norm muayene

Beylikdüzü Periyodik Kontrol

Son dönemlerde yaşanan işçi kazalarının artması ve bu alanda kanunlarda yer alan boşlukların kapatılması için işçi ve sağlığı ile alakalı birçok düzenleme yapılmıştır. Bu düzenlemelerden birisi de iş ve işçi güvenliği için çalışılan ekipmanlara Norm periyodik kontrol zorunluluğu getirilmesidir. İşçi güvenliğinin ön planda tutulması gereken bu kategoriler şu şekildedir; yük veya eşya kaldırma amaçlı kullanılan makineler, iletim hatları ve makineleri, asansör türleri, içerisinde basınç veya yüksek sıcaklık bulunan ekipmanlar.

Beylikdüzü Periyodik Kontrol için gerekli olan tüm hizmetleri Norm muayene olarak müşterilerimize en uygun fiyattan sunuyoruz. Norm muayene Beylikdüzü periyodik kontrol hizmetlerini 2015 yılında İstanbul’da kurduk. Hedefimizde müşteri memnuniyetini sağlamak ve en kaliteli hizmeti sunmak olarak yola çıktık. Kazandığımız tecrübeleri müşterilerimize daha iyi bir hizmet verebilmek için kullandık ve kullanmaya devam ediyoruz. Firmamızın merkez binası Esenler’de bulunmaktadır. Norm muayene hizmetleri tüm yasal prosedürlere uygun olacak şekilde periyodik kontrol işlemlerini yapar. Firmaların tek yapması gereken muayene işlemlerinde bizi tercih etmek ve sonuç raporuna göre önlemlerini almaktır. Norm Muayene hizmetleri olarak bizler, işinin ehli ekip arkadaşlarımız ve modern cihazlarımız ile gerekli tüm ölçüm ve test işlemlerini yapıp size sonuç raporlarını hazırlayıp kanunlara ve yönetmeliklere uygun şekilde sizlerin çalışma araçlarınızın periyodik kontrolünü yapıyoruz.

Periyodik Kontrol Yapılması Gereken Cihaz Ve Teçhizatlar

Norm muayene olarak şu kategorilere giren araç, gereç, teçhizat veya ekipmanlarınızın kontrolünü yapıyoruz;

Kaldırma amacıyla kullanılan makineler ile bir yerden başka bir yere iletme aracı olarak kullanılan cihaz ve makineler; Bu cihazlar ağır yük veya eşya taşımak için ya da bu yükleri bir yere kaldırmak için kullanılan makinelerdir. Bu makinelerde periyodik kontrol oldukça önemlidir. Bu makinelerden bazıları; forkliftler ve çeşitleri, vinç grubu, platformlar, transpalet makineleri, asansörler, yürüyen merdivenler ve bantlar, lift ve krikolar.

Basınçlı ve yüksek sıcaklıklı makineler; bu ekipmanlar, içerisinde bulunan maddeden ötürü bakımsız kaldıklarında oldukça ciddi sorunlara sebebiyet verebilirler. Bu ekipmanların periyodik kontrolleri son derece dikkat ve özen gerektirir. Çalışma ortamı basınçlı veya yüksek sıcaklıklı olduğundan normal bir işten daha fazla dikkat edilmelidir. Bu kategoriye giren bazı ekipmanlar; kızgın yağ kazanı, kalorifer ve kalorifer sistemleri, yüksek dereceli ısıya sahip su kazanları, buharlı sistemler, tehlikeli madde depo veya tankları, gaz tank veya depoları, kompresör sistemleri.

Asansörler kullanım alanı olarak çok fazla bir şekilde hayatımızdadır. Bu kategoride yer alan tüm cihazlarında periyodik kontrolünü yapmaktayız.

Elektriksel cihazlar, kullanılan ekipman ömrü için ayrıca işçi güvenliği için de periyodik kontrole tabidir. Bu kategorideki bazı ekipmanlar; cnc tezgahları, elektrik panoları, torna, freze, planya.

Periyodik Kontrol Yapılma Sebepleri

Periyodik kontrolün amaçları şu şekilde sıralanabilir;

İş kazalarının önüne geçmek ve insan sağlığını korumak,

Oluşabilecek arızaları oluşmadan engellemek,

Sistem aksamalarını engellemek,

Daha düzenli ve kaliteli bir çalışma ortamı sağlamak,

Cihaz ve ekipmanların daha uzun ömürlü olmasını sağlamak,

Çevre kirliliğini azaltmak,

Çalışma verimini artırmak.

Süresi

Beylikdüzü Periyodik kontrol cihazların kategori ve çalışma şekillerine bağlı olarak belirlenir. İlgili kanunda yer alan maddeye göre başka bir yerde farklı bir şekilde yazılmadıysa bir cihazın periyodik kontrol süresi 1 yıldır. Bu süre cihazlardan maksimum verim alınacak şekilde ve kaza oranlarının önüne geçebilmek için gerekli süreler hesaplanarak bulunmuştur. İlgili cihazların periyodik kontrolünün yapılmadığı durumlarda işletmeci firmaya çeşitli yaptırımlar uygulanır.

Raporlama

Periyodik kontrol yapıldıktan sonra sistemde yer alan aksaklıklar veya herhangi bir olumsuz duruma sebebiyet verecek durumlar ayrıntılı bir şekilde raporlanır. Bu rapora periyodik kontrol sonuç raporu denir.

Periyodik Kontrol Yapabilen Yetkili Firmalar

Firmamız ve norm muayene ekibimiz, yasal mevzuatlar uyarınca periyodik kontrol yapabilecek yetkiye sahip bir firmadır. Periyodik muayene şartları makine ve cihazlardan bağımsız bir kurum olmayı gerekli yetkinlik belgesine sahip olmayı gerektirir.

Kontrol Ekibimiz Ve Ekipmanlarımız

Firmamız bünyesinde yer alan periyodik kontrol ekiplerimiz, ilgili branşlarda uzmanlaşmış ve gerekli yetkinliğe erişmiş kişilerdir. Kullandığımız test ve ölçüm cihazları da yine aynı şekilde hata payı olmayan ve son derece gerçekçi sonuçlar üreten teknolojik olarak ileri seviyede olan cihazlardır. Buradan Vinç Periyodik Kontrol hakkında bilgi alabilirsiniz.

2 cevaplar
 1. Emin Bey
  Emin Bey says:

  Merhaba,
  Beylikdüzü periyodik kontrol yaptırmam gerekli.
  üç tane hava tankı var.
  Ayrıca elektrik topraklama ölçümü işi de var.
  Lütfen Uygun bir teklif Hazırlayıp mail atar mısınız.
  ACİL!!!

  Cevapla
  • normmuayene
   normmuayene says:

   Merhaba,
   Hava tankları ve elektrik topraklama ölçümü ile ilgili periyodik kontrol teklifimiz mail adresinize gönderilmiştir.
   Bizi tercih ettiğiniz için Teşekkürler.
   Detaylı bilgi için 0 212 438 32 18 numaralı telefonu ararsanız sizlere yardımcı olmak isteriz. https://www.normmuayene.com.tr. “Periyodik kontrol ve periyodik muayene hizmetleri.”

   Cevapla

Cevapla

Yorum katmak ister misiniz?
Fikriniz Bizim İçin Önemli!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir