Sakarya Periyodik Kontrol

Sakarya Periyodik Kontrol

Sakarya Periyodik Kontrol

Sakarya Periyodik Kontrol

Sakarya periyodik kontrol çalışanlarınızın sağlığı ve işletmenizin güvenliği için iş ekipmanlarının kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliğine göre yapılması zorunludur. Kanuni zorunluluk olmaktan öte topluma ve insanlara karşı vicdani bir sorumluluğu bulunan ekipman periyodik muayene işlemlerinin ihmali, ağır sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Bunun yanında güvenli iş ortamında bulunan çalışanların çalışma verimlerinin daha fazla olduğu bilinmektedir. Tüm bunlar değerlendirildiğinde periyodik muayenenin üzerinde hassasiyetle durulması gereken bir konu olduğu anlaşılacaktır.

Sakarya Periyodik Kontrol Yapan Firmalar

Periyodik kontroller firmanızdaki ekipmanlarımızla beraber firmamızın güvenliğini, çalışanlarımızın ve kendi hayatımızı emanet ettiğimiz uygulamalardır. Bu nedenle firma seçimleri hayati öneme sahiptir. Sakarya Periyodik Kontrol Yapan Firmalar kriterlenize göre farklı sınıflandırmalara tabit utulabilirken bunlardan en önemlisi Türkak Akreditasyonudur. Uluslararası akreditasyon kurumlarının ülkemizdeki temsilcisi olarak bulunan Türkak Akreditasyon kurumu kendi alanında tektir.

Sakarya Periyodik Kontrol Firmaları

Türkak akreditasyonu bulunan Sakarya Periyodik Kontrol Firmaları kapsamları açısından birbirilerinden ayrılırlar. Muayene hizmeti açısından kapsam genişliği gercekten önemlidir. Kapsam dahilinde olmayan periyodik muayene işlemlerinde Türkaka akreditasyonu bulunan raporlar verilemez. Basınçlı kaplar, kaldırma ve iletme ekipmanları ve elektriksel muayeneler konularından hangilerinde akreditasyon bulunduğu öğrenilmelidir. Ayrıca yangın tesisatı, iş makineleri ve havalandırma tesisatı konularında da firma akreditasyonu olup olmadığı öğrenilmelidir.

Norm Muayene Sakarya Periyodik Kontrol

Periyodik kontroller açısından diğer bir önemli konu ekipman türleriniz ve yapılması gereken muayene hakkında doğru bilgilere sahip olmanızdır. Bu bilgiler için Norm Muayene Sakarya periyodik kontrolden ücretsiz keşif alabilirsiniz. Firmanızveekipmanlarınızınuzmanlartarafındanincelenerekanalizedilmesi ve böylece size uygun olan hizmetlerin sunulmasını sağlayabilirsiniz.

Topraklama Ölçümü Sakarya Periyodik Kontrol

Geçtiğimiz yıllarda yayınlana bir raporda elektrik kaynaklı yangınların temel sebebinin yönetmeliklere uyulmaması ve denetimsizlik olduğunu sonucu yayınlandı. İstatistiki veriler incelendiğinde elektrik kaynaklı yangınların son 10 yılda yüzde 78 artış gösterdiği görülmektedir. Bu artış trendinin Avrupa başta olmak üzere dünyanın tüm gelişmiş ülkelerinde aynı bant aralığında gerçekleştiği görülmektedir. Bunun nedenlerine yöneldiğimizde gelişen teknolojilerle birlikte önlem ve kontrollerin artış göstermiyor oluşudur.  Topraklama Ölçümü Sakarya Periyodik Kontrol bu konuda alınması gereken önlemlerin başında gelmektedir. Topraklama ölçümü hem elektrik çarpmalarını önleme hem cihaz hasarlarını önleme hem de elektrik kontağı sonucu çıkabilecek yangınları önleme adına da önemlidir.

Topraklama Ölçümü Yapan Firmalar Sakarya Periyodik Kontrol

Sanayide ortaya çıkan elektrik kaynaklı yangınlar incelendiğinde büyük bir kısmının önlenebilir olduğu ancak alınmayan önlemler ve uyulmayan düzenlemeler nedeniyle gerçekleştiği anlaşılmıştır. Elektrik kaynaklı yangınları önlemek elektrik tesisatlarınızın gerekli şartlara uygunluğu ile mümkündür. Elektrik tesisatlarının uygunluğunu gözlemleme parametrelerinden bir tanesi de topraklama ölçümleridir. Topraklama Ölçümü Yapan Firmalar Sakarya Periyodik Kontrol alanında uzman personellerle bu konuda hizmet veren firmalardır.

Yangın Tesisatı Periyodik Kontrolü Sakarya Periyodik Kontrol

2018 yılına ait bir itfaiye yıl sonu raporuna göre büyük şehirlerde ortalama her 1 saate bir yangın çıkmaktadır. Riskin bu kadar yüksek olduğu bir alanda önlem almamak, bilerek kötü sonuçları kabullenmek olacaktır. Teknolojinin her geçen gün geliştiği günümüzde, yangın söndürme ve yangın ihbar sistemleri de gelişmektedir. Ancak her sistem gibi bunlarında uzman gözler tarafında kontrolü mecburidir. Yangın Tesisatı Periyodik Kontrolü Sakarya Periyodik Kontrol olarak adlandırılan bu kontroller ile yangın sistemlerinizin standartlara uygun olarak projelendirilmiş olup olmadığını ve hala bu şartları sağlayıp sağlamadığını öğrenebilirsiniz.

Havalandırma Tesisatı Periyodik Kontrol Sakarya Periyodik Kontrol

Modern yapıların vazgeçilmezi olan havalandırma sistemleri her alanda karşımıza çıkmaktadır. Okullar, hastaneler, fabrikalar, ofisler, aklınıza gelebilecek her türlü yapıda havalandırma kanalları yardımıyla kirli havayı emen ve temiz hava üfleyen sistemler bulunmaktadır. Bu sistemlerin muayenesi Havalandırma Tesisatı Periyodik Kontrolü Sakarya Periyodik Kontrol hizmeti olarak adlandırılır. Bu hizmet menfezlerinizin ve filtrelerinizin tıkalı olup olmadığını, fan motorlarınızın gerektiği oranda hava emişi sağlayıp sağlamadığını öğrenmenizi sağlayacaktır.

Endüstriyel Rafların Periyodik Kontrolü Sakarya Periyodik Kontrol

Statik ve mukavemet hesapları gerçekleştirilerek farklı malzeme kalınlıkları ve boyutları ile imal edilen raf sistemleri birçok alanda kullanılmaktadır. Endüstriyel raf sistemleri geleneksel istifleme ve depolama işlemlerinden birçok noktada farklılık göstermektedir. Depolama alanını daha verimli kullanmayı sağlayan raf sistemleri ile daha fazla yük taşınmasına imkân tanır. Depolanabilen yüklerin fazla olması ve istifleme yöntemlerinin çeşitlilik göstermesi Endüstriyel Rafların Periyodik Kontrolü Sakarya Periyodik Kontrol konusunu zorunlu kılmaktadır. Endüstriyel raf periyodik muayene işlemi ile işletmenizi daha güvenli kılmak mümkündür.

İş Makinesi Periyodik Kontrol Sakarya Periyodik Kontrol

Yoğun şartlar altında birçok alana hizmet sunumunda kullanılan iş makineleri bakım ve periyodik muayenelerinde hassasiyet gerektiren ekipmanlardır. Gerek güç aktarımında kullanılan hidrolik bağlantıları gerek döner parçaları kullanıma bağlı olarak deforme olabilmektedir. İş makinelerinin boyutları dikkate alındığında bu deformasyonlar önlenemez iş kazalarına, yaralanma ya da ölümlere neden olabilir. İş Makinesi Periyodik Kontrol Sakarya Periyodik Kontrol bu konuda alınabilecek önlemlerin başında gelmektedir. İş makinesi periyodik muayenesi esnasında bütün hareketli parçalar ve emniyet önlemleri kontrol edilir. Böylece eksiklikler giderilir ve gerekli önlemler alınır.

8 cevaplar
 1. Ali cengiz
  Ali cengiz says:

  Merhabalar
  Raf muayenesi hakkında Bilgi almak istiyorum. Hangisi standartları ve yönetmeliklere göre yapılıyor.

  Cevapla
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Merhaba Ali Bey; Sakarya Periyodik Kontrol Kapsamında; deponuzda bulunan Endüstriyel Rafların Periyodik Kontrolünü Yapmaktayız.
   Rafların periyodik muayenesi TS EN 15635 standartlarına göre yapılmaktadır.
   Muayene esnasında standart bazında tüm rafların ayaklar, traversler, çaprazlar, ara bağlantılar ve proje yerlesimine göre sırasıyla rafların eksen kaçıklığı, bağlantı bileşenlerinin durumu, kaynak yüzey durumları, palet yükleme pozisyon uygunlukları, uyarı-kapasite levha kontrolü, raf kurulum montaj kontrolü, PRSES ( Raf Güvenliğinden Sorumlu Personel) ataması, raf çeşidine göre korkuluk ve merdiven kontrolleri, yapısal kontroller gibi kontrol kriterlerine göre muayene yapılmaktadır.
   Raf taşıma kapasite belirleme çalışması periyodik muayene sırasında yapılmamaktadır. Raf taşıma kapasite raporu için ayrıca ayak ve travers detayı alınarak hazırlanır.

   Sakarya Periyodik Kontrol Kapsamında Raflarınızın Periyodik Kontrolünü yapmak için sizlere hizmet vermek isteriz.

   Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Cevapla
 2. Hakan Can
  Hakan Can says:

  Merhabalar şirketimizin periyodik muayenelerini yaptırmak istiyoruz basınçlı kapların ve elektrik tesisatını geçen yıl yaptırmıştık ekipman listemizde ve çalışanlarımız da bir değişiklik olmadı her yıl yaptırmamız gerekir mi teşekkürler.

  Cevapla
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Merhaba Hakan Bey; İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği’nin
   2.1. Basınçlı kap ve tesisatlar maddesinin 2.1.4. Maddesinde 2.1.1.’de belirtilen kriterler saklı kalmak kaydı ile bir kısım basınçlı kap ve tesisatın periyodik kontrol süreleri ile kontrol kriterleri Tablo: 1’de belirtilmiştir.
   2.3. Tesisatlar maddesinin 2.3.1. İlgili standartlarda aksi belirtilmediği sürece, tesisatların periyodik kontrolleri yılda bir yapılır.” denilmektedir. Dolayısyla yönetmeliğin ilgili maddeleri gereğince Sakarya Periyodik Kontrol kapsamında yaptıracağınız basınçlı kapların ve elektrik tesisatının periyodik kontrolünü her yıl minimum bir defa yaptırmanız gerekmektedir.

   Sakarya periyodik kontrolü için; Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Cevapla
 3. mehmet sayman
  mehmet sayman says:

  Selamlar sırketımızın perıyodık kontrollerını sızlere yaptırmıstık ılk basta bıraz uzak dıye tereddut etmıstık ama profosyenel ve işinin ehli bır firmayla çalıştıgımız ıcın mutluyuz tesekkurler norm muayene..

  Cevapla
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Merhaba Mehmet Bey; Sakarya Periyodik Kontrol Kapsamında yapmış olduğumuz periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetlerimizden memnun olmanız bizleri de mutlu etti.

   Norm Muayene Mühendislik olarak yaptığımız işin insan hayatı ve güvenliği için ne kadar güvenli olduğunun farkındayız. Şirketimizin merkezine periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetlerinin kalitesini alarak hem muayene personelinin kalifikasyonunu artırmakta, hemde NormDijital yazılımı ile raporlama süreçlerinin daha hızlı yürütülmesini ve sizlerin bütün süreçleri şefaf bir şekilde kontrol etmesini amaçlamaktayız.

   Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Cevapla
 4. Bayram Akgün
  Bayram Akgün says:

  Merhaba,
  Sakarya Geyve deki firmamızın periyodik muayenesini yaptırmıştık. Raporlar elimize ulaştı. Teşekkür ederiz. Yaptığınız Muayene sonucunda can ve mal güvenliğini tehlikeye atan riskleri en kısa sürede çözüp sizlere haber vereceğiz.
  Saygılarımla

  Cevapla
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Merhaba Bayram Bey; Sakarya Periyodik Kontrol kapsamında firmanızda yapmış olduğumuz periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri sonucunda tarafınıza gönderilen rapordaki belirtilen eksikliklerin ivedi olarak giderilmesi gerekmektedir. Özellik kusurlu olan ekipman ve cihazların kullanılması tehlikeli ve yasak olduğundan dolayı kesinlikle kullanılmaması gerekmektedir.

   Sakarya Periyodik Kontrol hizmetlerimiz için; Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Cevapla

Cevapla

Yorum katmak ister misiniz?
Fikriniz Bizim İçin Önemli!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir