DUDULLU PERİYODİK KONTROL

DUDULLU PERİYODİK KONTROL

Dudullu Periyodik Kontrol

Dudullu Organize Sanayi bölgesi Anadolu Yakasının en önemli sanayi merkezlerinden biridir. Bu bölgede, hayatımızda yer alan bir çok ürünün üretimi ya da yan sanayisinde yer alan süreçler işletilmektedir. Bu süreçlerin en önemli parçasını ise şüphesiz iş ekipmanları oluşturmaktadır. Bu iş ekipmanlarının ve bağlı oldukları tesisatların yıllık periyodik kontrolleri büyük önem araz etmektedir. Dudullu periyodik kontrol süreçlerinde oldukça hassas bir yere sahiptir. Çünkü hem bölgeye hem de ülkeye bir çok malzeme buradan gönderilmektedir.

Dudullu Periyodik Kontrol Yapan Firmalar

Periyodik kontrol hizmeti, bölge genelinde oldukça yüksek oranda talep edilmektedir. Dudullu periyodik kontrol yapan firmalar, daha çok sabit vinçler, makine tezgahları, kompresör hava tankları gibi ekipmanlar için hizmet vermektedir. Bununla beraber rekabetin kızışmasıyla beraber, bölge dışındaki dudullu periyodik kontrol yapan firmalar da oldukça kaliteli hizmet sunabilmektedir.

Dudullu Periyodik Kontrol Firmaları

Dudullu periyodik kontrol firmaları bölgenin ihtiyacını karşılayacak sayıda olmadığı düşünülmektedir. Ayrıca mevcut Dudullu periyodik kontrol firmaları, akreditasyon sahibi olmaları yönünden de değerlendirilmelidir. İş hijyeni ölçümleri de bölgede talep edilen önemli ölçümlerden biridir. Dudullu periyodik kontrol firmaları bu noktada da hem fiyat hem de kapsam nedeniyle mevcut talebi karşılamadığından, bölge dışından da oldukça hizmet veren firma bu bölgede görülmeye başlanmıştır.

Norm Muayene Dudullu Periyodik Kontrol

Muayene sektöründe bir çok alanda hizmet veren Norm Muayene, sadece İstanbul’da değil, Türkiye’nin bir çok ilinde de hizmet vermektedir. Norm Muayene dudullu periyodik kontrol hizmeti, sıklıkla bu bölgedeki firmalara verilen hizmetlerdendir. Yetkim mühendisleri ve geniş referans ağıyla Norm Muayene Dudullu periyodik kontrol hizmetleri çağı aşan bir anlayışla yerine getirilmektedir.

Topraklama Ölçümü Dudullu Periyodik Kontrol

Tesislerin en önemli ihtiyaçlarından biri de topraklama ölçümleridir. Özellikle OSB’lerde bulunan bir çok eski tesisin, elektrik tesisatların da ciddi sıkıntılar çıkabilmektedir. Topraklama ölçümü Dudullu periyodik kontrol, bir çok işletmenin her sene yaptırmak zorunda olduğu ölçümlerdir. Elektrik kaçaklarının tespitinde ve panoların termal kamerayla ölçümünde topraklama ölçümü Dudullu Periyodik Kontrol açısından büyün önem arz etmektedir.

Topraklama Ölçümü Yapan Firmalar Dudullu Periyodik Kontrol

Periyodik kontrol yapan firmaların verdiği hizmetlerden biri de topraklama ölçümüdür. Bu hizmetin Elektrik Mühendisleri ya da Elektrik Elektronik Mühendisleri tarafından verilmesi gerekmektedir. Ayrıca bu mühendislerin Elektrik Mühendisleri Odasında aldıkları topraklama ölçümüne ilişkin eğitim sertifikaları olması gerekir. Topraklama ölçümü yapan firmalar Dudullu periyodik kontrol olarak ta hizmet vermekle birlikte, hizmet veren firmaların bu konudaki yetkinliğinin olması çok önemlidir. Yanlış yapılan muayeneler ya da sahaya gelmeden masa başından verilen raporlar, şirketleri zor durumda bırakabilmektedir.

Yangın Tesisatı Periyodik Kontrolü Dudullu Periyodik Kontrol

Şirketlerin hemen tamamının tesislerinde ya da fabrikalarında yangın tesisatı bulunmaktadır. Yangın tesisatlarının da senede bir kez İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliğine göre kontrolünün yapılması gerekir. Yangın tesisatı periyodik kontrolü Dudullu periyodik Kontrol kuruluşlarınca da karşılanmaktadır. Ancak Norm Muayene Dudullu Periyodik kontrol hizmetleri de bu bölgede ilgi toplayan çalışmalara imza atmıştır. Ayrıca Yangın tesisatı periyodik kontrolü Dudullu periyodik kontrol önemi itibariyle, OSB’lerin dikkat ettikleri en önemli iş sağlı ve güvenliği kontrollerinden biridir.

Havalandırma Tesisatı Periyodik Kontrol Dudullu Periyodik Kontrol

Havalandırma tesisatı periyodik kontrol Dudullu periyodik kontrol, önemi geç anlaşılmış kontrollerdendir. Bir çok kuruluş tarafından daha önce önemsenmeyen havalandırma tesisatı periyodik kontrol Dudullu periyodik kontrol, son zamanlarda bilincin artmasıyla diğer Dudullu periyodik kontrol çalışmaları arasında yer almaktadır. Havanadırma menfezleri, havalandırma santrallerinin kontrolü her yıl Dudullu periyodik kontrol olarak yapılmaya çalışılmaktadır.

Endüstriyel Rafların Periyodik Kontrolü Dudullu Periyodik Kontrol

Periyodik kontrol, İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği kapsamında sayılan iş ekipmanları ile sınırlı zannedilmektedir. Oysa bir çok işletmenin deposunda ve fabrikasındaki raflarda en ez bu ekipmanlar kadar önemlidir. Endüstriyel Rafların Periyodik Kontrolü Dudullu Periyodik Kontrol ise uzun zamandır ihmal edilmiş bir kontrol olarak karşımıza çıkıyor. Oysa rafların hasar görmesi ve montajının uygun yapılmamış olması çalışanlar açısından bir çok güvenlik riskini de beraber getirmektedir.

İş Makinesi Periyodik Kontrol Dudullu Periyodik Kontrol

Dudullu bölgesi, iş ekipmanlarının yoğun olarak kullanıldığı bir bölgedir. Ancak ş Makinesi Periyodik Kontrol Dudullu Periyodik Kontrol çalışmaları bu bölgede henüz bulunmamaktadır. Bunun nedeni ise iş makinelerinin daha çok inşaat alanında kullanılan mobil vinç, hidrolik kazıcı yükleyici, beton transmikseri gibi araçlar olmalarıdır. İş Makinesi Periyodik Kontrol Dudullu Periyodik Kontrol bu yüzden periyodik kontrol kuruluşlarında çok fazla yapılmayan hizmetlerdendir.

2 cevaplar
 1. Necip Taşkın
  Necip Taşkın says:

  İyi günler, Dudullu periyodik kontrol hizmeti sağladığınızı gördüm. Çok memnun oldum. Dudullu OSB de yeni kurulan bir firmayız. Topraklama ölçüm ve elektrik iç tesisat uygunluk raporuna ihtiyacımız var. Sizin verdiğiniz rapor TSE de geçerli mi? Ölçüm ve raporlama süreci ne kadar zaman alır. Kaç günde bu belgeler elimize ulaşır?

  Yanıtla
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Necip Bey merhaba,
   Dudullu periyodik kontrol ile sizlere hizmet vermekten bizler de mutluluk duyuyoruz.Vermiş olduğumuz topraklama ve elektrik iç tesisat muayene raporlarının her alanda geçerliliği vardır.Raporlarımız ilgili standartlara göre özenle hazırlanmıştır.Özel sektör denetimlerinde ,Çalışma Bakalığı’nın ve TSE’nin iştemiş olduğu rapor formatına uygundur.Şu ana kadar Tse denetçilerinden herhangi bir olumsuz geri bildirim almış değiliz.
   Ölçümlerimiz teklif onayından sonra mühendislerimizin programının uygun olduğu en yakın tarihe planlanmaktadır.Ölçüm gününden sonra en geç 5 iş günü içerisinde raporlarınız kargoya verilmektedir.

   Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Yanıtla

Cevapla

Yorum katmak ister misiniz?
Fikriniz Bizim İçin Önemli!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir