontrol Edirne Periyodik Kontrol

İnşaat sektöründe kullanılan bir çok iş makinesinin periyodik kontrol ve muayenesinin yapılması gerekiyor. Bundan kaynaklı olarak kazıcı-yükleyici, fore kazık, şap makinesi vb. bir çok inşaat sektörü iş makinesinin periyodik kontrollerinin yapılması ve düzenli olarak kontrol edilmesi gerekiyor.

1 cevap
  1. Banu Aydınlar
    Banu Aydınlar says:

    Merhaba ekibiniz bugün depomuzdaki raflarin kontrollerini yapti. Hizmetten cok memnun kaldik. Diger periyodik kontrollerimizin zamani geldikçe sizden hizmet almayi dusunuyoruz. Edirne periyodik kontrol islerini de yaptiginiz icin cok mutluyuz. Iyiki sizinle calisma firsatimiz oldu. Kolay gelsin.

    Cevapla

Cevapla

Yorum katmak ister misiniz?
Fikriniz Bizim İçin Önemli!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir